سرویس: غیرتولیدی » نقلی ۲۰:۰۵ - یکشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴

وبلاگ افاضات عقل کل نوشت:

آرزویی که آمریکا به گور خواهد برد

کسانی که معتقدند در صورت عهدشکنی آمریکا، همه چیز را به صورت اول برمی گردانند آیا می توانند پدران آرمیتا و علیرضا را به آنها باز گردانند؟

مقامات آمریکا در اظهارات خود از نظارت های گسترده و نامحدود بر تاسیسات هسته ای و حتی نظامی ایران سخن می گویند؛ نظارت هایی که آن را ۱۵ یا ۲۵ سال و حتی ابدی نیز می دانند!

گذشته از اینکه چنین ادعاهای گزافی هیچ گاه عملی نخواهد شد و ملت غیور ایران هرگز اجازه چنین بازرسی ها و نظارت های نامتعارف را نخواهد داد، اما سوال اصلی اینجاست که : آیا تا پانزده یا بیست و پنج سال آینده، آمریکایی وجود دارد که با این اطمینان از بازرسی ها و نظارت های گسترده و طولانی مدت سخن می رانند؟!

متفکران و اندیشمندان مختلف در سراسر جهان و از جمله متفکرین غربی و آمریکایی اذعان دارند که آمریکا رو به فروپاشی است. به عنوان مثال، آلفرد مک کوی، استاد و مورخ آمریکایی معتقد است که در سال ۲۰۲۵ دیگر دوران آمریکا به سر خواهد آمد. او می گوید: « امپراطوری پرتغال در یکسال، اتحاد جماهیر شوروی در دو سال، امپراطوری فرانسه در هشت سال، امپراطوری عثمانی در یازده سال و امپراطوری بریتانیا در هفده سال پس از آغاز افولشان نابود شدند، می توان گفت که این بازه زمانی برای ایالات متحده آمریکا نیز ۲۲ سال است و این روند از سال ۲۰۰۳ آغاز شده است.»

از نظر جان گالتونگ تئوریسین سیاسی و مشهور به پدر مطالعات صلح ، فروپاشی آمریکا از این هم نزدیک تر به نظر می رسد و زوال آن را در سال ۲۰۲۰ میلادی می داند.

برژینسکی سیاستمدار آمریکایی نیز چند سال پیش، وضع آمریکا را مشابه زمان فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی دانست که البته این نظر با واقعیت نیز تطابق دارد ،زیرا هر روز بر شمار افرادی که خواستار جدایی ایالت هایشان از دولت فدرال آمریکا می شوند افزوده می شود و سرنوشتی شبیه شوروی یعنی تبدیل ایالات متحده آمریکا به ده ها ایالت مجزا،در انتظار آمریکاست.

البته متفکران و سیاستمداران آمریکایی، امیدی هم به اصلاح این اوضاع ندارند ؛به طوری که یکی از سیاستمداران اسبق آمریکا که دغدغه احیای تمدن آمریکا را داشت سال ها پیش نوشت: « ابقای تمدن با دوازده ساله هایی که بچه دارند، پانزده ساله هایی که همدیگر را می کشند، هفده ساله هایی که از ایدز می میرند و هجده ساله هایی که دیپلم می گیرند و قادر به خواندن نیستند ممکن نیست.»

لذا مرگ آمریکا نزدیک است و ادعاها و تهدیدهای مقامات آمریکایی از سر قدرت نیست بلکه به گفته عامر عبدالمنعم نویسنده مصری: « آمریکا هم اکنون لحظات پایانی و سقوط خود را سپری می کند و به مانند یک گاو قربانی شده، صدای دردآلودی از خود درمی آورد و با دست و پاهای خود ضرباتی ناامیدانه به چپ و راست می زند تا اینچنین اطرافیانش را بترساند. شاید آنان که با چشم بسته به آن نزدیک می شوند این گونه احساس کنند که این گاو ضرباتی قوی دارد اما آنان که از فاصله دورتری از این زخمدیده ایستاده اند پایانش را نزدیک دیده و حالات کنونی اش را نشانی از مرگ می دانند.»

با این اوصاف، اصل سخن گفتن آمریکا از نظارت های ۱۵ ساله و ۲۵ ساله بر تاسیسات هسته ای ایران مضحک است و آمریکا آرزوی نظارت گسترده و طولانی مدت جاسوسانش را که در قالب بازرسان آژانس به ایران می فرستد به گور خواهد برد ،زیرا کشوری که موجودیتش رو به زوال است چگونه می تواند آرزوهای بلندپروازانه داشته باشد.

آمریکایی ها به جای اینکه غلط زیادی نمایند و ایران را به حمله نظامی تهدید کنند، باید از روزی بترسند که سرداران ایرانی بر بالای سر جنازه مقامات آمریکایی حاضر شوند ؛زیرا دوران بزن و در رو تمام شده است و آمریکایی ها در صورتی که دست از پا خطا کنند سرداران ایرانی تا عمق کاخ سفید، آنان را دنبال خواهند کرد.

اگر امروز تصویر سردار باقرزاده بالای سر جنازه معاون صدام در رسانه ها منتشر می شود ؛فردا روزی خواهد آمد که تصویر سرداران ایرانی بالای جنازه مقامات آمریکایی منتشر شود و ممکن است یکی از آن مقامات، «جو بایدن» معاون اول رئیس جمهور آمریکا باشد.

جسد معاون صدام

دغدغه کنونی ما نسبت به نظارت ها و بازرسی ها، از این منظر است که معتقدیم پذیرش حتی یک ساعت نظارت و دسترسی نامتعارف بر تاسیسات هسته ای ایران ، اولا حاکمیت و عزت ملی و عظمت و ابهت ملت بزرگ ایران را خدشه دار می نماید و ثانیا جان نخبگان هسته ای ایران را در معرض خطر قرار می دهد. لذا کسانی که معتقدند در صورت عهدشکنی آمریکا، همه چیز را به صورت اول برمی گردانند آیا می توانند پدران آرمیتا و علیرضا را به آنها باز گردانند؟

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.