سرویس: اخبار شهرضا ۱۴:۰۵ - یکشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۴

رئیس دانشگاه شهرضا:

چشم‌انداز دانشگاه دولتی شهرضا، تحصیلات تکمیلی است/ اختصاص ۶۰۰ میلیون تومان از سوی وزارت نفت به دانشگاه شهرضا

رئیس دانشگاه شهرضا گفت: دانشگاه شهرضا با توجه به روند روبه رشد خود نسبت به راه اندازی دوره تحصیلات تکمیلی، اقدام به اخذ مجوز رشته‌های جدید از دفتر سازمان گسترش وزارت علوم کرده و در حال حاضر تقاضای ۴ رشته در مقطع لیسانس و ۲ رشته در مقطع کارشناسی ارشد را دارد.

به گزارش شهرضانیوز، حمیدرضا کریم‌زاده در نشست خبری با رسانه‌های گروهی شهرستان شهرضا با بیان اینکه دانشگاه‌ها در تحقق شعار سال نقش مهمی دارند، با اشاره به نامگذاری مدبرانه و هوشمندانه رهبر معظم انقلاب در سال ۹۴ بنام سال دولت و ملت، همدلی و همزبانی اظهار کرد: این شعار زمینه اعتماد بیشتر بین مردم ایران اسلامی و خادمان آنها را فراهم می کند.
وی با بیان اینکه در سال همدلی و همزبانی دولت و ملت، باید تمام توان دانشگاه‌ها و دانشگاه‌یان برای جهش علمی کشور به کار گرفته شود، گفت: آرمان‌های مقام معظم رهبری و ملت سرافراز ایران باید مورد توجه دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور قرار گیرد، و امیدواریم شعار سال ۹۴ زمینه ساز تحقق مطالبات رهبری و مردم باشد.
رئیس دانشگاه شهرضا با بیان اینکه خبرنگاران شهرستان همواره همراه و پشتیبان راه‌اندازی دانشگاه شهرضا بودند، افزود: دانشگاه دولتی شهرضا دارای۴ ساختمان در سطح شهر از قبیل ساختمان آموزشی اداری(ساختمان مرکزی)، ساختمان آموزشی پژوهشی (ساختمان شماره۲)، خوابگاه شهید مدرس یک و خوابگاه شهید مدرس دو است.

با تخصیص بودجه، کلنگ دانشگاه شهرضا بر زمین زده می‌شود
وی با بیان اینکه با جدا بودن ساختمان‌های دانشگاه شهرضا و با توجه به روند روبه رشد آن مدیریت آن بسیار سخت و هزینه بر است، گفت: دانشگاه شهرضا در نظر دارد ساختمانی با زیر بنای هزار متر مربع با کمک بودجه تخصیصی وزارت نفت در فصل اول سال ۹۴ اقدام به کلنگ زنی کند.
رئیس دانشگاه شهرضا بیان کرد: برآورد ساخت این ساختمان یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بودجه لازم دارد که بخشی از آن از سوی وزارت نفت و بخش دیگر آن توسط دانشگاه و خیران تأمین می‌شود.
وی افزود: در سال‌های اخیر زمینی در منطقه علی آباد مهیار در جاده ترانزیتی اصفهان به شهرضا به مساحت ۲۰۵ هکتار از سوی کمیسیون ماده ۶۹ استان برای احداث دانشگاه دولتی اختصاص داده شد.
کریم‌زاده بیان کرد: مصوبه‌ای در سال ۸۸ در جریان سفر ریاست جمهوری وقت برای دانشگاه شهرضا گرفته شده بود که مقرر شد مبلغ یک میلیارد تومان برای تکمیل دانشگاه دولتی در اختیار شهرضا قرار گیرد.

اختصاص ۶۰۰ میلیون تومان از سوی وزارت نفت به دانشگاه شهرضا
وی اظهار داشت: متأسفانه به دلیل عدم راه‌اندازی دانشگاه دولتی در سال‌های ۸۸ تا ۹۰، ۴۰۰ میلیون تومان آن برای تکمیل زیر ساخت‌های شهرک رازی اختصاص پیدا کرد و تنها ۶۰۰ میلیون تومان آن برای تکمیل دانشگاه دولتی اختصاص یافت.
رئیس دانشگاه شهرضا تصریح کرد: با توجه به نوع نوشتار مصوبه سفر، که این مبلغ را تنها در جهت تکمیل دانشگاه می‌بایست هزینه کرد، این مبلغ تاکنون جذب نشده و در ابتدای سال ۹۳ از دستور کار خارج شد.
وی گفت: در پایان سال ۹۳، با پیگیری ریاست دانشگاه و رایزنی نماینده مردم در مجلس با معاونت وزارت نفت، با دستور وزیر نفت مقرر شد که ۶۰۰ میلیون تومان دوباره در دستور کار قرار گیرد.
کریم‌زاده با بیان اینکه موضوع برای طرح به هیئت مدیره شرکت نفت انتقال یافت، افزود: خوشبختانه با پیگیری‌های انجام شده، برای سال ۹۴ مبلغ مذکور برای شروع به ساخت نخستین ساختمان آموزشی اداری به دانشگاه ابلاغ شد.
وی با بیان اینکه در چشم انداز آتی دانشگاه شهرضا برای مهر ۹۴، نیاز است که ساختمانی در شأن دانشگاه شهرضا را در اختیار بگیریم خاطرنشان کرد: با مکاتبه با رئیس دانشگاه پیام نور استان موافقت شده که ساختمان جدیدالاحداث این دانشگاه واقع در جاده دهاقان در اختیار دانشگاه شهرضا به صورت استیجاری قرار دهند.

