شهرضا نیوز

ادغام چراغ خاموش دانشگاه علوم اقتصادی با دانشگاه “خوارزمی”

کدخبر: 64466
۱۳۹۴/۰۱/۱۸ در ساعت ۰۹:۰۰

ادغام دانشگاه علوم اقتصادی با یکی دیگر از دانشگاه‌های کشور از جمله مسائلی است که هر از چند گاهی در فضای آموزش عالی کشور مطرح می‌شود.

پس از به واقعیت نپیوستن شایعاتی درباره ادغام این دانشگاه با دانشگاه‌ تهران و علامه طباطبایی، دانشجویان دانشگاه علوم اقتصادی بعد از تعطیلات عید نوروز با تابلوی “دانشگاه خوارزمی” بر سر در دانشگاه خود روبرو شدند.

این مسئله باعث اعتراض و تجمع دانشجویان دانشگاه علوم اقتصادی شد، اما مسئولان دانشگاه خوارزمی بر طی شدن مسیر قانونی این ادغام تاکید کردند.

در حالی که مسئولان پیشین دانشگاه علوم اقتصادی از اظهارنظر در این خصوص خودداری می‌کنند، مسئولان وزارت علوم نیز بیان هرگونه مطلبی در این خصوص را به معاون آموزشی وزارت علوم واگذار کرده‌اند.

 یکی از مسئولان وزارت علوم از تایید این ادغام در شورای گسترش خبر داد و گفت: ادغام دانشگاه علوم اقتصادی و خوارزمی که در ۲۴ اسفندماه سال گذشته صورت گرفت از مصوبات دفتر شورای گسترش آموزش عالی بوده و این ادغام قانونی است.

با این حال باید منتظر اظهارنظر رسمی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزارت علوم بود و دید وضعیت مدارک تحصیلی دانشجویان، وضعیت کارکنان و بودجه دانشگاه علوم اقتصادی که در بودجه سال ۹۴ به صورت مجزا ارائه شد، چه خواهد شد.

منبع: تسنیم