سرویس: اخبار شهرضا ۱۵:۳۵ - جمعه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۴

در خطبه‌های نماز جمعه شهرضا مطرح شد/

انتقاد شدید امام جمعه شهرضا از سخنرانی یک فعال اصلاح طلب در شهرضا/مسئولان حق ندارند اجازه دهند چنین اشخاصی به شهرضا دعوت شوند

درخت تناور جمهوری اسلامی ایران آنقدر قوی است که با این حرف‌ها نمی‌لرزد و نمی‌لغزد. رأیی که به رئیس جمهور داده شد تنها مربوط به اصلاح‌طلبان نبود.

امام جمعه شهرضا گفت: مسئولان امنیتی و سایر دست‌اندکاران حق ندارند اجازه دهند تا پایان سال چنین اشخاصی به شهرضا دعوت شوند که تمام انقلاب و نظام را زیر سئوال ببرند و آن را تضعیف کنند.
به گزارش شهرضانیوز، حجت‌الاسلام سیف‌الله یعقوبی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرضا در مسجد صدیقه طاهره(س) با دعوت به رعایت تقوای الهی، اظهار کرد: رمز قبولی تمام اعمال ما بستگی به درجه تقوای ما دارد باید رد طول عمر از ملکه تقوا اسفاده کرد تا سعادت دنیا و آخرت تأمین شود.
وی با اشاره به سبک زندگی اسلامی، گفت: بهترین حامی برای زن، مرد است، پاسداشت شخصیت والاترین و ارزنده‌ترین هدیه‌ای است که انسان می‌تواند نسبت به همسر خود داشته باشد.
امام جمعه شهرضا با بیان اینکه خداوند در قرآن می‌فرمایند با زنان خود خوش رفتاری کنید، بیان کرد: یکی از معروفات زندگی خوب است که مردان با زنان خود باید رفتار خوب داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه واژه معروف ۳۸ بار در قرآن آمده که ۱۸ بار آن مربوط به زنان است، تصریح کرد: پیامبر اکرم(ص) فرمودند، کاملترین مؤمنان در دین باوری خوش اخلاق‌ترین آنها هستند و بهترین شما بهترینند در رفتار با زنان خود.
حجت‌الاسلام یعقوبی افزود: در خانواده‌ای که شأن و شئونات زن و مرد حفظ شود فرزندانی تربیت می‌شوند که از هر جهت شایسته هستند.
وی با بیان اینکه زن در خانه امانت است و نباید به آن خیانت کرد، گفت: زن‌داری تقوا می‌خواهد که او را اذیت نکنیم اگر شخصیت‌ها حفظ شود، مشکلات جامعه حل می‌شود.
امام جمعه شهرضا خاطرنشان کرد: بسیاری از پرونده‌هایی که در دادگاه‌های خانواده مطرح می‌شود مربوط به همین مسائل و رعایت نکردن احترام زن و شوهر نسبت به یکدیگر است.
وی با تبریک مبعث پیامبر اکرم(ص) گفت: روز مبعث عظیم‌ترین و مهمترین همه روزهای سال است چون نعمت برانگیختن پیامبر اعظم برای بشریت از همه نعمت‌های الهی در طول تاریخ بزرگ‌تر است.
حجت‌الاسلام یعقوبی با انتقاد از حضور یکی از سخنرانان اصلاح‌طلب در شهرضا و سخنرانی وی در تالار فجر، افزود: اساس برنامه‌های کاری این است که جامعه را به آرامش دعوت کنیم.
وی با بیان اینکه امسال سال همدلی و همزبانی است و همه باید با توجه به انتخابات پایان سال همدیگر را یاری کنیم، بیان کرد: از هم اکنون باید زمینه‌های انتخابات را فراهم کرد کسانیکه ثبت‌نام می‌کنند باید اخلاق منطق و دیانت را رعایت کنند و هیچ حاشیه‌ای برای مراعات نکردن اخلاق اسلامی در جلسات ما نباید باشد.

سخنران باید فردی منطقی و دارای اخلاق باشد
امام جمعه شهرضا افزود: سخنرانی که برای جلسات دعوت می‌کنید باید فردی منطقی و دارای اخلاق باشد، آیا مطرح کردن مسائلی که به دست افراد حاضر در جلسه حل شدنی نیست ضرورت دارد؟
وی تصریح کرد: مردم مطالباتی را از رئیس جمهور دارند، مطرح کردن آن در تالار فجر غیر از اینکه اذهان را مشوش می‌کند هیچ نتیجه دیگری ندارد.
حجت‌الاسلام یعقوبی با تأکید بر اینکه تمام صحبت‌هایی که در این جلسات گفته می‌شود رادیوها و خبرگزاری‌های دنیا بر روی آن کار می‌کنند، اظهار کرد: حادثه‌ای در مهاباد اتفاق می‌افتد ۳۲ درصد بحث را عربستان منتشر می‌کند بخاطر اینکه ذهن مردم دنیا را نسبت به ایران بد کند.
وی با بیان اینکه این سخنران تمام اهداف و مقدسات نظام را زیر سئوال برده، خاطرنشان کرد: مسائل مربوط به دولت باید با رئیس جمهور و وزرای وی مطرح شود نه در تالار در بین مردم.
امام جمعه شهرضا با اشاره به صحبت‌های این فعال سیاسی که گفته بود دولت باید عقلانی عمل کند، گفت: عقلانی این است که مطالب دسته‌بندی شود و به دست رئیس جمهور برسد نه اینکه در بین مردم مطرح کنند.
وی با بیان اینکه وی اعتقاد داشته که باید نظارت استصوابی حذف شود، تصریح کرد: اساس نظام ما قانون اساسی، رهبری و ولایت فقیه است این قانون است.
حجت الاسلام یعقوبی بیان کرد: اگر شورای نگهبان و نظارت استصوابی نباشد انقلاب به انحراف کشیده می‌شود و اگر به قانون پایبند هستید نباید در جلسه‌ای بحث را بر روی ولایت فقیه برد.

