سرویس: غیرتولیدی » نقلی ۱۶:۰۰ - جمعه ۰۱ خرداد ۱۳۹۴

پرسپولیس و استقلال دفترچه های قسط برای خودروسازان

خرید دو باشگاه استقلال و پرسپولیس از سوی دو شرکت خودرو ساز مثل آن است که این دو شرکت دفترچه قسط بخرند و هزینه ها و زیان هایشان بیشتر شود.

خودروسازان ظاهرا قرار است مالک جدید پرسپولیس و استقلال شوند مالکانی به ظاهر پولدار که قرار است سرخابی ها را به ساحل آرامش برسانند اما بسیاری از کارشناسان معتقدند که این واگذاری و به اصطلاح خصوصی سازی نوعی شوی تبلیغاتی – انتخاباتی است! خودروسازان که خودشان زیان انباشته دارند چطور می خواهند سالیان میلیاردها تومان هزینه استقلال و پرسپولیس کنند.

یکی از مدیران ورزشی که نمی خواست نامش فاش شود گفت: ایران خودرو و سایپا در صورت خرید این دو باشگاه بر زیان ها و بدهی هایشان افزوده خواهد شد و در واقع دو خودروساز در حال خرید دفترچه قسط هستند! دفترچه قسطی که هیچ فایده ای برای خودروسازان نخواهد داشت و از سویی دیگر شاید این واگذاری به سود استقلال و پرسپولیس هم نباشد زیرا بعید است که مدیران خودروسازی بتوانند دقت کافی برای مدیریت این دو باشگاه پرطرفدار و پرحاشیه داشته باشند.

این مدیر که خودش سال ها در یک باشگاه صنعتی مدیریت کرده تصریح کرد: ایران خودرو که سال گذشته میلیاردها هزینه کرد و ستاره ها را خرید چه کرد؟! تیمش به لیگ یک سقوط کرد. چه تضمینی است که استقلال به همین سرنوشت دچار نشود؟ سایپا هم  در تلاش بود که یک مجموعه فرهنگی در باشگاه به راه بیندازد و از تولید بازیکن خود استفاده کند و در مسیر درست سازندگی در ورزش افتاده بود اما اکنون می خواهد پرسپولیس را بخرد دلیل این اتفاق چیست؟ ظاهرا برخی شایعه ها در مورد انتخاباتی بودن این خرید خیلی دور از واقعیت نیست.

به گزارش دانا، امیدواریم دولت تدبیر و امید که حداقل در مدیریت دو باشگاه استقلال و پرسپولیس کم تدبیر بود و باعث ناامیدی هواداران شد این مرتبه عقلانی تر تصمیم بگیرد.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.