سرویس: فرهنگی ۱۵:۴۴ - دوشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴

رییس مجلس:

غرب قربانی اصلی تروریسم در منطقه است

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: دود گروه های تکفیری – تروریستی به چشم خود غربی ها رفته است و امروز غرب قربانی اصلی این تروریسم در منطقه است.

کلنگ یادمان شهدای پیشمرگ مسلمان کُرد صبح امروز دوشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه توسط “علی لاریجانی” رییس مجلس شورای اسلامی در گلزار بهشت محمدی سنندج به زمین زده شد.

همچنین در این مراسم رییس مجلس شورای اسلامی و هیئت همراه گلزار شهیدان را غبار روبی کردند.

رییس مجلس شورای اسلامی صبح امروز برای شرکت در کنگره شهدای پیشمرگ مسلمان کُرد وارد سنندج شد.

سردار نقدی: پیشمرگان مسلمان کُرد پیشقراولان سپاه آزادی قدس هستند

سردار سرتیپ بسیجی “محمدرضا نقدی” رییس سازمان بسیج مستضعفین صبح امروز دوشنبه ۲۸ اردیبهشت در کنگره ملی شهدای پیشمرگان مسلمان کُرد که در مسجد بزرگ قبای سنندج بزگرار شد، گفت: امروز محفل، محفل شهدا است و ما میهمان آنهاییم.

وی اظهار داشت: امنیت و آرامش و عظمت و استقلال را مدیون شهدا هستیم.

رییس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: امروز هزاران رمنده شافعی مذهب که در یمن و فلسطین در مقابل استکبار، وهابیت و پلیدی ها ایستاده اند، همه این ها را از رزمندگان پیشمرگه مسلمان کُرد آموخته اند.

نقدی با بیان اینکه پیشمرگان مسلمان کُرد خط شکن و صف شکن بودند، تاکید کرد: کُردستان سرزمین حماسه ها و اسطوره ها است.

وی گفت: امروز حماسه پیشمرگان کُرد در کُردستان رنگ و بوی دیگری دارد.

رییس سازمان بسیج مستضعفین تاکید کرد: این افراد بزرگ ویژگی های بزرگی دارند که مهمترین آنها بصیریت است.

نقدی تشریح کرد: پیشمرگان مسلمان کُرد در فضای غبار آلودی که مستکبرین در غرب کشور ایجاد کردند مجاهدانه و با بصیرت به جنگ با ضد انقلاب رفتند.

وی با بیان اینکه غربی ها و شرقی های زروگو و جنایتکار هر وقت زروشان کم می شود روی به تنفرقه و نیرنگ می آورند، گفت: آنها از تفاوت های قومی و مذهبی برای به زانو درآوردن ملت های به پا خواسته استفاده می کنند که همواره در این راه شکست خورده اند.

رییس سازمان بسیج مستضعفین ویژگی دوم پیشمرگان مسلمان کُرد را اعتقادات عمیق قلبی آنها برشمرد و افزود:در مناطق کرد نشین عراق افرادی با همین نام و عنوان و بدون پسوند مسلمان در مسیرهایی خدمتگذار دیگران می شوند و به آمریکایی ها خدمت می کنند.

نقدی تصریح کرد: حمایت از خودمختاری کردستان عراق بازی موزیانه غرب است که در اقلیم کُردستان عراق به راه انداخته است.

وی با بیان اینکه جنس پیشمگران متفاوت بود و با عزم خود با ضد انقلاب به جنگ آمدند، گفت: پیشمرگان گفتند  ما مومنیم و آنها کفار هستند و با همین اعتقاد قلبی به میدان نبرد آمدند در حالی که پیشمرگ های کشورهای دیگر به خاطر پول و مزدوری به میدان آمده اند.

وی عنوان کرد: وجه ممیز دیگر حماسه پیشمرگان مسلمان کرد هدایت گری این حرکت بود که جهادی اخلاصگرانه بود چراکه آنها هیچگونه رفتار زشتی در حق خانواده های فریب خوردگان نکردند و این موجب شد که بسیاری از مخالفین به صف پیشمرگان بپیوندند و بسیاری از مردم کسوت جهادی بودن و اخلاص را از آنان یاد گرفتند.

