سرویس: اخبار شهرضا ۱۷:۱۵ - جمعه ۰۱ خرداد ۱۳۹۴

امام جمعه شهرضا:

سپاهیان مایه اقتدار نظام اسلامی هستند/اگر چشممان به دست دشمن باشد پایمان می‌لغزد

امام جمعه شهرضا با بیان اینکه سپاهیان مایه اقتدار نظام اسلامی هستند، گفت: سپاه در این ۳۶ سال نشان داد که به وظیفه و سوگند خود در همه ابعاد عمل کرده است.

به گزارش شهرضانیوز، حجت‌الاسلام سیف‌الله یعقوبی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرضا در مسجد صدیقه طاهره(س) با دعوت به رعایت تقوای الهی، اظهار کرد: سره علم تواضع و فروتنی است و ثمره‌های آن تقوای الهی و دوری از هواپرستی است.

وی با اشاره به اینکه اساس علم بر مبنای تقوا برای جامعه مفید است، گفت: دانشجو، دانش‌آموز و دانش پژوه و طالب علم باید اول سرزمین جانش را از نظر تزکیه آماده کند و بعد علم بر او وارد شود.

امام جمعه شهرضا با بیان اینکه علم در جامعه زیاد است اگر علم با تقوا همراه نباشد اثری ندارد، گفت: در همه ابعاد زندگی زن و مرد باید حقوق همدیگر را رعایت کنند و به آن احترام بگذارنند.

وی تصریح کرد: زن و شوهر باید ابعاد اقتصادی، اعتقادی، اخلاقی، عاطفی و فکری حقوق یکدیگر را رعایت کنند و اگر این ابعاد رعایت شد یک فرزند خوب تربیت می‌شود.

حجت‌الاسلام یعقوبی افزود: بسیاری از معضلات و فاصله‌ها که بین فرزندان و خانواده‌ها وجود دارد به خاطر رعایت نکردن این ابعاد در زندگی است.

وی با بیان اینکه در انتخاب همسر باید اصل ایمان و عقیده مورد توجه قرار بگیرد، خاطرنشان کرد: خانواده عقیدتی و ایمانی هیچگاه در به هم زدن زندگی فکر نمی‌کنند چون بر اساس عقیده و آرمان این زندگی را آغاز کردند.

امام جمعه شهرضا با بیان اینکه مرد نباید به زن ترشرویی کند، بیان کرد: مرد خانواده باید از همسر خود به خاطر مدیریت خانواده، تربیت فرزند تشکر کند.

وی گفت: بنا به فرموده پیامبر اسلام، هر زنی که ۷ روز خدمت‌گزار شوهرش باشد خداوند ۷ در آتش جهنم را بر روی او می‌بندد و ۸ در بهشت را بر روی او باز می‌کند.

حجت‌الاسلام یعقوبی با تبریک حلول ماه شعبان، اظهار کرد: در این ماه به مستحبات آن از جمله صدقه دادن، صلوات مخصوص، مناجات شعبانیه عمل کنید.

وی با بیان اینکه بنا بر قول رهبر معظم انقلاب ماه شعبان دهلیز ماه مبارک رمضان است، افزود: مقام معظم رهبری می‌فرمایند، دل را باید نرم کرد و این امر در ماه شعبان امکان دارد، چون دل اگر سنگ و سخت شد آن وقت قصاوت آن را می‌گیرد.

امام جمعه شهرضا با تبریک ولادت امام حسین(ع) و روز پاسدار، گفت: روز پاسدار یعنی، مظهر مجاهدت، خلوص و پاکی برای خدا در تمام صحنه‌ها.

وی افزود: در صدر اسلام نبی مکرم اسلام وقتی وارد مدینه شدند لشکری نداشتند همان کسانی که پشت سر ایشان نماز خواندند سربازان اسلام بودند.

حجت‌الاسلام یعقوبی با اشاره به اینکه سپاه از مرزهای مملکت اسلامی حفظ و حراست می‌کند، بیان کرد: معنای پاسداری با همه ابعاد و همه ابزارها و وسایل ممکن در وجود امام حسین(ع) نهفته است و اگر کسی بخواهد آقای مجاهدان را معرفی کند امام حسین(ع) را معرفی می‌کند.

