سرویس: بین الملل ۱۳:۰۰ - چهارشنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۴

اسد در دیدار با هیئت پارلمانی بلژیک :

اروپایی‌ها با هم‌پیمان شدن با کشورهای حامی تروریسم مرتکب اشتباه شدند

رئیس‌جمهور سوریه در دیدار با هیئت پارلمانی بلژیک گفت که برخی کشورهای اروپایی با هم‌پیمان شدن با کشورهای حامی تروریسم مرتکب اشتباه شدند.

به گزارش شهرضانیوز به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه، “بشار اسد” رئیس جمهور سوریه امروز از هیئت پارلمانی بلژیک به‌ریاست “فیلیپ دوینتر” عضو پارلمان این کشور استقبال کرد.

گفت‌وگوها در این دیدار حول رویدادها در سوریه بود که طی آن بشار اسد گفت رویدادها در سوریه کاملاً با آن چیزی که برخی از سیاستمداران و رسانه‌ها ارائه می‌دهند تفاوت دارد.

وی از تمامی گروه‌هایی که از سوریه دیدار می‌کنند خواست تا در تصحیح دیدگاه‌ها درباره واقعیت‌های جنگی که ملت سوریه علیه تروریسم انجام می‌دهند سهم داشته باشند.

بشار اسد گفت برخی کشورهای اروپایی با هم‌پیمان شدن با کشورهای حامی تروریسم که در حال خدشه‌دار کردن اسلام هستند، مرتکب اشتباه شده‌اند.
وی افزود که این سازمان‌های تروریستی و کسانی که حامی آنها هستند نماینده اسلام حقیقی که با انواع خشونت مخالف بوده، نیستند.

از سوی دیگر در این دیدار اعضای هیئت پارلمانی بلژیک تأکید کردند: سوریه خط دفاع نخست در مقابله با افراطی‌گری و تروریسم را تشکیل داده و یگانه کشور در مقابله با تروریسم در میدان نبرد است و اگر این خط دفاعی از بین برود، تروریسم به‌صورت گسترده‌ای به‌سوی کشورهای اروپایی سرازیر خواهد شد و باید در جنگ علیه تروریسم کنار سوریه باشیم و تعداد زیادی از احزاب و مقامات غربی به این واقعیت رسیده‌اند.

روز گذشته نیز یکی از اعضای این هیئت پارلمانی در سخنانی گفت که تحریم‌ها علیه سوریه باید فوراً برداشته شده و همچنین باید “بشار اسد” را هم‌پیمانی در مبارزه با تروریسم بدانیم.

منبع: تسنیم

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.