شهرضا نیوز

مقاومت ملت ایران در مسئله هسته‌ای سبب پذیرفتن حق غنی‌سازی شد

کدخبر: 64685
۱۳۹۴/۰۱/۲۰ در ساعت ۱۶:۰۰

علی لاریجانی در مراسم تکریم مادران شهدا و همسران جانبازان، شهدا و آزادگان که ظهر امروز در مجتمع امام خمینی (ره) گلزار شهدای قم برگزار شد، با اشاره به اینکه وضعیت کشور‌ها در دنیا متفاوت است، اظهار داشت: برخی کشور‌ها دارای جایگاه بالا‌تر و برخی دارای جایگاه پائین‌تری هستند.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: کشورهایی که برای جهاد آمادگی داشتند، توانسته‌اند در سیر تاریخی خود به استقلال دست یابند و کسانی که روحیه جهادی نداشتند استقلال خود را از دست دادند.

وی با اشاره به اینکه امام علی (ع) فرمودند جهاد بابی خاص برای بهشتیان باز می‌کند، خاطرنشان کرد: ملت‌های جهان با جهاد است که به سعادت می‌رسند و به همین دلیل است کسانی که از جهاد دوری می‌کنند، به ذلت گرفتار می‌شوند.

لاریجانی با اشاره به اینکه مادران شهدا از نمونه‌های مجاهدان در راه خدا هستند، عنوان کرد: در کلام امام علی (ع) اشاره شده است کسانی که روحیه جهادی ندارند، از بصیرت دور هستند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هویت مومن به جهاد وابسته است، ادامه داد: اگر امروز ایران مقابل همه قدرت‌های ظالم در جهان ایستاده است و در بحث هسته‌ای به قدرت غنی سازی دست یافته به‌خاطر خون شهدا و جهاد آنان است.

وی با اشاره به اینکه روحیه جهادی مردم از ویژگی‌های مهم انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: ملت ایران با این روحیه جهادی به آبرومندی در جهان دست یافته است؛ وضعیت کنونی ایران این را به خوبی نشان می‌دهد و مقایسه وضعیت حال با دوران شاهنشاهی این موضوع را هویدا می‌کند.

لاریجانی با بیان اینکه در دوران پهلوی و حکومت طاغوت مردم ایران متحمل دستورات و پیشنهادات مسئولان سایر کشور‌ها می‌شدند گفت: ایران در آن زمان فکر می‌کرد، ژاندارم منطقه است و به همین دلیل با قرار گرفتن در کنار رژیم صهیونیستی و فروش نفت به آن‌ها سبب خجالت مردم ایران شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم ایران همه دارایی خود را در راه انقلاب فدا کرده‌اند افزود: این گذشت مردم ایران سبب شد ایران در صحنه بین المللی به سرافرازی دست یابد.

وی با اشاره به تحولات نظامی در کشورهای منطقه خاورمیانه عنوان کرد: دشمنان اسلام امروز با نام کشور اسلامی به جان مسلمانان سایر کشور‌ها افتاده‌اند و با استفاده از پول مسلمانان به کشوری مسلمان حمله می‌کنند.

لاریجانی با بیان اینکه ایجاد اختلاف میان کشورهای اسلامی از جمله اقدامات این کشور‌ها است، خاطرنشان کرد: این کشور‌ها با عملکرد خود جریان‌های تروریستی را تقویت کرده‌اند و اکنون کار به جایی رسیده که با یک کشور اسلامی وارد جنگ شده‌اند. این کشور‌ها احساس می‌کنند از بیداری کشورهای اسلامی عقب مانده‌اند.

وی با اشاره به اینکه ملت ایران یکی از عوامل بیداری اسلامی است، گفت: ایران در عرصه‌های مختلف در مقابل دشمنان ایستاده است و امروز می‌بینیم نتیجه این مقاومت این است دشمنی که حاضر نبود ایران حتی یک سانتریفیوژ داشته باشد، امروز به وجود تعداد زیادی سانتریفیوژ در نطنز رضایت داده است.

لاریجانی با بیان اینکه مشکلات زیادی در برخی کشورهایی که دارایی زیادی هم داشته وجود دارد، اظهار داشت: برای حل این مشکلات باید وحدت میان مسلمانان الگو شود و با اصرار و استقامت برای کسب استقلال تلاش و فریب کشورهای غربی را نخورد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سال‌های زیادی با کشورهای استکباری مبارزه کرده‌ایم، عنوان کرد: دشمن همیشه برای تضعیف عقاید و اهداف ما تلاش می‌کند و مردم باید بر عقاید خود استقامت داشته باشند.

لاریجانی با توصیه بر قدردانی مسئولان از خانواده‌های شهدا گفت: خانواده شهدا ستون استوار ملت ایران هستند و باید به منظور ادامه راه شهیدان تلاش کرد.

وی با تأکید بر وجود روحیه مقاومت در برابر مشکلات افزود: نباید به گفته‌های دشمنان اعتنا کنیم و با روحیه ایستادگی و همبستگی باید ملت و دولت در کنار یکدیگر باشند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: ممکن است در مذاکرات هسته‌ای ملاحظاتی وجود داشته باشد و باید ملت و دولت با کمک یکدیگر اختلافات را از میان بردارند.

لاریجانی با اشاره به تحولات موجود در سطح منطقه گفت: باید با هوشیاری و حرکت‌های سیاسی فرهنگی مانع آسیب رسانی دشمن به کشورهای اسلامی شده و با جریان‌های تروریستی که بلای امت‌های اسلامی هستند، مقابله کنیم.

وی بیکاری را یکی از مشکلات کشور دانست و گفت: با افزایش سرمایه‌گذاری و کاهش اختلافات سیاسی می‌توان با مشکلات کرد و رکود در کشور را از میان برداشت.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: وجود اختلاف نظر در کشور و در جامعه‌ای که دموکراسی در آن‌ حاکم است، امری عادی و طبیعی است و بر اساس دیگاه مقام معظم رهبری انتقاد سازنده هدایتگر مسائل به سمت درست است.

لاریجانی خاطر نشان کرد: قوای سه گانه افزایش سرمایه گذاری و تسهیل فضای کسب و کار را پیگیری کرده و در اولویت نخست کشور قرار داده‌اند. با وجود مشکلات مالی در کشور در سال جاری مصوبه ‌هایی را برای تصویب داریم که امید است بتوان به مشکلات خانواده‌های شهدا رسیدگی نمود و آن را به نحو مطلوبی حل کرد.

منبع: تسنیم