سرویس: بین الملل ۲۰:۲۳ - یکشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۴

وزیر دفاع عربستان:

مصر و پاکستان حقیر و نمک نشناس اند

افراد زبونی که به بالاترین رتبه‌های نظامی خود افتخار می‌کنند بدانند اگر کمک‌های مالی و اطلاعاتی ما نبود، آنها هرگز قادر نبودند دشمنانشان را سرکوب کنند.

پس از شکست عربستان در حمله به یمن و عدم مشارکت بسیاری از دولت‌های موسوم به ائتلاف عربی، محمد بن سلمان، وزیر دفاع عربستان، دولت السیسی و مردم مصر را به باد انتقاد گرفته و متهم به خیانت و نمک‌نشناسی کرد.

پیام وزیر دفاع عربستان سعودی در شرایطی مطرح می‌شود که این کشور با وجود حملات سه هفته‌ای خود نتوانست به هیچ کدام از اهداف خود برسد و متحدان همراهی نکرده و رسوایی عربستان را به دنبال داشت.

پایگاه خبری «توفان قاطعیت» بیانیه محمد بن سلمان را در حالی منتشر کرده که شکاف‌های عمیق بین عربستان با مصر و پاکستان را نشان می‌دهد. بیانیه به این شرح است:

««من محمد بن سلمان بن عبدالعزیز آل سعود وزیر دفاع به ملت بزرگ عربستان که پشتیبان دائمی عملیات توفان قاطعیت بوده است، می‌گویم: بدون تردید ما باوجود زبونی برخی از دوستان داخلی و زبونی پاکستان که با شعارهای توخالی و دموکراتیک مآبش بر ما فخر می‌فروخت، دراین جنگ پیروز خواهیم شد.

افراد زبونی که به بالاترین رتبه‌های نظامی خود افتخار می‌کنند و قادر به حل مشکلات کوچکی در خانه خودشان نیستند، بدانند اگر کمک‌های مالی، رسانه‌ای و اطلاعاتی ما نبود، آنها هرگز قادر نبودند دشمنانشان را سرکوب کنند یا هرگز به قدرت نمی‌رسیدند.

آنهایی که نزد ما گدایی می‌کنند و می‌خواهند از آنچه خداوند به ما نعمت بخشیده به آنها صدقه بدهیم. اما بعد نمک‌نشناسی کرده و با پرحرفی‌های خود می‌گویند راه‌حل مسالمت‌آمیز در یمن بهتر است.

آنها فراموش می‌کنند توفان قاطعیت ما در یمن در حقیقت برای دفاع از عربیت بود و این باید برای هر عرب شریفی مایه افتخار باشد. این عملیات برای ایجاد صلح و درهم‌کوفتن یک فرقه ضاله است.

ما نیازی به حمایت‌های هوایی و دریایی مصر نداریم. نیروی هوایی ما یکی از قوی‌ترین نیروها در جهان است کما این‌که نیروی دریایی عربستان بر کل منطقه تسلط دارد و نیازی به کمک دیگری یا حمایت متحدانی که زبونی در پیش گرفته‌اند، ندارد.»

منبع: رویکرد

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.