در حال حاضر دانشگاه شهرضا دارای ۶ رشته است
رئیس دانشگاه شهرضا افزود: در حال حاضر دانشگاه شهرضا دارای ۶ رشته است که بیش از ۶۰۰ دانشجوی فعال مشغول به تحصیل هستند و پیش بینی می‌کنیم در مهر۹۴، بیش از ۳۰۰ دانشجوی دیگر جذب این دانشگاه شوند.
وی بیان کرد: در گذشته نسبت دانشجو روزانه به شبانه این دانشگاه ۵۰ به ۵۰ بود که با رشد این دانشگاه این نسبت به ۷۰ درصد در روزانه و ۳۰ درصد در شبانه رسیده است.

راه اندازی دوره تحصیلات تکمیلی در دانشگاه شهرضا
کریم‌زاده بیان کرد: دانشگاه شهرضا با توجه به روند روبه رشد خود نسبت به راه اندازی دوره تحصیلات تکمیلی، اقدام به اخذ مجوز رشته‌های جدید از دفتر سازمان گسترش وزارت علوم کرده و در حال حاضر تقاضای ۴ رشته در مقطع لیسانس و ۲ رشته در مقطع کارشناسی ارشد را دارد.
وی گفت: ۱۲۰ دانشجو دوره اول و دوم این دانشگاه فارغ التحصیل شدند که در حال حاضر تعدادی از آنها در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌های دولتی در حال تحصیل هستند.

فعالیت ۵ انجمن علمی در دانشکاه شهرضا
رئیس دانشگاه شهرضا تصریح کرد: در دانشگاه شهرضا ۵ انجمن علمی ریاضی، برق، کامپیوتر، مکانیک و رباتیک راه‌اندازی شده و در پایان سال ۹۳ مجوز انجمن علمی IEEE که یک انجمن علمی بین المللی در زمینه مهندسی برق و الکترونیک است گرفته شده است.
وی افزود: در بخش پژوهش، ساختمان شماره ۲ دانشگاه شهرضا به امر پژوهش اختصاص یافته است که جهت راه‌اندازی کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌های تخصصی ۵۰۰ میلیون تومان تجهیزات در سال گذشته خریداری شده است.
کریم‌زاده با اشاره به اینکه دانشگاه شهرضا ۵ سایت کامپیوتری دارد، افزود: نخستین نشریه دانشجویی در اسفندماه سال گذشته با نام «مداد» در این دانشگاه به چاپ رسید.

هیئت امنای دانشگاه شهرضا هیئت امنای دانشگاه صنعتی اصفهان است
وی با بیان اینکه هیئت امنای دانشگاه شهرضا هیئت امنای دانشگاه صنعتی اصفهان است، گفت: هیئت امنای دانشگاه صنعتی اصفهان یکی از بزرگترین هیئت امناهای دانشگاه‌های کشور است.
رئیس دانشگاه شهرضا افزود: در سال گذشته اخذ مجوز به کارگیری ۲۰ نفر عضو هیئت علمی و ۲۵ نفر عضو غیر هیئت علمی را از هیئت امنای دانشگاه گرفته شده، بیان کرد: دانشگاه شهرضا در حال حاضر ۶ عضو هیئت علمی تمام وقت و ۹ نفر عضو هیئت علمی دارای بورسیه دکترا دارد.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به چشم‌انداز دانشگاه شهرضا برای ایجاد رشته‌های جدید علاوه بر جذب هیئت علمی در رشته‌های برق، کامپیوتر و مکانیک و ریاضیات اقدام به جذب اعضای هیئت علمی با رشته‌های تخصصی مهندسی عمران، مهندسی معماری، صنایع و مهندسی هسته‌ای کرده است.

راه‌اندازی بنیاد حامیان خیران دانشگاه دولتی شهرضا
کریم‌زاده با بیان اینکه با توجه به سیاست‌های وزارت علوم در بحث خیران آموزش عالی این دانشگاه اقدام به راه‌اندازی بنیاد حامیان خیران دانشگاه دولتی شهرضا کرده است، اظهار داشت: از سال ۸۶ هیئت موسس این دانشگاه در قالب بنیاد راه‌اندازی دانشگاه دولتی شهرضا تشکیل و با راه‌اندازی بنیاد حامیان خیران این دانشگاه این هیئت موسس فعالیت خود را در قالب بنیاد حامیان ادامه می‌دهد.
وی تصریح کرد: با توجه به پیگیرهای انجام شده در جدول بودجه ۹۴، هر سه ردیف هزینه، عمرانی و حقوق و مزایا برای دانشگاه شهرضا منظور شده است.
کریم‌زاده گفت: تاکنون همه هزینه‌های انجام شده در بخش‌های مختلف در این دانشگاه به دلیل نداشتن ردیف‌های عمرانی و حقوق و مزایا از ردیف سایر(هزینه ای) پرداخت شده است.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.