نقدی وفاداری پیشمرگان مسلمان کُرد را مهمترین وجه تمایز آنها خواند و تاکید کرد: پس از جنگ توجه ها به اقتصاد و بازسازی معطوف شد و رزمندگان در کردستان مورد غفلت واقع شدند.

رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: آنها برای خدا آمدند و این را ثابت کردند چرا که از شعارهایشان و آرمانهایشان دفاع کردند و یقین داریم وفاداری قوم سلحشور کرد متجلی از این افراد است

نقدی با بیان اینکه کُردستان نزدیک ترین منطقه به فلسطین و قدس عزیز است، تصریح کرد: پیشمرگان مسلمان پیشقراولان سپاه آزادی قدس هستند.

نماینده ولی فقیه در کُردستان:

شهدای کُردستان به جرم دفاع از امام و انقلاب به شهادت رسیدند/ پیشمگران مسلمان کُرد الگوی برادران سنی خود در یمن و فلسطین هستند

حجت الاسلام و المسلمین “محمد حسینی شاهرودی” نماینده ولی فقیه در منطقه کُردستان در کنگره ملی شهدای پیشمرگان مسلمان کُرد که در مسجد بزرگ قبای سنندج بزگرار شد، گفت: پیشمرگان مسلمان کرد موجب شفاعت قرآن و پیامبر قرار گرفته اند چرا که در راه خدا مجاهدانه مبارزه کردند.

وی اظهار داشت: انقلاب امام راحل در دنیا منحصربفرد است و این پیشمرگان راه خدا و امام خمینی (ره) را ادامه دادند.

نماینده ولی فقیه در منطقه کُردستان افزود: شهدای کُردستان نظیر ماموستا حیدر فهیم و ماموستا شیخ الاسلام به جرم پیشتیبانی از امام و نظام به شهادت رسیدند.

شاهرودی گفت: آنها در مقابل استکبار ایستادند و خداوند آنها را به درجه بالا می رساند.

وی تصریح کرد: این پیشمرگان به تعبیر زیبای امام خامنه ای ” از همه دنیای خود گذشتند” و همه هستی خود را طبق اخلاص قرار دارند و به الگو تبدیل شده اند

نماینده ولی فقیه در منطقه کُردستان گفت: این پیشمگران مسلمان کُرد الگوی برادران سنی خود در یمن و فلسطین شده اند.

امام جمعه پاوه در کنگره پیشمرگ مسلمان کُرد در سنندج:

امروز جنگ در دنیای اسلام از مدارس و مساجد شروع می شود/لزوم هوشیاری علمای اهل سنت و تشیع

“ملا قادر قادری” امام جمعه مردم اهل سنت کرمانشاه در کنگره ملی شهدای پیشمرگان مسلمان کُرد که در مسجد بزرگ قبای سنندج بزگرار شد، گفت:  ۱۰ هزار شهید اهل سنت در سه استان کُردستان، کرمانشاه و آذربایجان شرقی که خون خودشان را با اهل مهاجر ریخته اند پیام بزرگ مجاهدت و ایثار دارد.

وی اظهار داشت: زمانی انقلاب که هجمه بر آن می بارید و نظام نهال جوانی بود و دشمنان در حال توطئه بودند، جمع صادق پیشمرگان به میدان آمدند و با خون خود وحدت، تعاون و مجاهدت را امضا کردند.

امام جمعه مردم اهل سنت کرمانشاه  افزود: این گروه نباید در هیچ میدانی فراموش شوند و صاحبان قلم در تهران، تاریخ جنگ به مردم و نسل جوان را عالانه عرضه کنند.

قادری ادامه داد: شهدا به وظیفه خود عمل کردند و ما نباید زحمات شهدای مهاجر و انصار را فراموش کنیم.

وی با گلا یه از اینکه کتاب های منتشر شده در سال های اخیر کمتر به زحمات این عزیزان اشاره شده است، تاکید کرد: زحمات این عزیزان همواره باید به نسل جوان معرفی شود.

