سرویس: اخبار شهرضا ۱۲:۲۳ - دوشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۴

باز هم وارونه نمایی یک اصلاح طلب این بار در شهرضا؛

عدم استقبال از یک دوم خردادی تا عقده گشایی چندباره از احمدی نژاد

جامعه ایران ناچار است که به نگاه خصمانه و ماجراجویانه جهانی نسبت به خود پایان دهد و در تغییر نگاه دنیا نسبت به خود تلاش کند.

به گزارش شهرضانیوز، نماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت: چالش مهم دولت روحانی در آینده تشکیل یک مجلس قدرتمند است باید به گونه‌ای این مجلس تشکیل شود که نمایندگی واقعی ملت باشد و مردم در آن مشارکت فعال داشته باشند.

ابراهیم اصغر زاده در همایش بررسی فرصت‌ها و چالش‌های دولت تدبیر و امید که در مجموعه فرهنگی تالار فجر شهرضا برگزار شد اظهار کرد: همه مردم آرزو داشتند که یک حکومت اسلامی و دینی بر سرکار آید و با تحقق انقلاب اسلامی این آرزوی دیرینه مردم برآورده شد.
وی افزود: کارآمدی یکی از مهمترین ابزارهای توجیه مشروعیت در جهان امروز است و بر اساس آن دولتها و حکومتها باید کارایی لازم در رفع نیازها و پاسخگویی به سوالات مردم را داشته باشد.
نماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت: امنیت یکی از وجوه مهم هر حکومتی است چرا که حکومت با چالش‌ها و فرصت‌هایی روبرو است.

احمدی‌نژاد یک پروژه ناموفق در نظام کارآمدی جمهوری اسلامی بود
وی با اشاره به دولت احمدی‌نژاد، اظهار کرد: همه ما دولت احمدی‌نژاد را نقد می‌کنیم، احمدی‌نژاد یک پروژه ناموفق در نظام کارآمدی جمهوری اسلامی بود.
اصغرزاده بیان کرد: احمدی‌نژاد رئیس جمهوری بود که شعارهایی که داد عده‌ای فکر کردند وی از آسمان خلق شده و حکومت فراامام زمانی تشکیل می‌دهد.
این فعال سیاسی با بیان اینکه اقدامات احمدی‌نژاد باعث صف‌آرایی جناح راست پیش روی او شد، اظهار کرد: اظهارنظرهای احمدی‌نژاد به حدی فاجعه‌آمیز بود که در نهایت همان کسانی که هشت سال او را تایید و تصدیق می‌کردند و دولت او را انقلابی و دارای چهارچوب‌های مشخص نظام می‌دانستند در پایان برای توقف فعالیت‌ها و تصمیمات او با یکدیگر بسیج شدند.