قانون اساسی منشور ملی جامعه ما است
وی با بیان اینکه ولایت فقیه امتداد ولایت انبیا است، افزود: ولایت فقیه در کتاب‌های علمای ما آمده است زمینه پیاده کردن آن در انقلاب به دست با کفایت امام راحل به وجود آمد.
امام جمعه شهرضا گفت: اصل ولایت فقیه عقلانی است، قانون اساسی منشور ملی جامعه ما است، مملکت صاحب دارد که در رأس همه آنها که محور وحدت است رهبر معظم انقلاب است و تمام برنامه‌ها با نظر ایشان است.

اگر سپاه نبود، مملکتی وجود نداشت
وی با اشاره به صحبت‌های فعال اصلاح طلب درخصوص نیروهای سپاه، گفت: امام(ره) فرمودند، اگر سپاه نبود، مملکتی وجود نداشت، سپاه در کنار ارتش و نیروی انتظامی یک قدرت مسلحانه در دنیا تشکیل دادند که دنیا این نیروی قدر را ندارد.
حجت‌الاسلام یعقوبی افزود: یک سردار سپاه در عراق کاری می‌کند که تمام مردم عکس ایشان را در جیب خود نگه می‌دارند و حقی نداریم سپاه و رزمندگان را که در انقلاب شهید و جانباز شدند اینگونه زیرسئوال ببریم.
وی با بیان اینکه نباید اجازه دهیم چنین افرادی در شهرستان شهرضا سخنرانی کنند، خاطرنشان کرد: درخت تناور جمهوری اسلامی ایران آنقدر قوی است که با این حرف‌ها نمی‌لرزد و نمی‌لغزد.

رأیی که به رئیس جمهور داده شد تنها مربوط به اصلاح‌طلبان نبود.
امام جمعه شهرضا با بیان اینکه مردم پذیرای این حرف‌ها نیستند، گفت: رأیی که به رئیس جمهور داده شد تنها مربوط به اصلاح‌طلبان نبود، رئیس جمهور فرمودند ملاک کار ما شایسته سالاری است کاری به جناح چپ و راست نداریم.
وی اظهار کرد: همه مردم در انتخابات گذشته رأی دادند، این جلسات با همدلی و همزبانی و وفاق سازگاری ندارد.
حجت‌الاسلام یعقوبی تصریح کرد: مسئولان امنیتی و سایر دست‌اندکاران حق ندارند اجازه دهند تا پایان سال چنین اشخاصی به شهرضا دعوت شوند که تمام انقلاب و نظام را زیر سئوال ببرند و آن را تضعیف کنند.

سخنرانان باید تمام خط قرمزها را مراعات کنند
وی افزود: در مباحث انرژی هسته‌ای همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند، تیم مذاکره کننده باید خط قرمزها را مراعات کنند، سخنرانان هم که برای انتخابات و روشنگری صحبت می‌کنند باید تمام خط قرمزها را مراعات کنند.
امام جمعه شهرضا گفت: در دنیا به چنین رهبری ما افتخار می‌کنیم و می‌بالیم به رهبری با این عظمت، شجاعت و دیانت چون نماینده امام زمان(عج) است.
وی بیان کرد: کاندیداها چه اصولگرا و چه اصلاح طلب باشند اگر مشاهده کردید که مسائل اخلاقی را رعایت نمی‌کنند و تهمت، غیبت و افترا می‌زند در جمع‌ها راه ندهید اسلام، قرآن و شهدا به ما گفتند پاک حرف بزنید و پاک خرج کنید.

همچنین بخوانید:

8 دیدگاه برای “انتقاد شدید امام جمعه شهرضا از سخنرانی یک فعال اصلاح طلب در شهرضا/مسئولان حق ندارند اجازه دهند چنین اشخاصی به شهرضا دعوت شوند”

 1. بسیحی گفت:

  احسنت
  اقدام شایسته جناب یعقوبی مورد تحسین است.
  نماز جمعه دیروز جزو افتخارات امام جمعه در اذهان ملت خواهد ماند
  مرگ بر فتنه گران که هدقی جز تحویل دو دستی ایران به استکبار در سر ندارند.

 2. دلواپس گفت:

  چه عجب بالاخره یکی تو این شهر ی موضع درست گرفت. دیگه داشتم ناامید میشدم از این آقایون

 3. رحیمی گفت:

  از اعلام صریح موضع امام جمعه محترم تشکر میکنم. التماس دعا

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.