امام جمعه مردم اهل سنت کرمانشاه  در بخش دیگری از سخنان خود گفت: افراطی گری متاسفانه در منطقه موجب خون ریزی شده است.

وی با بیان اینکه راه اعتدال را به مردم آموزش دهیم و در مقابل تند روی باسیتم، تاکید کرد: امروز دشمنان انقلاب در همه جبهه ها با ما در حال جنگ هستند.

قادری با بیان اینکه مخاطبین ما سه گروه آگاهین، غافلین، و معاندین هستند، خاطرنشان کرد: علمای اهل سنت و تشیع باید توجیه باشند و مردم را باید در این راه توجیه کنیم

امام جمعه مردم اهل سنت کرمانشاه تصریح کرد: امروز جنگ در دنیای اسلام از مدارس و مساجد شروع می شود و باید غافلین را بیدار کنیم و با معاندین مبارزه کنیم.

اخبار تکمیلی متعاقبا ارسال می گردد.

غرب قربانی اصلی تروریسم در منطقه است/لزوم ایجاد اشتغال و توسعه در کُردستان

علی لاریجانی” رییس مجلس شورای اسلامی صبح امروز دوشنبه ۲۸ اردیبهشت در کنگره ملی شهدای پیشمرگان مسلمان کُرد که در مسجد بزرگ قبای سنندج برگزار شد، گفت: برای من افتخار بزرگی است که در این محفل شهدا میهمان شهدای گرانقدر باشم.

وی اظهار داشت: شهدای پیشمرگ مسلمان کُرد در رقم زدن تاریخ انقلاب اسلامی نقشی بی بدیل داشته اند.

رییس مجلس شورای اسلامی افزود: شهدا عظمتی دارند که در هیچ صنف و بُعد دیگری نمی گنجد و همواره باید قدردان این زحمات باشیم.

لاریجانی گفت: مجاهدان فی سبیل الله زندگی کوتاه این دنیا را وسیله ای برای پیمودن راه رسیدن به خدا قرار دادند.

وی با اشاره به ۱۰ هزار شهید سه استان کُردستان، کرمانشاه و آذربایجان، گفت: این جانفشانی ها نشان از اهمیت انقلاب اسلامی برای مردمان ایران زمین و اقوام مختلف است.

لاریجانی اهمیت جلسات شهدا را برای همه مردم الزامی دانست و گفت: جلسات بزرگداشت شهدا برای آگاهی ما از مجهدت های شهدا است و باید راه آنها و افکار آنها را بهتر بشناسیم.

رییس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: راهی که انقلاب اسلامی پیش پای ملت ما گذاشت، راهی است که باعث بیداری دلها می شود و اذهان را هوشیار کرده است.

وی روحیه جهادی را مهمترین ویژگی یک ملت مبارز و پیروز برشمرد و تاکید کرد: از رسول خدا (ص) نقل است که کسانی که مجاهد نباشند، لباس خواری بر تن آنها پوشانده می شود.

وی خاطرنشان کرد: کلید زندگی با شرف و با کرامت برای هر انسانی اهل مجاهدت بودن است چرا که یک اصل رکنی برای هر مسلمان است.

رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: عظمت امروز ایران برگرفته از راه مجاهدت امام خمینی (ره) است و در این مسیر پیشمرگان مسلمان کُرد این راه را درک کردند و در این راه رستگار شدند.

لاریجانی تصریح کرد: مسلمانان باید برای سرنوشت خود تصمیم گیری کنند.

وی با اشاره به سخنان شهید مطهری مبنی بر ضرورت اقتصاد سالم برای دنیای اسلام، گفت: اقتصاد ما باید سالم باشد و این از نکته های اصلی اقتصاد مقاومتی است.

رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: کشاورزی ما باید مورد توجه باشد و تکیه ما بر تولید کنندگان داخلی باشد و این ناشی از روحیه مجاهدت است و توسط آن اجرا می شود.

داعش دست پرورده استکبار و آمریکا است

لاریجانی گفت: امروز انچه که در یمن می گذرد کشتار برادران اهل سنت و شافعی است که عربستان با سلاح های آمریکایی بر روی سر آنها بمب می ریزد.