دولت روحانی با چالش‌های مهمی از سوی دولت احمدی‌نژاد روبرو است
وی با بیان اینکه دولت روحانی با چالش‌های مهمی از سوی دولت احمدی‌نژاد روبرو است، افزود: دولت روحانی با یک اقتصاد ضعیف با تورم و بیکاری بالا با یک بازار آشفته و با تحریم‌هایی که مملکت را فلج کرده، روبرو است.
اصغرزاده با بیان اینکه چالش اصلی دولت روحانی در اختیار گرفتن دولتی است که تحریم‌ها آن را فلج کرده است، اظهار کرد: در حالی که پرونده هسته ای ایران به راحتی با گفت و گو قابل حل بود به شورای امنیت برده شد و این در حالی بود که زمانی که مردم تمام بار تحریم‌های ناشی از این اقدام را تحمل میکردند رئیس جمهور وقت آنها را مشتی کاغذ پاره تلقی میکرد.
وی با طرح این سوال که منتقدان دولت روحانی در زمان فرستاده شدن پرونده هسته‌ای ایران به شورای امنیت کجا بودند؟ گفت: معترضان امروز چرا در زمان قرارگیری پرونده هسته‌ای ایران در ذیل فصل هفتم منشور سازمان ملل متحد و پس از آن در زمان وضع تحریم‌های ظالمانه علیه ایران و تهدید نظامی ایران توسط غرب سکوت کردند؟ آیا غیر از این بود که اقتصاد ایران در نتیجه این تحریم‌های فلج‌کننده و کمرشکن رو به نابودی و فروپاشی نهاد؟ اما آیا در آن زمان نیز کسی جرات اعتراض و نقد سیاست‌های هسته‌ای دولت احمدی‌نژاد را داشت؟
نماینده سابق مردم در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: شورای امنیت سازمان ملل در آن زمان شرایط بسیار سختی را برای کشور ایجاد کرد و ایران را باعث به خطر افتادن صلح جهانی معرفی کرد.
وی با اشاره به اینکه شورای امنیت چهره‌ای از حکومت ایران نشان داد که می‌خواهد نظم جهانی را برهم زند، افزود: آقای روحانی با چالش مهمی روبرو است و حالا باید موقعیت ایران را در نظام جهانی تثبیت کند کشوری که منزوی شده و در معرض جنگ است.
اصغرزاده با بیان اینکه کار روحانی این است که پرونده را از شورای امنیت خارج کند و نگذارد تحریم‌ها ادامه پیدا کند گفت: رأی آقای روحانی مربوط به اصلاح طلبان و تحول طلبان کشور بود که نگران حال زندانیان خود بودند.
وی بیان کرد: رأی دهندگان مطالباتی دارند که موسوی و کروبی در حصر نمانند و اعتقاد دارند روزنامه‌نگاران دستگیر نشوند و دانشجوها ستاره دار نشوند.
این فعال سیاسی احترام به حقوق دموکراتیک مردم و نگاه به رأی ملت را ازجمله نیازهای استراتژیک روحانی در انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی ‌دانست و گفت: دولت باید از سرمایه‌های اجتماعی خود به هر شکل ممکن حمایت کند، امروز احترام به‌ حقوق شهروندی، آزادی مطبوعات و عدم محدودیت نهادهای مدنی ازجمله مطالبات اولیه و اصلی دانشجویان است.

اصلاح طلبان مطالبات دموکراتیک دارند
وی با بیان اینکه اصلاح طلبان مطالبات دموکراتیک دارند، افزود: یکی از چالش های دولت روحانی این است که باید به مطالبات پاسخ دهد آنها می‌خواهند در حکومت نقش داشته باشند.
اصغرزاده با تأکید بر اینکه سیاست داخلی و خارجی دولت روحانی نیازمند توازن است، ادامه داد: این امکان‌پذیر نیست که یک دولت در سیاست داخلی خود به فرود سکوت و ندانم‌کاری بیفتد و در مقابل در سیاست خارجی خود پیشرفت کند؛ چرا که نبود یک نیروی سیاسی کارآمد و قوی در داخل، منجر به مصادره دستاوردها و پیروزی‌های خارجی به نفع جناح‌ها و گروه‌های دیگر می‌شود و به تشدید فضای امنیتی در کشور می‌انجامد.
وی با بیان اینکه سیاست خارجی دولت روحانی قابل احترام و دفاع است، گفت: جامعه ایران ناچار است که به نگاه خصمانه و ماجراجویانه جهانی نسبت به خود پایان دهد و در تغییر نگاه دنیا نسبت به خود تلاش کند. منافع ملی ایران در موقعیت کنونی نیازمند مصالحه و آشتی با جامعه جهانی است؛ چرا که در غیر این صورت ایران از کاروان پیشرفت دنیا عقب خواهد افتاد.
نماینده سابق مردم در مجلس شورای اسلامی افزود: چالش مهم دولت روحانی در آینده تشکیل یک مجلس قدرتمند است باید به گونه‌ای این مجلس تشکیل شود که نمایندگی واقعی ملت باشد و مردم در آن مشارکت فعال داشته باشند.

