سرویس: اخبار شهرضا ۰۹:۱۷ - چهارشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۴

رئیس اتاق اصناف شهرضا:

۹۰ درصد از اعضای اتحادیه معمار و بنای شهرضا تحت پوشش بیمه هستند

رئیس اتاق اصناف شهرضا گفت: در حال حاضر اتحادیه معمار و بنا ۲۸۰ عضو دارد که بیش از ۹۰ درصد از آنها بیمه کارگران ساختمانی هستند.

به گزارش شهرضانیوز، ابراهیم سبزواری در همایش اتحادیه صنف معمار و بنایان شهرضا که در سالن سرو مجتمع فرهنگی شهید مدرس شهرضا برگزار شد با اشاره به بیمه کارگران ساختمانی، اظهار کرد: اوایل امسال اعلام شد که بیمه کارگران ساختمانی لغو شده که با پیگیری‌های انجام گرفته با استان و بیمه تأمین اجتماعی شهرستان، بیمه کارگران ساختمانی لغو نمی‌شود.
وی افزود: با رایزنی که انجام شد تا یک ماه آینده سهمیه‌ای به اتحادیه معمار وبنا داده می‌شود و کسانی که ثبت‌نام کرده‌ و کارت مهارت را در نوبت گذاشتند این سهمیه شامل حال آنها می‌شود.
رئیس اتاق اصناف شهرضا بیان کرد: کسانی که چندین سال در عرصه ساختمان مشغول به کار هستند و کارت مهارت را دیرتر دریافت کردند و عضوی از اتحادیه هستند برنامه‌ریزی می‌شود تا در اسرع وقت بیمه کارگران ساختمانی شوند.
وی با بیان اینکه افراد برای بیمه کارگران ساختمان کارت مهارت خود را به اتحادیه دهند، افزود: در حال حاضر اتحادیه معمار و بنا دارای کمیسیون‌های مختلفی است .
سبزواری گفت: کمیسیون آموزش این اتحادیه برای سال ۹۴ آموزش دوره‌های مهارت را در دستور کار خود برای ارتقای سطح دانش معماران و بنایان قرار داده است.
وی با بیان اینکه کمیسیون رسیدگی به شکایات و حل اختلاف، کمیسیون فنی و بازرسی از دیگر کمیسیون‌ها است، گفت: اتحادیه معمار و بنا سعی دارد به زودی اتاق فکری متشکل از اعضا تشکیل دهد تا از نظرات و پیشنهادات آنها استفاده کند.

رئیس اتحادیه معمار و بنای شهرضا بیان کرد: قیمت‌ها هنوز در سال ۹۴ برای نماکار، سنگ‌کار، کاشی‌کار مشخص نشده و امیدوار هستیم تا اوایل خرداد ماه نرخ‌ها اعلام شود.
وی بیان کرد: در سال گذشته چند نفر از این صنف برای اخذ مدرک کاردان فنی ثبت‌نام کردند و امسال هم برنامه‌ریزی شده که افراد بالای ۴۰ سال به غیر از مدرک فنی‌وحرفه‌ای این مدرک را نیز اخذ کنند.
سبزواری تصریح کرد: با توجه به اینکه صنعت ساختمان‌سازی روزانه جدیدتر می‌شود نیاز است که آموزش‌ها نیز متناسب با آن جدید شود.
وی افزود: اعضای اتحادیه صنف معمار و بنای شهرضا ضرورت دارد علاوه بر اخذ کارت‌های مهارت برای اخد مدرک کاردان فنی نیز ثبت‌نام کنند.
رئیس اتحادیه معمار و بنا شهرضا با اشاره به اینکه اتحادیه معماروبنا از سال ۱۳۸۴ آغاز به کار کرد، بیان کرد: در حال حاضر اتحادیه معمار و بنا ۲۸۰ عضو دارد که بیش از ۹۰ درصد از آنها بیمه کارگران ساختمانی هستند.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.