سرویس: اخبار شهرضا ۰۱:۲۴ - جمعه ۲۸ فروردین ۱۳۹۴

با هدف انتشار فرهنگ ایثار و شهادت صورت گرفت

رونمایی از ۳ عنوان کتاب خاطره دفاع مقدس در شهرضا

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرضا گفت: با هدف تبیین و انتشار فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه سه عنوان کتاب دفاع مقدس در شهرضا رونمایی شد.

به گزارش شهرضانیوز، رجب فرهمندیان در نخستین آئین رونمایی از کتاب‌های دفاع مقدس شهرستان شهرضا در سالن سرو مجتمع شهید مدرس، اظهار کرد: یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس بویژه شهدای شهرستان شهرضا، بالاخص شهید والامقام سردار شهید سید جمال طباطبایی که از استوانه‌های اصلی لشکر قمر بنی هاشم بودند و این روزها مصادف با ایام پرواز ملکوتی ایشان است را گرامی می‌داریم.
وی افزود: در وصیت‌نامه شهید طباطبایی خواندم که از هرگونه تفرقه و جدایی بپرهیزید و دست اخوت و برادری به هم بدهید که دشمن از وحدت ما، لرزان و هراسان است.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرضا گفت: با مطالعه وصیت‌نامه شهید طباطبایی به این نتیجه می‌رسیم که وحدت نیاز امروز جامعه ما است و مقام معظم رهبری نیز در فرمایشات ابتدای سال در حرم مطهر رضوی بر آن تأکید مؤکد کردند.
وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری می‌فرمایند، این جنگ یک گنج است، گنجی بی‌بدیل که همه مردم از آثار آن بهره‌مند می‌شوند و همه مدیون این ایثارگری‌ها هستند.
فرهمندیان با بیان اینکه یکی از راه‌های بهره‌مندی از این گنج بی‌بدیل، بهره‌مندی از خاطرات رزمندگان دوران جنگ تحمیلی است، اظهار کرد: آیین رونمایی از کتب دفاع مقدس حرکتی است، با هدف تبیین و انتشار فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و تبعیت از منویات مقام معظم رهبری که می‌فرمایند تا ۵۰ سال دیگر هم باید از دفاع مقدس بگوییم.
وی با بیان اینکه این حرکت، حرکتی در راستای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان قسم خورده این مرزوبوم، از طریق آشناسازی نسل جوان با ایثارگری‌های نسل اول انقلاب، تصریح کرد: فراهم سازی شرایط لازم برای انتشار و توزیع آثار دوران دفاع نقدی در جامعه، ایجاد انگیزه در دیگر رزمندگان دوران دفاع مقدس برای ثبت و نگارش خاطرات از دیگر اهداف رونمایی از کتب دفاع مقدس است.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرضا با تقدیر از مؤلفان این آثار در جمع‌آوری خاطرات دفاع مقدس، افزود: معتقد هستیم که آیندگان به ثبت این خاطرات نیازمند هستند.
وی گفت: شاید در روزهای فعلی که هنوز رزمندگان دوران دفاع مقدس در میان ما هستند، نیاز چندانی نباشد ولی آیندگان نیازمند خواهند بود.
فرهمندیان تصریح کرد: همه ما در شرایط فعلی باید در راستای ثبت و انتشار خاطرات دوران دفاع مقدس تلاش کنیم و رزمندگان باید خاطرات خود را با دقت و حوصله و ظرافت ثبت و نگارش کنند.
وی اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند، زمانی که یک رزمنده، خاطراتش را بیان نکرده چیزهایی به آینده و آرمانش بدهکار است، جامه عمل بپوشانند.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرضا گفت: دیگران هم باید زمینه‌های انتشار، توزیع و ترویج و مطالعه این آثار در جامعه فراهم کنند.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.