سرویس: اخبار شهرضا ۱۶:۰۵ - شنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۴

مسئول شورای تبیلغات اسلامی شهرضا:

۹ کمیته برگزاری مراسم سالروز ارتحال امام را در شهرضا برعهده دارند

مسئول شورای هماهنگی تبیلغات اسلامی شهرضا گفت: در راستای برگزاری بیست‌وششمین سالگرد ارتحال امام(ره) ۹ کمیته در شهرضا تشکیل می‌شود.

به گزارش شهرضانیوز، مرتضی ملکیان در نخستین جلسه ستاد بزرگداشت بیست‌وششمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) با اشاره به تقارن جشن نیمه شعبان با سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) اظهار کرد: مسئولان شهرستان باید با تدوین برنامه‌های مختلف نسبت به برگزاری مراسم‌های مختلف ملی مذهبی بکوشند.
وی با اشاره به اینکه بزرگداشت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) صیانت از ارزش‌های انقلاب است، تصریح کرد: برگزاری مراسم‌های مختلف ارتحال امام خمینی(ره) و اعیاد شعبانیه در کنار یکدیگر بسیار مهم و حائز اهمیت است.
مسئول شورای هماهنگی تبیلغات اسلامی شهرضا گفت: امسال با توجه به شرایط خاص منطقه و جنایات تکفیری‌ها در کشورهای مسلمان برای برهم زدن معادلات منطقه باید هرچه بهتر مراسم بیست‌وششمین سالگرد ارتحال امام (ره) را برگزار کنیم.
وی بیان کرد: امسال دو انتخابات بزرگ مجلس شورای اسلامی و خبرگان را در پیش داریم و باید به طور دقیق و مشخص برنامه‌ریزی کرد تا گروهی از این مراسم برای خود سواستفاده نکنند.
ملکیان با اشاره به برگزاری مراسم بزرگ‌داشت امام در سطح شهرستان، شهر منطریه و روستاهای تابعه تصریح کرد: تبیین وصیت‌نامه امام(ره) و آشنایی نسل جوان با آرمان‌های امام باید در صدر فعالیت‌ها و برنامه‌های این ایام قرار بگیرد.
وی با اشاره به تشکیل ۹ کمیته در راستای بزرگداشت بیست‌وششمین سالگرد ارتحال امام(ره) در شهرضا، گفت: کمیته اعزام به محوریت سپاه، کمیته پشتیبانی و حمل‌ونقل و ترافیک با محوریت کارشناس برنامه‌ریزی و دبیر شورای ترافیک فرمانداری، کمیته فضاسازی با محوریت شهرداری‌های شهرضا و منظریه، کمیته بهداشت با محوریت شبکه بهداشت و درمان، کمیته فرهنگی، هنری با محوریت اداره ارشاد و سایر مراکز آموزشی و فرهنگی، کمیته مساجد و تشکل‌های مردمی با محوریت تبیلغات اسلامی و اداره اوقاف، کمیته اطلاع‌رسانی با محوریت دفتر خبر و اصحاب رسانه و روابط عمومی ادارات، کمیته امنیتی با محوریت کارشناس مسئول سیاسی و امنیتی فرمانداری و کمیته ارزیابی عملکرد با فرمانداری شهرضا در این راستا تشکیل می‌شود.
مسئول شورای هماهنگی تبیلغات اسلامی شهرضا ترویج سیره حضرت امام خمینی (ره)، مستند‌سازی اقدامات و فضاسازی شهری را از جمله برنامه‌های پیشنهادی به منظور بیست و ششمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) عنوان کرد.
وی با اشاره به اهمیت هرچه پرشور برگزار شدن برنامه‌های ویژه ایام رحلت امام خمینی(ره) در شهرضا، خاطرنشان کرد: کمیته‌های مختلف این ایام باید تمام تلاش خود را برای بهتر برگزار شدن برنامه‌ها به کار ببندند
ملکیان گفت: برگزاری دعای ندبه و کمیل در امامزاده شاهرضا(ع)، برگزاری زیارت عاشورا به یاد امام راحل، برگزاری مسابقه فراگیر از وصیت‌نامه سیاسی و الهی امام(ره) و برپایی نمایشگاه عکس و آثار امام(ره) از جمله برنامه‌های ستاد بزرگ‌داشت ارتحال امام خمینی(ره) در شهرستان شهرضا است.
وی افزود: با توجه به دهه مهدویت باید یک جشن همگانی در میدان شهید باهنر برگزار شود که برنامه‌ای توأمان در میلاد امام زمان(عج) و سالگرد امام(ره) باشد.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.