مهمترین قدرت روحانی زنده کردن امید در دل مردم است
وی با بیان اینکه مهمترین قدرت روحانی زنده کردن امید در دل مردم است که بعد از انتخابات سال ۹۲ روشن کرده است، بیان کرد: شکاف بین مردم و دولت در این دوره بسیار کم شده است.
آقای روحانی باید اقتصاد و معیشت مردم را اصلاح کند
اصغرزاده با بیان اینکه تمام نیروهای اصلاح طلب و تحول خواه سکوت کردند و از دولت آقای روحانی حمایت می‌کنند، افزود: آقای روحانی باید اقتصاد و معیشت مردم را اصلاح کند و با دنیا تعامل داشته باشد.
وی افزود: یکی از فرصت‌های مهم دولت روحانی استفاده از نیروهای مردمی است، چرا باید فارغ التحصیلان ما بیکار باشند و فرماندهان سپاه در پروژه‌های اقتصادی فعال باشند.

فرصت‌های شغلی به طور یکسان در اختیار جوانان، سپاهیان و نظامیان قرار بگیرد
نماینده سابق مردم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید فرصت‌های شغلی در اختیار جوانان قرار بگیرد و فرصت‌های شغلی به طور یکسان در اختیار جوانان، سپاهیان و نظامیان قرار بگیرد.
وی خاطرنشان کرد: آقای روحانی باید ساختار اداری کشور را اعم از استانداران و فرمانداران را اصلاح کند و نگذارد مدیران احمدی‌نژاد باقی بمانند.
اصغرزاده بیان کرد: چالش‌های مهمی در مقابل دولت روحانی است که یک وجه آن نیروهای لباس شخصی است و وجه دیگر گروه‌های فشار است که لکه ننگ انقلاب هستند.
این فعال سیاسی و رسانه‌ای اصلاح‌طلب با بیان اینکه همسان‌سازی افراد در جامعه متکثر ایران امکان‌پذیر نیست، خاطرنشان کرد: تلاش برای یکسان‌سازی همه افراد و سلیقه‌ها نتیجه‌ای جز امنیتی‌کردن جامعه ندارد. مگر می‌توان از ایران کشوری مانند کره شمالی ساخت؟ انقلاب اسلامی ایران بر مبنای انسان‌مداری، احترام به خود و دیگران و آزادی پایه‌ریزی شد و تمام نیروهای انقلابی چپ و حتی مارکسیست‌ها در کنار مسلمانان برای پیروزی انقلاب اسلامی تلاش کردند.
وی تاکید کرد: آزادی احراب و گروه‌های سیاسی ضامن ارتقاء بینش عمومی است و دولت یازدهم باید تلاش خود برای توسعه این احزاب و رفع موانع ایجاد شده در فعالیتهای آنها بکار بندد.

همچنین بخوانید:

3 دیدگاه برای “عدم استقبال از یک دوم خردادی تا عقده گشایی چندباره از احمدی نژاد”

 1. ثاقب گفت:

  اولا این جلسه قرار نبود شلوغ بشه و فقط قرار بود . علاقه مندان مطلع شده وتشریف بیارن
  دوما اگر شخصیت سر شناس بود که بزرگترهای شما اون سیاسیون عصر حجری با مغشوش کردن وتوهین وتهدید سعی بر لغو جلسه میکردند و دوباره شهر رابهم می ریختند وفتنه ای دیگر به پا می کردند. هرچند یکی از گماشتگانشان نیز تحمل نیاورده و نمودار فشار بر اعصاب اقتدار گریان را نشان داد.
  سوما جمع کردن جمعیتی که از سیاست و حتی اخبار روز خبری ندارند و فقط در شبکه مساجد حضور دارند وآنهم برای سالی چندبار شام ونهار رایگان در پای سخنرانی افراد از رده خارج شده و کمی متوهم . هنر خاصی ندارد

 2. یک هم وطن گفت:

  بسیار متاسفیم که سخنرانان ما یک جانبه به قاضی می روند بهتر بوداز آن جناح هم کارشناسی حضور داشت باید می دیدکه این ارقام درست یا خیر؟ در این دولت جدید فاصله بین مردم ودولت زیاد است اصلا برخی دولت داری نمی دانند ومرتب در آینه گذشته فرا فکنی می کنند آقایان در این دو سال چه گلی به سر ملت زدند؟ جزتحقیر جز گرانی جز فراهم کردن بستر فتنه وهزاران جز دیگر …..؟؟!!

 3. شهرضایی گفت:

  ثاقب اگه اینم نگی میترکی

  :)))))))

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.