سرویس: بین الملل ۱۸:۳۰ - سه شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴

اعدام درکنار خیابان؛ جنایات داعش پس از سقوط شهر الرمادی عراق

گروه تروریستی داعش پس از ورود به شهر الرمادی عراق ، صدها تن از مردان شهر رمادی را به جرم همکاری با دولت عراق و حمل سلاح بر ضد داعش دستگیر کرد.

گروه تروریستی داعش پس از اشغال شهر الرمادی دست به جنایات های زیادی در این شهر زد.

این گروه تروریستی پس از ورود به این شهر عراق، صدها تن از مردان شهر رمادی را به جرم همکاری با دولت عراق و حمل سلاح بر ضد داعش دستگیر کرد.

داعش تعدادی این مردان را بدون برگزاری هیچ دادگاهی و به صورت میدانی در خیابان های شهر رمادی اعدام کرده است.

گروه تروریستی داعش تصاویر این اعدام های میدانی در شبکه های اجتماعی منتشر کرده تا در میان مردم رعب و وحشت ایجاد کند و راه را برای پیشروی بیشتر این گروه تروریستی در عراق فراهم سازد.

شهر الرمادی مرکز استان الانبار و در فاصله حدود ۷۰ کیلومتری غرب بغداد، در پی حملات چهار روزه داعش به این شهر، عملا از تسلط نیروهای دولتی خارج شد.

بسیاری از عراقی‌ها، برخی طرف‌ها از جمله آمریکا و برخی جریان‌های سیاسی عراق را عامل سقوط الرمادی می‌دانند که طی یک ماه و نیم اخیر مانع ورود این نیرو‌ها برای کمک به مدافعان شهر شدند.

با اینحال، در تازه‌ترین تحولات در صحنه زمینی نبرد در الانبار، روز دوشنبه سرانجام بطور رسمی از الحشد الشعبی برای ورود به نبرد با داعش در این استان دعوت شد.

سران عشایر پس از حدود ۲ ماه مقاومت برخی شخصیت‌های، سران احزاب و جریان‌های سیاسی و بویژه آمریکایی‌ها، خواستار ورود نیروهای الحشد الشعبی به معرکه این استان شدند و به صورت کتبی از العبادی خواستار مشارکت نیروهای الحشد الشعبی برای سرکوب داعش در الانبار شدند.

شورای استان الانبار نیز روز یکشنبه در بغداد به اتفاق آرا، مشارکت نیروهای مردمی برای جنگ علیه داعش را تصویب کرد و از نخست وزیر و فرماندهی کل قوا خواست که نیروهای الحشدالشعبی را برای نجات الانبار و بویژه شهر الرمادی گسیل کند.

به دنبال آن خبر رسید که العبادی به نیروهای الحشد الشعبی اعلام آماده باش داده و شامگاه یکشنبه اولین گروه‌های نیروهای الحشد الشعبی وارد پایگاه الحبانیه در شرق الرمادی شدند.

منبع: خبرگزاری ابنا

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.