سرویس: اقتصادی ۱۴:۰۰ - جمعه ۰۱ خرداد ۱۳۹۴

عضو کمیسیون صنایع عنوان کرد:

مخالفت کمیسیون صنایع با افزایش قیمت خودرو/ سهل‌انگاری بانک مرکزی در برخورد با موسسات مالی غیرمجاز

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: مسئولیت مقابله با موسسات غیرمالی با بانک مرکزی است اما بنابه دلایل نامعلوم تاکنون نسبت به آن بی‌توجهی شده است.

نادر قاضی‌پور در گفتگو با آناج با اشاره به توسعه‌ی موسسه‌های مالی غیرمجاز در سطح کشور، اظهار کرد: وقتی یک نفر مغازه‌ای را بدن اخذ مجوز در محله‌ای افتتاح می‌کند به زودی آن را پلمپ می‌کنند، اما در حال حاضر کسی نیست که به گسترش موسسه‌های مالی در سطح کشور پاسخ دهد.

وی ادامه داد: مسئولیت مقابله با موسسات غیرمالی با بانک مرکزی است اما بنابه دلایل نامعلوم تاکنون نسبت به آن بی‌توجهی شده و بانک مرکزی در جلوگیری از تشکیل این دسته از موسسات سهل‌انگاری کرده است.

نماینده‌ی مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موسسات مالی غیر مجاز سهم زیادی را در تسخیر پول مردم دارند، ابراز کرد: اینگونه موسسات هیچ تعهدی نسبت به مردم ندارند و امکان بروز مشکلات حقوقی در آینده وجود خواهد داشت، علاوه بر این موسسات با ترغیب مردم به سرمایه‌گذاری، نقش موثری در عدم ایجاد اشتغال و تحقق بانکداری اسلامی دارند.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس قانون، اداره‌ی موسسات مالی بخش خصوصی با بانک مرکزی می‌باشد، اما با وجود نمایندگان بانک مرکزی در استانهای مختلف معلوم نیست زمانی که این موسسات افتتاح شدند بانک مرکزی کجا بود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه تعیین قیمت خودرو در صلاحیت شورای رقابت است، تاکید کرد: نمایندگان کمیسیون صنایع بر این عقیده‌اند که باید قیمت خودروهای داخلی کاهش یابد، پیشنهاد افزایش قیمت محصولات سایپا در جلسه‌ی دیروز شورای رقابت مطرح شد ولی بی‌نتیجه ماند.

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.