سرویس: بین الملل ۰۸:۰۰ - یکشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۳

دستگیری داعشی‌ها با لباس زنانه

کمیته امنیتی استان دیالی از دستگیری۱۷ تروریست که درصدد فرار با لباس زنانه از استان صلاح الدین بودند، خبر داد.

فرمانده پلیس فدرال عراق روز شنبه در گفت‌وگو با العراقیه از آزادی بیش از ۱۵۰ ناحیه و روستا در چارچوب عملیات لبیک یا رسول الله نیروهای مشترک (داوطلب مردمی و پیشمرگه)برخی از مناطق جنوب استان کرکوک را از لوث داعش پاکسازی کردند.

العراقیه از آمادگی کامل نیروهای امنیتی و داوطلب مردمی و عشایر برای آغاز مرحله دوم عملیات بزرگ آزادسازی استان صلاح الدین خبر داد.

خبرنگار العراقیه از آزادسازی روستای دحام و مجتمع الیرموک در ناحیه الریاض در کرکوک در عملیات مشترک نیروهای داوطلب مردمی و پیشمرگه خبر داد.

دستگیری ۱۷ داعشی در لباس زنانه

کمیته امنیتی استان دیالی در روز شنبه از دستگیری۱۷ تروریست که درصدد فرار با لباس زنانه از استان صلاح الدین بودند، خبر داد.

العراقیه همچنین از آماده باش کامل بیمارستان ها و مراکز بهداشتی در سامراء برای پذیرش مجروحان احتمالی عملیات صلاح الدین خبر داد.

نیروهای امنیتی و داوطلب مردمی همچنین برای آزادسازی کامل الشرقاط و الحویجه آماده می شوند. العراقیه از ورود نیروها و تجهیزات بیشتر به کرکوک برای تکمیل عملیات پاکسازی این شهر از لوث داعش خبر داد.

انفجار بمب در شرق بغداد

یک منبع امنیتی در وزارت کشور عراق از انفجار بمب در منطقه النهروان در شرق بغداد خبر داد.

به گفته این منبع، بر اثر این انفجار، دو غیر نظامی کشته و شش نفر دیگر زخمی شدند.

کشته و زخمی شدن ۹ نفر در غرب بغداد

به گزارش المدی پرس،‌ یک منبع امنیتی در وزارت کشور عراق روز شنبه از کشته و زخمی شدن ۹ نفر بر اثر انفجار بمب در منطقه العامریه در غرب بغداد خبر داد.

به گفته این منبع،‌ انفجار این بمب به کشته شدن یک نفر و زخمی شدن هشت نفر دیگر منجر شد،‌انفجاری که در نزدیکی مراکز تجاری رخ داد.

ادامه عملیات پاکسازی اطراف بغداد از لوث تروریست‌ها

همزمان با ادامه عملیات موفقیت آمیز لبیک یارسول الله(ص) برای آزادسازی کامل استان صلاح  الدین، عملیات پاکسازی اطراف بغداد از لوث تروریست ها نیز همچنان ادامه دارد.

شورای استان بغداد تاکید کرد نیروهای مشترک(ارتش و مردمی) به عملیات پاکسازی اطراف پایتخت از لوث تروریست ها ادامه می دهند.

فاضل الشویلی عضو کمیته امنیتی شورای استان بغداد اعلام کرد عملیات نظامی در مناطق اطراف پایتخت به ویژه مناطق همجوار مناطق غربی و جرف الصخر برای پاکسازی کامل آن از تروریست ها با پشتیبانی نیروی هوایی و آتش توپخانه ای ادامه دارد.

شبکه العراقیه از کشف کارگاه بمب گذاری خودروها و ساخت بمب های دست ساز در صحرای سامراء و هلاکت ۳۴ تروریست در چارچوب عملیات آزادسازی تکریت خبر داد.

آمادگی هزاران داوطلب مردمی برای مبارزه با داعش

خبر دیگر  اینکه یک نماینده اعراب کرکوک اعلام کرد سه هزار و ۵۰۰ نفر از قربانیان داعش در اردوگاه کرکوک خواستار تسلیح خود برای آزادسازی الحویجه از لوث داعش شده‌اند.

خلف ابراهیم الجبوری فرمانده نیروهای داوطلب مردمی در کرکوک اعلام کرد جنگجویان اردوگاه از خانواده های آواره در سلیمانیه، اربیل، کرکوک و اردوگاه لیلان و دیگر مناطق در نتیجه تروریسم داعش برای بیرون راندن تروریست ها کاملا آماده اند و در این زمینه سه هزار و ۵۰۰ نفر ساماندهی شده اند.

به گفته وی،‌نیروهای داوطلب مردمی از کردها،‌ترکمان ها، آشوری ها و اعراب هستند. از سوی دیگر خالد المفرجی به المدی پرس گفت استراتژی نیروهای داوطلب مردمی و پیشمرگه مبتنی بر حفظ امنیت و جان غیر نظامیان در مناطقی است که تحت سیطره و اشغال داعش قرار دارد.

انفجار انتحاری در مرکز الرمادی

خبر دیگر اینکه بر اثر انفجار انتحاری با دو خودرو بمب گذاری شده در مرکز الرمادی، ۲۲ نفر کشته و زخمی شدند.

کشف و خنثی سازی یک خودرو بمب گذاری شده در شرق بغداد

یک منبع امنیتی در وزارت کشور عراق از کشف و خنثی سازی یک خودرو بمب گذاری شده در شرق بغداد خبر داد. نیروهای امنیتی این خودرو بمب گذاری شده را در جاده محمد القاسم در شرق بغداد منفجر کردند.

کشف ۱۵ بمب در شرق صلاح الدین

خبر دیگر اینکه فرماندهی پلیس استان صلاح الدین از کشف ۱۵ بمب در شرق استان خبر داد که وزن هر یک از این بمب ها، ۳۰ کیلوگرم است.

خنثی شدن حمله انتحاری داعشی‌ها در شمال تکریت

یک منبع امنیتی عراقی از خنثی شدن حمله تروریست های تکفیری با خودرو بمب گذاری شده در منطقه الفتحه در شمال تکریت خبر داد.

هلاکت ۱۵ تروریست داعشی در منطقه های الحوز و السجاریه در شرق الرمادی از دیگر تحولات مربوط به عراق است.

منبع:تسنیم

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.