وی با بیان اینکه جریان تروریستی سوریه تیغ کشیدن بر سر اهل سنت و بردار کشی محض است، گفت: میلیون ها نفر در این جریانات تروریستی آواره شده اند و تعدای زیادی از مسلمانان مظلومانه به شهادت رسیده اند.

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه داعش دست پرورده استکبار و آمریکا است، تصریح کرد: سلاح دستان داعش که از مریخ نیامده است و از امریکا و غرب برای کشتار مسلمانان آمده است.

لاریجانی یادآور شد: دود این گروه های تکفیری – تروریستی به چشم خود غربی ها رفته است و امروز غرب قربانی اصلی این تروریسم در منطقه است.

منطق ایران روشن است

رییس مجلس شورای اسلامی دربخش دیگری از سخنان خود با شاره به اینکه جمهوری اسلامی منطقی روشن دارد و دوگانه حرف نمی زند، گفت: اصل اول نظام جمهوری اسلامی ایران وحدت امت اسلامی است چرا که میراث امام خمینی است و آینده فرق اسلامی در آن است.

وی با شاره به اینکه سنی و شیعه همگی با هم برادر هستیم و همه فرق اسلامی در اصول با هم تفاوتی ندارند، خاطر نشان کرد: ما جریان های تروریستی را مخل زندگی مسلمان ها می دانیم و خلاف اسلام است و بر اساس فرمایش رهبری با همه تروریست ها مخالفیم و این یک اصل در اسلام است.

لاریجانی مقابله با تروریسم را دومین اصل در انقلاب اسلامی دانست و گفت: مبارزه ما حرفی نیست چرا که نمونه آن کمک به دولت دوست و برادر خود عراق در مقابله با تروریست بوده است.

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: تامین امنیت منطقه توسط خود کشورهای منطقه از خواسته های بر حق کشورهای این منطقه است چرا که نه تنها تکیه زدن به کشورهای غربی را غلط می دانیم و بلکه این را عاملی برای فتنه در منطقه تلقی می کنیم.

وی گفت: آمریکایی ها اگر می گویند امنیت ایجاد می کنیم دروغ می گویند چرا که آنها می خواهند به برخی از کشورها سلاح بفروشند و بر علیه مردم استفاده کنند.

لاریجانی تاکید کرد: انقلاب اسلامی هیچگاه دنبال امپراطورگری نبوده است چرا که انقلاب اسلامی ضد سلطه گری و استثمار است و با این فرهنگ مخالفیم.

وی گفت: ما با صراحت می گوییم که با زندگی مسالمت آمیز با کشورهای منطقه معتقدیم و به آن پایبندیم و برای فراهم سازی آن آماده هستیم.

فعال سازی کمیته نظرخواهی از فعالان اقتصادی کُردستان در مجلس

رییس مجلس شورای اسلامی در بخشدیگری از سخنان خود گفت:  کُردستان در راه انقلاب اسلامی فداکارانه تلاش کرد و همگی ما قدردان این فداکارایها و پیشمرگان مسلمان کرد هستیم.

وی تاکید کرد: این حرکت مجهادانه امنیت را برای کردستان و غرب ایجاد کرد و عزت را برای ایران به ارمغان آورد.

لاریجانی تصریح کرد: کردستان باید در پناه این امنیت باید آباد شود و شرایط  توسعه باید و سرمایه گذاری فراهم شود.

وی با بیان اینکه باید سرمایه گذاری ویژه برای کُردستان فراهم شود تا آثار محرومیت در آن رفع شود، اظهار داشت: باید زمینه های حضور جوانان در بخش های مختلف کُردستان فراهم شود.

وی گفت: فعال سازی کمیته نظرخواهی از فعالان اقتصادی کردستان در مجلس ایجاد می شود تا بتوانیم مشکلات کردستان را حل کنیم.

لاریجانی تصریح کرد: در برنامه ۵ ساله ششم برای حل مشکلات کُردستان به صورت خاص توجه می کنیم.

منبع: دانا

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.