شهرضا نیوز

فتوای مرجعیت آزادسازی الانبار را بر ما واجب کرده است

کدخبر: 66819
۱۳۹۴/۰۲/۱۲ در ساعت ۱۲:۰۰

«هادی العامری» امروز شنبه طی اظهاراتی گفت که شهر الرمادی به‌زودی آزاد خواهد شد و بسیج مردمی برای ورود به الانبار و یا هر استان دیگری از هیچ‌کس اجازه نخواهد گرفت.

وی همچنین طی اظهاراتی در حاشیه بازدید از دو استان کربلاء و الناصریه گفت: وضعیت امنیتی هرگز فرونمی‌پاشد و شهر الرمادی هرگز به دست گروه تروریستی داعش نخواهد افتاد و به‌زودی این شهر را آزاد خواهیم کرد زیرا ما اقدام اساسی انجام می‌دهیم و در آینده نزدیک نتایج آن را خواهید دید.

وی همچنین در دیدار با «عقیل الطریحی» استاندار کربلا اوضاع امنیتی این شهر و هماهنگی برای تقویت نقش بسیج مردمی در آزادسازی مناطق تحت اشغال گروه تروریستی داعش را بررسی کرد.

سازمان بدر هفته گذشته وعده داد که اگر گروه تروریستی داعش به فکر ورود به کربلا بیفتد، صحرای الانبار را به گورستان جمعی افراد مسلح وابسته به این گروه تبدیل خواهد کرد.

العامری که با پایگاه عراقی المسله گفت‌وگو می کرد، درباره عملیات نظامی نیز تصریح کرد که در حال حاضر عملیات های نظامی را در رسانه ها اعلام نخواهیم کرد اما در برخی موارد پیش از اجرای عملیات ها آن را اعلام می کنیم تا خانواده هایی که در آن مناطق هستند فرصت خروج از آن را داشته باشند.

وی تاکید کرد که بسیج مردمی از هیچ کس برای ورود به الانبار اجازه نخواهد گرفت زیرا فتوای مراجع دینی روشن است و بر آزادسازی کل اراضی عراق بدون هیچ گونه تبعیضی بین مناطق تاکید دارد.

وی درباره طرح کنگره آمریکا در خصوص تسلیح برخی گروه های عراقی به صورت جداگانه اظهار داشت: تصمیم کنگره حتی اگر موافقت با آن نیز صورت گیرد تنها جوهری بر روی کاغذ خواهد ماند زیرا عراق و ملت آن یکپارچه باقی خواهد ماند و آمریکایی ها نیز تنها یک گزینه پیشرو دارند یا اینکه شریک ما در عراق باقی بمانند و یا اینکه ما همه روابط خود با آنها را قطع خواهیم کرد و هرگز اجازه تقسیم عراق را نخواهیم داد.

العامری در ادامه با اشاره به تلاش برخی سیاستمداران برای عدم مشارکت بسیج مردمی در آزادسازی الانبار نیز گفت که مشارکت بسیج مردمی در پاکسازی الانبار به درخواست و حمایت حیدر العبادی نخست وزیر بستگی دارد و استان الانبار نیز تنها با مشارکت نیروهای بسیج مردمی از گروه تروریستی داعش آزاد خواهد شد.

در همین راستا خالد العبیدی وزیر دفاع عراق روز پنج شنبه اعلام کرد که درخواست هایی از نهادهای رسمی، سیاسی، عشایری و غیره در الانبار برای کمک گرفتن از نیروهای بسیج مردمی جهت ورود به استان ها و آزادسازی آنها از عناصر گروه تروریستی داعش دریافت کرده اند.

منبع: تسنیم