سرویس: بین الملل ۱۰:۳۰ - پنج شنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۴

مونیز:

مولفه های محکمی در توافق با ایران برقرار کرده‌ایم

وزیر انرژی آمریکا گفت توافق بین آمریکا ، ایران و دیگر قدرت های جهان با هدف محدود شدن برنامه هسته ای ایران موثر است و در صورتی که اجرا شود نتیجه خواهد داد.

ارنست مونیز وزیر انرژی آمریکا روز چهارشنبه گفت توافق بین آمریکا ، ایران و دیگر قدرت های جهان با هدف محدود شدن برنامه هسته ای ایران موثر است و در صورتی که اجرا شود نتیجه خواهد داد.

مونیز در کنفرانس آ‌ اچ اس در هیوستون که بزرگ ترین نشست مدیران نفتی در آمریکاست افزود: فکر می‌کنم  مجموعه‌ای بسیار محکمی از مولفه‌ها درباره توافق با ایران را برقرار کرده ایم.

به گزارش رویترز، وزیر انرژی آمریکا افزوده است در یک مورد از گفتگوها سراسر یک شب را با علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران درباره سانتریفوژها ، طراحی راکتور ، ذخایر اورانیوم و دیگر مسائل گفتگو کرد و این نشست در ساعت ۶:۰۰ صبح پایان یافته است. وی افزوده حضور ما در مذاکرات برای کمک به حل مسائل بود و برای ژست نبود.

مونیز دوسال قبل توسط باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا به عنوان وزیر انرژی انتخاب شد.

وی در دور اخیر مذاکرات هسته ای در لوزان سوئیس مذاکرات فشرده ای در مسائل فنی با همتای ایرانی خود داشت. این مذاکرات منجر به صدور بیانیه لوزان شد که در آن راه حل هایی برای رسیدن به توافق نهایی اعلام شده است. دور جدید مذاکرات هسته ای کشورمان از روز گذشته در وین پایتخت اتریش از سر گرفته شده است.

منبع: تسنیم

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.