سرویس: اخبار شهرضا ۰۸:۱۴ - دوشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۴

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرضا خبرداد:

میزبانی ۲۳ مسجد در شهرضا برای برگزاری مراسم اعتکاف ماه رجب

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرضا گفت: در سال جاری برای برگزاری مراسم اعتکاف ۲۳ مسجد در نظر گرفته شده است.

به گزارش شهرضانیوز، حجت الاسلام محمد حسن رهایی صبح امروز در جلسه برنامه ریزی مراسم معنوی اعتکاف که در اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان برگزار شد با تاکید بر این‌که سنت حسنه اعتکاف به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی احیا شده و تجدید حیات پیدا کرده است گفت: پیامبر گرامی سلام می فرمایند در ایام عمر انسانها نسیم های رحمت و آمرزش الهی شروع به وزیدن می کند، نسیمی که انسانها را به خداوند نزدیک می کند و یکی از این ایام ، ایام ماه رجب است.

حجت الاسلام رهایی افزود: بهترین زاد و توشه تقوا و پرهیزکاری است و در طول عمر به دنبال این توشه ها هستیم ولی به دلایل اشتغالات موجود در زندگی دنیایی برای انسان ها غفلت هایی به وجود می آید و باید این غفلت ها در ایام ماه هایی همچون رجب، شعبان و رمضان برطرف شوند.

وی گفت: یکی از این فرصت‌ها برای برطرف شدن غفلت ها ماه رجب و به‌ویژه مراسم معنوی اعتکاف است و همه ما باید دست در دست هم دهیم تا مراسم معنوی اعتکاف بهتر از سنوات گذشته برگزار شود.

وی با بیان اینکه مراسم پرفیض اعتکاف به صورت مستمر همه ساله باشکوه و استقبال بی‌نظیر مردمی برگزار شده است، اضافه کرد: پیش‌بینی می‎شود امسال نیز حضور مردم چشمگیرتر از سال‌های گذشته باشد.

حجت الاسلام رهایی با اشاره به اینکه در مراسم اعتکاف سال گذشته ۸۵ درصد از معتکفین از جوانان بین ۱۵ تا ۳۰ سال بودند افزود: یکی از راه‎های مبارزه با آسیب‎های اجتماعی ورود جوانان به برنامه‎های مذهبی به‌ویژه اعتکاف است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرضا سنت اعتکاف را اوج دینداری جامعه دانست و افزود: اقدامات لازم برای برگزاری آیین حسنه اعتکاف دراین شهرستان انجام شده است.

حجت الاسلام رهایی گفت:۱۲ مسجد در سطح شهرضا و ۱۱ مسجد در حومه های شهر برای برگزاری مراسم معنوی اعتکاف در این شهرستان درنظر گرفته شده است.
وی افزود: از ۸ روز مانده به ۱۳ ماه رجب ثبت نام از معتکفان در مدارس علمیه، کتابسرای فدک و اداره تبلیغات اسلامی برای برادران و خواهران انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه در سال گذشته با توجه به قیمت اجناس و با توجه به رعایت ویژه توان پرداخت معتکفین مبلغ ۲۵۰ هزار ریال در نظر گرفته شده بود افزود: امسال نیز از ثبت نام کنندگان مبلغ ۲۸۰ هزار ریال برای ارائه خدمات بهتر به آنها، دریافت خواهد شد.

حجت الاسلام رهایی با اشاره به اینکه در سال گذشته ۱۴۰۰ معتکف در این شهرستان در مراسم معنوی اعتکاف شرکت کردند گفت: امید است با همکاری ادارات شهرستان در زمینه های اطلاع رسانی و نصب بنر، تهیه وسایل ایاب و ذهاب ، تهیه مواد غذایی و شوینده و موافقت مرخصی کارکندان متقاضی شرکت در اعتکاف این مراسم معنوی بهتر از هر سال برگزار شود.

جلسه-اعتکاف-ماه-رجب جلسه-اعتکاف-ماه-رجب-1 جلسه-اعتکاف-ماه-رجب-2

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.