سرویس: اخبار شهرضا ۱۲:۵۸ - جمعه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۴

رئیس اداره کار و تعاون شهرضا:

سالیانه ۲هزار نفر به جمعیت جویای کار شهرضا افزوده می‌شود

رئیس اداره کار و تعاون و رفاه اجتماعی شهرضا گفت: نرخ رشد جمعیت در دهه ۶۰، ۳٫۶ بوده که از سال ۹۰ سالیانه دو هزار تفر به جمعیت فعال و جویای کار شهرضا اضافه شده است.

به گزارش شهرضانیوز، مصطفی اباذری در آئین تجلیل از کارگران و کارآفرینان نمونه شهرستان در سالن سرو مجنمع شهید مدرس شهرضا با تبریک روز کارگر، اظهار کرد: امسال امیدواریم هستیم که به اهتمام دولت تدبیر و امید شاهد رشد و شکوفایی صنعت و تجارت و اشتغال در کشور و به دنبال آن در شهرستان شهرضا باشیم.
وی افزود: نرخ رشد جمعیت در دهه ۶۰، ۳٫۶ بوده که از سال ۹۰ سالیانه دو هزار تفر به جمعیت فعال و جویای کار شهرضا اضافه شده است.
رئیس اداره کار و تعاون و رفاه اجتماعی شهرضا گفت: کار و تلاش در راستای تولید و کسب درآمد علاوه بر تامین معیشت نقش موثری در کاهش آسیب های اجتماعی دارد.
وی با بیان اینکه از کارآفرینان برتر انتظار می‌رود که زمینه توسعه کارها را برآورده کنند و به سطحی برسند که جوابگوی جمعیت بیکار باشد، بیان کرد: بیکاران باید سطح دانش و مهارت فنی خود را بالا ببرند.
اباذری تصریح کرد: در صنایع بالا دستی به ازای هر شغل چند صد میلیارد سرمایه‌گذاری لازم است و برای سرمایه خرد برای هر شغلی ۱۰۰ میلیون تومان لازم است.
وی با اشاره به اینکه دولت توانایی ایجاد شغل را ندارد باید از ظرفیت‌های موجود شهرستان برای ایجاد شغل استفاده کنیم، افزود: راه‌های مواصلاتی، معادن شن، آهک ، سرمایه‌گذار، نیروی کار ماهر از جمله ظرفیت‌های شهرستان شهرضا است.
رئیس اداره کار و تعاون و رفاه اجتماعی شهرضا با بیان اینکه شهرضا با محدودیت آب روبرو است و باید از آن استفاده بهینه را کرد، گفت: باید امسال با توجه به شعار سال دست به دست هم دهیم تا مشکلات و موانعی که بر سر راه صنعت است را برداریم.
وی اظهار کرد: با تدبیر دولت شاهد برداشته شدن تحریم‌ها در کشور هستیم و اگر تحریم‌ها برداشته شود روزبه‌روز کشور به سمت شکوفایی می‌رود.
 

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.