سرویس: اجتماعی ۱۶:۰۰ - پنج شنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۴

به همت سربازان گمنام امام زمان؛

دستگیری ۵ تن از اشرار مسلح سیستان و بلوچستان/ هلاکت سرکرده گروهک تروریستی انصارالفرقان

به همت سربازان گمنام امام زمان(عج)؛
دستگیری ۵ تن از اشرار مسلح سیستان و بلوچستان/ هلاکت سرکرده گروهک تروریستی “انصارالفرقان

به گزارش شهرضانیوز، به نقل از عصر هامون این منبع آگاه در گفت و گو با سایت محلی پاپایا این خبر را تائید کرده و گفته است:عصر امروز در محور نیکشهر به جکیگور پنج تن از اشرار مسلح منطقه با یک دستگاه

خودروی پژو ۴۰۵ در حال عبور بودند که با هوشیاری سربازان گمنام امام زمان شناسایی و پس از تعقیب و گریز در منطقه بافتان طی درگیری سه تن از آنان به هلاکت رسیده و دو تن دیگر مجروح و دستگیر می شوند.
این منبع آگاه ادامه داد: این افراد از شروران منطقه بوده اند که با هدف نا امن جلوه دادن استان دست به شرارت می زدند.
گفته می شود یکی از هلاک شدگان این حادثه از اعضای اصلی گروهک تروریستی”انصار الفرقان” بوده است.
بر اساس این گزارش بافتان روستایی از توابع بخش پیشین شهرستان سرباز در استان سیستان و بلوچستان است.

 

هلاکت”هشام عزیزی” سرکرده گروهک تروریستی “انصارالفرقان” در سیستان و بلوچستان

 

حمیرا ریگی با اعلام این مطلب اظهار داشت: روز گذشته در یک عملیات به همت سربازان گمنام امام زمان(عج) “هشام عزیزی” سرکرده گروهک تروریستی انصارالفرقان در سیستان و بلوچستان در منطقه بافتان حد فاصل قصرقند و جکیگور به همراه دو تروریست دیگر به هلاکت رسید.
وی ادامه داد: هشام عزیزی سرکرده گروهک تروریستی انصارالفرقان چند روز پیش در عملیات گسترده نیروهای امنیتی و انتظامی که در منطقه قصرقند انجام شد موفق به فرار از صحنه درگیری شده بود.
گفتنی است: در این عملیات ‘هشام عزیزی’ سرکرده گروهک تروریستی انصارالفرقان، ‘صادق بلوچزهی و مسلم بلوچزهی’ از اعضای این گروهک به هلاکت رسیدند و دو نفر دیگر که راه پاک کن آنان بودند نیز دستگیر شدند.
این در حالی است که پیش تر سردار مارانی فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی جنوب شرق کشور گفته بود که ۲۳ اسفند ماه ۹۳ یک تیم چهار نفره گروهک انصار الفرقان توسط اداره اطلاعات استان مورد ضربه قرار گرفت که در این عملیات مقدار ۷۰ کیلوگرم مواد منفجره آماده انفجار کشف شد.
وی ادامه داد: پس از پیگیری و عملیات پاکسازی محل اختفا اشرار و تروریست ها در منطقه ” گورکف” آغاز شد که چهارم اسفند ۹۳ منجر به کشف خودرو گروهک و کشف ۱۵۰ کیلوگرم مواد منفجره و کتابه های فرقه ضاله وهابیت شد.
بر اساس این گزارش روز گذشته در یک عملیات ویژه اشرار مسلح که با یک دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ در حال عبور بودند با هوشیاری سربازان گمنام امام زمان شناسایی و پس از تعقیب و گریز در منطقه بافتان طی درگیری سه تن از آنان به هلاکت و دو تن دیگر مجروح و دستگیر می شوند.
گفتنی است گروهک انصار القرقان از اتحاد دو گروه تروریستی ” انصار ایران” و “فرقان”صورت گرفته است که شرارت های زیادی در منطقه جنوب شرق انجام داده است.

 

هشام عزیزی که بود؟

 

همین چند وقت پیش بود ه نیروهای اطلاعاتی و عملیاتی قرارگاه قدس با حمله به هسته و لانه مرکزی این گروه در حقیقت یک زیر ساخت آموزشی مهم تروریستی را مورد هدف قرار داده و قبل از بسط و گسترش آموزش اعضای جدید تروریستی آن را منهدم کرده‌اند. اما در این عملیات، هشام عزیزی سرکرده گروهک تروریستی انصار الفرقان متواری شد تا اینکه بالاخره شب گذشته به دست سربازان گمنام امام زمان(عج) به هلاکت رسید.

«هشام عزیزی»‌سرکرده باند تروریستی انصارالفرقان در درگیری مسلحانه با نیروهای امنیتی نظامی به همراه صادق بلوچزهی و مسلم بلوچزهی از اعضای این گروهک در جنوب سیستان به هلاکت رسید.

گروهک تروریستی که مورد تهاجم نظامی قرار گرفته گروهی موسم به “انصار الفرقان” است، که از اتحاد دو گروه تروریستی ” انصار ایران” و “فرقان”صورت گرفته است.
گروه تروریستی “انصار ایران” یکی از شاخه های جدا شده از گروهک “جندالله” پس از اعدام عبدالمالک است.
در سابقه این گروه حادثه انتحاری مسجد امام حسین چابهار دیده می‌شود. اما “محمد شفیع” رهبر این گروه در همان ماه‌های اول آغاز فعالیت به طرز مشکوکی در پاکستان به قتل رسید. البته از همان زمان بسیاری از نگاه‌ها درباره قاتلین وی به رهبر گروهک جیش العدل – شاخه دیگر جدا شده از گروه جندالله و رقیب محمد شفیع- بر می‌گردد. با این وجود افراد پراکنده این گروه پس از سرگردانی به گروه فرقان پیوسته و با اتحاد هم گروه “انصار الفرقان” را شکل دادند.
رهبر گروه ” انصار الفرقان” همان رهبر سابق گروه “فرقان” بود که توانست اعضای گروه محمد شفیع را هم تحت رهبری خود در بیاورد. وی بیشتر سال‌های عمر خود را در خارج از کشور گذرانده و سال‌ها با گروه های جهادی و تکفیری در کشورهای عربی و به خصوص در پاکستان و افغانستان همکاری نزدیکی داشته است. وی همچنین چندین سال نیز عضو گروه القاعده بوده است. رهبر ” انصار الفرقان” ارتباط سنگینی با برخی کشورهای عربی داشته و به قدری در این سال‌ها از ایران دور بوده که زبان عربی را بسیار بهتر از زبان فارسی سخن می‌گوید.

 

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.