سرویس: اخبار شهرضا ۰۸:۵۹ - شنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۴

رئیس هلال‌احمر شهرضا:

بیش از ۲۲۰۰ نفر به پست‌های ایمنی و سلامت هلال احمر شهرضا مراجعه کردند

رئیس جمعیت هلال احمر شهرضا گفت: در پانزدهمین طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی ۲۲۳۸ مسافر به پست مراجعه و با ارائه خدمات سنجش سلامت شامل ۳۶۱ نفر تست قندخون و کنترل فشار خون بهره‌مند شدند.

سید حسام سجادی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرضانیوز اظهار کرد: پانزدهمین طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی با هدف پیشگیری از تصادفات و داشتن سفری ایمن و سالم و ارتقای آگاهی و تغییر نگرش شهروندان جهت کاهش رفتارهای پرخطر در مسافرت و افزایش بهداشت جسمی و روانی خانواده‌ها در طول سفر با شعار «بی‌گدار به جاده نزنیم، ظریف برانیم» از تاریخ ۲۵ اسفند۹۳ تا ۱۵ فروردین ۹۴ به صورت ۲۴ ساعته در قسمت ورودی شهر جنب استخر دریا برگزار شد.
وی افزود: در این طرح ۲۲۳۸ مسافر به پست مراجعه و با ارائه خدمات سنجش سلامت شامل ۳۶۱ نفر تست قندخون و کنترل فشار خون بهره‌مند شدند.
رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرضا با اشاره به برپایی چادر دوستدار کودک گفت: ۲۱۶ کودک به چادر دوستدار کودک با نقاشی در جشنواره آشتی شرکت کردند که نقاشی‌های برتر از شبکه پویا به نمایش گذاشته می‌شود.
وی با بیان اینکه به برترین نقاشی‌ها سی‌دی با عنوان ۳۷ قصه آموزشی کودکانه اهدا شد، بیان کرد: با برپایی چادر خیمه نماز ۱۱۹ نفر برای برپایی فریضه نماز مراجعه کردند.
سجادی بیان کرد: توزیع بورشور سلامت و ایمنی به تعداد ۴۳۶، ارائه سی‌دی آموزشی جهت آگاه‌سازی عموم از نتایج شوم اعتیاد، توزیع ۴۰۰ عدد سی‌دی با عنوان سفر ایمن و سالم، توزیع نقشه کشور و استان، توزیع هزار برگ نقشه شهرضا، اجرای طرح سحاب از دیگر خدمات هلال احمر شهرضا به ماسفران نوروزی بود.
وی تصریح کرد: طرح اختتامیه پانزدهمین طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی در ۱۵ فروردین ماه ۹۴ برگزار شد و به اعضای شرکت کننده در طرح مسافران نوروزی لوح تقدیر اهدا شد.
رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرضا افزود: در مجاورت پست‌های ایمنی و سلامت فضاهایی مانند خیمه‌های نماز‌، ایستگاه ایمنی و سلامت و اتاق‌های دوستدار کودک برپا شد، تا مسافران بتوانند از امکانات رفاهی و امدادی بیشتری بهره‌مند شوند.
سجادی خاطر نشان کرد: اصول صحیح رانندگی و برخورد با حوادث جاده‌ای، اطلاع‌رسانی در زمینه کاهش تصادفات و تحلیل مخاطب، کار گروهی و طراحی تولید پیام های اثربخش، آموزش اصول امدادی و کمک های اولیه در حوادث جاده ای و روش‌های برقراری ارتباط موثر در زمان کوتاه از برنامه های اجرایی در طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی بود.
وی گفت: تمام افرادی که در طرح نوروزی هلال احمر حضور دارند آموزش های امدادی را فرا گرفتند و در کلاس های توجیهی نیز شرکت کرده اند.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.