سرویس: بین الملل ۱۳:۲۵ - جمعه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۴

عضو شورای انصارالله یمن در پیش از خطبه‌های نمازجمعه تهران:

دشمنی عربستان با یمن به خاطر این است که یمنی‌ها نخواستند تحت قیومیت سعودی‌ها باشند

عضو شورای مرکزی حزب انصارالله یمن گفت: آنها مردم یمن را مورد محاصره بسیار بی‌رحمانه سوخت و دارو قرار داده‌اند.

عبدالعلیم المؤید عضو شورای مرکزی حزب انصارالله یمن پیش از خطبه‌های امروز نمازجمعه تهران درباره جنایات رژیم آل‌سعود در این کشور، گفت: امام علی(ع) در وصیت‌نامه‌شان به امام حسن و امام حسین(ع) می‌فرمایند که شما همواره دشمن انسان ظالم و همراه با مظلوم باشید.

وی افزود: برادران مؤمن من، این روزها رویدادهایی که در یمن از گوشه و کنار رخ می‌دهد، شما می‌دانید که اینها بالاتر از این حجم تجاوز و دشمنی را با ملت بزرگ یمن کرده‌اند؛ این دشمنی‌ها نیامد مگر به دلیل اینکه یمنی‌ها قبول نکردند که تحت قیومیت و فرماندهی صهیونیست‌ها، آمریکایی‌ها و عربستان سعودی باشند.

عضو شورای مرکزی حزب انصارالله یمن با بیان اینکه یمن یک کشور آزاد است و هیچ وقت اجازه نمی‌دهد که علیه مردم این کشور دشمن آنها را ذلیل کند، اظهار داشت: از واجبات ملت اسلامی است که در این سختی که در آن قرار دارند در کنار ملت یمن بایستند، البته ما منتی را بر کسی نمی‌گذاریم. ما بر خدا توکل کرده‌ایم و فضل الهی شامل حال ما شده است.

المؤید تصریح کرد: ما یمنی‌ها از هیچ‌کس توقع نداریم که کاری برای ما انجام دهد، زیرا ما بر خدا توکل کرده‌ایم و بر خدا ایمان داریم، اما هر کس که می‌خواهد به وظیفه شرعی و اسلامی خودش نسبت به مردم یمن انجام وظیفه کند و روز قیامت و روزی که دیدارها با خداوند تازه می‌شود و خداوند از او راضی باشد، در این جهاد افتخارآفرین نقش خودش را ایفا کند.

وی افزود: برادران مؤمن، ما یک فرماندهی داریم که دید خدایی دارد و به قرآن کریم تمسک کرده و براساس سنت اهل بیت(ع) و بر سیره آنها حرکت می‌کند و نیز از درایت و حکمت بسیار بالایی نیز برخوردار  بوده و لایق است که اداره این نبرد را با قدرت و با سیاست  و همین‌طور نفس طولانی‌اش علیه این تجاوز دنبال کند.

عضو شورای مرکزی حزب انصارالله یمن با تأکید بر اینکه آمریکایی‌ها، رژیم‌صهیونیستی و آل‌سعود در حملات و تجاوزات‌شان علیه مردم یمن حملات بسیار سنگینی کرده‌اند و این حملات را بر ضد یمنی‌ها ادامه می‌دهند، گفت: آنها مردم و ما را یک محاصره بسیار بی‌رحمانه از سوخت و دارو کرده‌اند.

المؤید تأکید کرد: در این روزها محاصره یمن یادآور محاصره قریش است که حضرت رسول‌الله(ص) را در شعب ابی‌طالب محاصره کردند.

وی با بیان اینکه از رسانه‌ها توقع داریم که حجم مظلومیت یمن را خوب نشان دهند، اظهار داشت: ما از رسانه‌ها انتظار داریم که صداقت را درباره تجاوزات به یمن به کار برند و حقایق را منتقل کنند. ما نمی‌گوییم زیاده‌روی یا نقصانی در آن داشته باشند.

عضو شورای مرکزی حزب انصارالله یمن با تأکید بر اینکه در فرهنگ قرآنی اصیل می‌بینیم که اسرائیل دشمن اصلی امت اسلامی است، اضافه کرد: آمریکا امروز سمبل دشمن اصلی با امت اسلامی است و عربستان یک ابزار کوچک و خواری در دست شیطان بزرگ است تا به واسطه آن مردم یمن را خار کند و این کشور را به زانو در آورد.

المؤید با تأکید بر اینکه هر کسی که بر دوستی با آمریکا اعتماد و فکر کند که آمریکا صداقت دارد، مطمئن باشد که آمریکا در تمام پرونده‌ها و به خصوص پرونده‌های بین‌المللی صادق نیست، خاطرنشان کرد: این مانند قماربازی بر روی یک اسب شکست خورده است؛ کسی که دستش را به سمت آمریکا دراز کند، دستش را به سمت شیطان بزرگ دراز کرده و در دنیا و آخرت دچار عذاب الهی خواهد شد. این حرف مرا به یاد بیاورید.امر خود را به خداوند متعال واگذار می‌کنم، همانا خداوند بینا و آگاه به نیات بندگانش است.

منبع: دانا

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.