سرویس: اجتماعی ۱۸:۰۰ - جمعه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۴

تاج های سلامتی بر سر سفیران زندگی + (تصاویر)

آیین های گرامیداشت هفته سلامت در سال ۱۳۹۴ خورشیدی از سوی مدارس سراسر کشور با سطوح کمی و کیفی متفاوت در حال برگزاری است.

در حالی آیین های گرامیداشت هفته سلامت در سال ۱۳۹۴ خورشیدی از سوی مدارس سراسر کشور با سطوح کمی و کیفی متفاوت در حال برگزاری است که اهمیت سلامت و بهداشت به عنوان یکی از محوری ترین سیاست های دولت تدبیر و امید در اولویت نظام تصمیم سازی و تصمیم گیری است و مصوبه های متعددی در ارتباط با حقوق سلامتی جامعه وضع شده یا در دست بررسی است. اما کیست نداند مهم ترین رسالت فرهنگی را در این زمینه مدارس و خانواده های دانش آموزان کشور که به نوعی می توان گفت ۱۲ میلیون سفیر سلامتی می توانند باشند، ایفا می کنند. دانش آموزانی که امروزه به دلیل بسیاری از معذوریت های اقتصادی، اجتماعی و حتی بینش نادرست خانوادگی، اغلب آنها از شادی و تغذیه سالم برخوردار نیستند و بعضا با تلقی نادرست مادران و پدران کم اطلاع یا سهل انگار، کار مربیان و مدیران مدارس را در سالم سازی سبک زندگی نوگلان و سرمایه های انسانی ایران زمین، دستخوش مشکل می سازند.

خبرگزاری کشاورزی ایران(ایانا) به عنوان رسانه تخصصی تولید “غذای سالم از مزرعه تا سفره “در گزارش تصویری زیر جهت انعکاس بخشی از فعالیت های هفته سلامت که شامل ترغیب دختران مدارس با هدف آشنایی آن ها با شعار ایمنی غذا از مزرعه تا سفره برگزار شده است، بخشی از هنرنمایی های خانواده ها را جهت گرامیداشت این هفته منتشر کرده است؛ اگرچه از شکل و شمایل و سلایق طراحی برخی تاج ها، می توان به ارزش گذاری بیشتر یا کمتر برخی خانواده ها به تقویت فرهنگ تغذیه سالم نزد بهترین سرمایه های زندگی آنها پی برد! باور ندارید، به ۱۳ عکس خبرنگار خبرگزاری ایانا از این آیین که با همکاری مدیریت دبستان هوشمند “معرفت” واقع در شهرستان فردیس کرج حاصل شده است، دقت کنید. قضاوت با شما..!

لازم به ذکر است در بخشی از این آیین، کودکان با الصاق برخی تصاویر یا نقاشی ها کوشیدند پیام های فرهنگی بیشتری را اطلاع رسانی کنند و در پایان نیز برگزار کنندگان یا اعطای امتیازهایی به دانش آموزان برگزیده آنها را به رعایت فاکتورهای بهداشتی مهم تشویق کردند.

بعد از تحریر: به نظر می رسد در صورت اتخاذ یک سیاست تشویقی واحد و گسترده بتوان با بر سر ماندن این تاج ها در طول هفته سلامت و تردد دانش آموزان در مسیر خانه به مدرسه و بالعکس از دانش آموزان علاقه مند به عنوان سفریان سلامتی برای کل جامعه یاد کرد.

 منبع:ایانا
پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.