وی افزود: برای مکتب اسلام که جهان شمول است بهترین الگو در باب شجاعت، مجاهدت و پاسداری از دین اسلام امام حسین(ع) است.

امام جمعه شهرضا تصریح کرد: امام(ره) این نهاد مقدس را تشکیل دادند که از نظر بنیه اقتصادی، ایمان و تقوا در همه مراحل پیشاهنگ انقلاب و ولایت باشد و در این ۳۶ سال نشان دادند که به وظیفه و سوگند خود در همه ابعاد عمل کردند.

وی با بیان اینکه سپاهیان مایه اقتدار نظام اسلامی هستند، گفت: رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند، تحریم را با مجاهدت در باب اقتصاد مقاومتی باید خنثی کرد، اگر بتوانیم بر روی پای خود بایستیم می‌توانیم به دشمن نه بگوییم اما اگر چشم‌مان به دست دشمن باشد پایمان می‌لغزد.

حجت‌الاسلام یعقوبی بیان کرد: اقتصاد مقاومتی یعنی آنچه در صدر اسلام عملی شد و مردم برای افراد بی‌بضاعت و مهاجر امکانات فراهم کردند و زندگی خود را با آنها تقسیم کردند.

وی گفت: مقام معظم رهبری فرمودند، در میدان‌های واقعی تنها دو عامل در اختیار دشمن است یکی تهدید نظامی و دیگری تحریم که دشمن هر روز تهدید نظامی می‌کند و هنوز نتوانسته به ایران اسلامی حمله کند و این از اقتدار نظام است.

امام جمعه شهرضا با بیان اینکه دشمن فهمیده به هیچ نحو نمی‌تواند ایران را از پای درآورد، تصریح کرد: در دنیا منطقی که منطق رسای علی ابن ابی طالب(ع) و اهل بیت است امروز طرفدار دارد از ایران اسلامی است.

وی گفت: امروز شیعه در دنیا احیا شده است، افزود: امروز کشتی نجات ایران بر روی آب به سمت یمن می‌رود و آمریکا و هم‌پیمانانش هم حضور دارند و جرأت ندارند یک نگاه چپ به کشتی ایران داشته باشند و این پیروزی برای ایران اسلامی و دهن‌کجی به تمام ظالمان و مستکبران جهان است.

حجت‌الاسلام یعقوبی افزود: تحریم مشکلاتی را ایجاد کرده اما استقامت مردم آن را کمرنگ کرده و نمی‌تواند اثرگذار باشد.

وی گفت: سربازان صعودی از مرزها فرار می‌کنند و سربازان سپاه ایران به استقبال شهادت می‌روند و از حرم‌ها حفاظت می‌کنند و شهید می‌شوند.

امام جمعه شهرضا خاطرنشان کرد: بنا به گفته مقام معظم رهبری، کشیدن جنگ نیابتی به مرزهای ایران اسلامی دشمن را پشیمان می‌کند و سپاهیان هستند که باید مرزهای ایران را حفظ کنند.

وی افزود: مقام معظم رهبری فرمودند که برخی از مسئولان خلیج فارس درصدد جنگ‌های نیابتی به مرزهای ایران هستند و پاسداران انقلاب اسلامی و همه پاسداران حریم امنیت ملی در سازمان‌های مختلف بیدار و هوشیار هستند و دشمنان باید این را بدانند اگر شیطنتی از آنها سر بزند، واکنش جمهوری اسلامی سخت خواهد بود.

حجت‌الاسلام یعقوبی با اشاره به اینکه امام(ره) فرمودند، استقامت شرط رسین به مقصد است افزود: ملت ایران مقاوم بر سه اصل در جامعه است، ملت ایران اسوه مقاومت و ایثار در جامعه است، باید با هم متحد باشیم و استقامت کنیم.

وی اظهار کرد: در سرلوحه اعتقادی‌مان زیر پرچم ولایت امام زمان زندگی می‌کنیم و گوش به فرمان مقام معظم رهبری هستیم.

امام جمعه شهرضا با اشاره به جشن‌های نیمه شعبان، گفت: کسانی که در این ایام مجالس جشن برپا می‌کنند تنها به مداحی اکتفا نکنند و از سخنرانان مذهبی استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه مردم آماده شنیدن و عمل کردن هستند، بیان کرد: علما و سخنرانان در این مجالس حداکثر استفاده را داشته باشند.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.