سرویس: اجتماعی ۱۴:۲۶ - دوشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۴

خسروی:

حقوق معلمان از مهرماه بین ۱۵۰ تا ۷۰۰هزار تومان افزایش می‌یابد

عضو کمیسیون آموزش ‌مجلس شورای اسلامی گفت: حقوق معلمان از ابتدای مهرماه ۹۴ بین ۱۵۰ تا ۷۰۰هزار تومان افزایش می‌یابد.

ابوالقاسم خسروی اظهار داشت: روز گذشته در نخستین جلسه کاری مجلس شورای اسلامی، جلسه‌ای در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با وزیر آموزش و پرورش و معاونان ایشان برگزار شد.

وی افزود: در ابتدای این جلسه وزیر آموزش و پرورش از توجه ویژه مجلس به بودجه آموزش و پرورش برای سال جاری تشکر کردند زیرا با یک کار تیمی، حدود ۵هزار میلیارد تومان به اعتبارات آموزش و پرورش امسال افزوده شد که اقدامی کم‌سابقه بود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به سایر مباحث مطروحه در این جلسه گفت: علاوه بر این مصوبه هیئت وزیران در ارتباط با رتبه‌بندی نظام معلمان مورد بررسی قرار گرفت؛ هیئت وزیران در آخرین جلسه خود در سال گذشته در مورخه ۲۷ اسفند ۹۳، با طرح رتبه‌بندی معلمان موافقت کرد و براساس آن مشمولان این طرح شامل آموزگاران، دبیران، هنرآموزان و مربیان امور تربیتی، مشاوران و مراقبان سلامت و مدیران مدارس و مجتمع‌های آموزشی و تربیتی مشمول این طرح شدند و باید براساس ضوابط حرفه‌ای، رتبه‌بندی شوند.

خسروی خاطرنشان کرد: در این مصوبه آمده است مشمولانی که براساس ضوابط مصوب در یکی از رتبه‌ها باشند به‌ترتیب از ۱۵، ۲۵، ۳۵ و ۵۰ درصد افزایش امتیاز حق شغل از مهرماه ۹۴ برخوردار می‌شوند و براساس صحبت‌های قبلی وزیر آموزش و پرورش، معلمان براساس این طرح به رتبه‌های ارشد، خبره و عالی تقسیم می‌شوند.

وی ادامه داد: همچنین مطرح شد که با توجه به اینکه این مسئله مصوبه هیئت دولت بوده است، شاید نیازی به طرح در مجلس نباشد تا کار سرعت بیشتری بگیرد و ان‌شاء‌الله تا هفته بزرگداشت مقام معلم به نتیجه لازم برسد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همچنین بنا شد هفته آینده وزیر آموزش و پرورش و معاونان وی در جلسات کمیسیون آموزش حاضر شوند تا درباره جزئیات این طرح، نحوه اجرا و شاخص‌هایی که براساس آن معلمان شامل این طرح می‌شوند بررسی بیشتری انجام شود.

خسروی افزود: پیش‌بینی می‌شود براساس این طرح بین ۱۵۰هزار تومان تا ۷۰۰هزار تومان از ابتدای مهرماه به حقوق معلمان افزوده شود؛ البته باید جزئیات مورد بررسی بیشتر قرار بگیرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بحث دیگری که در این جلسه انجام شد، استخدام ۵هزار نیرو در آموزش و پرورش بود که این استخدام در قالب یک آزمون بنا است صورت بگیرد و طبق صحبت‌های انجام شده، در شرایط مساوی اولویت با مربیان پیش‌دبستانی است.

منبع: تسنیم

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.