سرویس: اخبار شهرضا ۰۷:۰۰ - جمعه ۲۸ فروردین ۱۳۹۴

فرمانده دفاع مقدس:

امنیت کشور، مرهون ۸ سال دفاع مقدس است

فرمانده دفاع مقدس گفت: امروز تمام منطقه در بحران قرار دارد، اما کشور ما از یک ثبات قابل قبولی برخوردار است که مدیون دفاع مقدس است.

به گزارش شهرضانیوز، احمدرضا طاووسی ، نویسنده کتاب « روطه جبهه‌ای به عرض ده متر » در مراسم رونمایی از سه کتاب دفاع مقدس در سالن سرو مجتمع شهید مدرس با اشاره به دفاع مقدس به عنوان گنجینه‌ای تمام ناشدنی، اظهار کرد: دفاع مقدس ماندگار شده است به دلیل اقتدا به عاشورا و حماسه‌ای که امام حسین (ع) آفرید و هدف اصلی ما از دفاع مقدس در درجه اول دفاع از ارزش ها بود و پس از آن دفاع از آب و خاک کشورعزیزمان ایران.

وی با بیان اینکه در تاریخ هر کشوری حوادث تلخ و شیرین زیادی اتفاق می‌افتد مهم این است که آیندگان از آن بهره بگیرند، بیان کرد: دفاع مقدس یکی از مقاطع حساس بود اگر چه امروز تمام منطقه در بحران قرار دارند اما کشور ما از یک ثبات قابل قبولی برخوردار است که مدیون دفاع مقدس است.

 فرمانده دفاع مقدس گفت: ۸ سال دفاع مقدس درس عبرتی برای تمام دنیا شده است و در بهره‌گیری از این دوران را نباید کوتاهی کنیم.

شهید طباطبایی یکی از الگوهای شاخص و ماندگار دفاع مقدس است

وی افزود: شهید طباطبایی یکی از الگوهای شاخص و ماندگار دفاع مقدس است و این شهید به ما می‌آموزد که محدودیت‌ها و مشکلات نباید ما را زمین‌گیر کند.

 طاووسی تصریح کرد: پس از حضور در جبهه دغدغه اصلی من این بود که خاطرات و سلحشوری رزمندگان را بیان کنم و در واقع در عین گفتن واقعیات دفاع مقدس در کتابم سعی کردم تا به حاشیه های جنگ نیز بپردازم.

وی درباره کتاب «روطه جبهه ای به عرض ده متر» افزود: این کتاب به خاطرات من از مهرسال ۶۰ تا آخرین روز های دفاع مقدس می پردازد که از سال۷۰ به صورت تیتروار و از سال۸۰ به صورت تفصیلی به نوشتن آن پرداختم.

طاوسی تصریح کرد: شهرضا و اصفهان جزو نخستین شهرهایی در کشور بودند که حکومت نظامی در آن اعلام شد و شهرضا نخستین شهری در کشور بود که مجسمه شاه را پایین کشید.

وی بیان کرد: هدف از انتشار این کتاب این بود که خاطرات و افتخارات رزمندگان شهرضا را با سند به رشته تحریر درآورم و در این کتاب از کلیه عملیات‌هایی که رزمندگان شهرضا حضور داشتند نگارش شده است.

چاپ کتاب‌های دفاع مقدس، نیاز آیندگان را برآورده می‌کند

رمضانعلی کاوسی، نویسنده کتاب «تیغ‌های‌ گل‌رز»در ادامه آئین رونمایی از کتب دفاع مقدس گفت: کتاب‌های دفاع‌مقدس هرچه بیشتر چاپ شود و در میان مردم گسترده شوند، نیاز آیندگان را در سال‌های آتی برآورده می‌کنند.

وی با اشاره به سخنان مقام‌معظم‌رهبری در دیدار با جانبازان قطع نخاعی در سال ۹۰ افزود: رهبرمعظم فرمودند ۳۰۰سال دیگر مردم می‌فهمند ما چه پیچ عظیمی را پشت سر گذاشته‌ایم.

نویسنده این کتاب تأکید کرد: اگر نسل جوان ما با خاطرات رزمندگان، آزادگان و جانبازان دفاع‌مقدس آشنا شود از نظر تربیتی و اخلاقی بسیار موثر خواهد بود.

کاووسی درخصوص چگونگی نوشتن کتاب خود تصریح کرد: من کار خود را با نوشتن وبلاگ روزهای‌جانبازی در سال ۸۸ آغاز نمودم تا این که به پیشنهاد دوستان نخستین کتاب خود را با عنوان تنفس طلایی به چاپ رساندم و کتاب «تیغ‌های‌گل‌رز» را از سال ۹۱آغازکردم که اکنون به چاپ رسیده است و پس از آن نیز کتاب خاطرات جانبازی خود را از دوران کودکی تاکنون در دست تهیه دارم.

وی با اشاره به کتاب‌«پرواز با بال شکسته» گفت: این کتاب حاصل مصاحبه با همرزمانِ جانبازِ شهید حاج سیدجمال طباطبایی است و بیش از ۷۰ خاطره از این شهید بزرگوار در این کتاب درج شده است.

کاوسی با بیان اینکه هدف از تألیف این کتاب تبیین و انتشار فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است، بیان کرد: معتقدم بسط فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه امروزی می تواند تأثیرگذار باشد و اثرات تربیتی و اخلاقی داشته باشد.

وی افزود: جمع آوری خاطرات و تدوین آن بیش از یک سال طول کشید، این کتاب زیر نظر بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس و توسط انتشارات ستارگان درخشان چاپ شده است

به گزارش شهرضانیوز، در این مراسم از کتاب های “پرواز با بال شکسته”، “تیغ های گل رُز” و کتاب “روطه جبهه ای به عرض ده متر” که محتوای هرسه کتاب در باره دفاع مقدس است رو نمایی شد.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.