سرویس: فرهنگی ۱۰:۰۰ - جمعه ۲۲ اسفند ۱۳۹۳

هر جا اسلام به خطر افتد، افغانستانی‌ها در صف اول دفاع هستند

آیت الله قرهی در مراسم شهدای افغانستانی مدافع حرم گفت:دفاع از حریم ولایت حد و مرز ندارد. از زمان هشت سال دفاع مقدس برادران افغانستانی در دفاع حضور داشتند.

مراسم بزرگداشت هفتمین روز عروج سردار شهید علیرضا توسلی (ابوحامد) فرمانده تیپ فاطمیون و شهید رضا بخشی (فاتح) جانشین فرمانده تیپ فاطمیون، همراه بیست و نهمین نشست فیلمسازان جوان سینمای انقلاب اسلامی با اکران مستند «معلم» با موضوع تیپ فاطمیون و رزمندگان افغانستانی جبهه سوریه در حسینیه هنر برگزار شد.

در ابتدای این مراسم آیت الله قرهی عضو مجلس خبرگان رهبری گفت:بحث جهاد و شهادت بحث اولیا خدا و بحث خاصان اولیا خداست. بحث افراد عادی نیست. لذا بر اساس فرمایش مولا علی (ع) همانا جهاد دری از درهای بهشت است که برای خاصان اولیا خدا گشوده می شود.

وی با نقل خاطره ای از آیت الله بهاالدینی و احترامی که ایشان به رزمندگان اسلام داشت گفت: ایشان به ما می گفتند که تصور می کنند که من از اولیا خدا هستم درحالی که اولیا خداوند همین رزمندگان و جهادگران هستند.

قرهی افزود: تصور نکنید که اگر جهاد بود توفیقش نصیب همه می شود. نه این طور نیست جهاد و شهادت برای اولیا خاص خداست. مدافعان حریم آل الله از اولیای خاص خداوند هستند.

مؤسس حوزه علمیه امام مهدی(عج) در ادامه با نقل حدیثی از حضرت رسول (ص) گفت: جهاد از امور مهمی است که اگر کسی آرزوی آن را هم نداشته است و از دنیا برود به شعبه ای از نفاق از دنیا رفته است. نفاقی که از کفر هم بدتر است.

وی با اشاره به حضور افغانستانی ها در زمان جنگ هشت ساله دفاع مقدس گفت: دفاع از حریم ولایت حد و مرز ندارد. از زمان هشت سال دفاع مقدس برادران افغانستانی در دفاع از حریم ولایت حضور داشتند تا امروز که از حریم آل الله دفاع می کنند. آنها با خونشان ثابت کردند که اسلام مرز ندارد و هر جا اسلام به خطر افتد آنها در صف اول مقاومت هستند.

وی ادامه داد: امروز هم سردار قاسم سلیمانی عزیز دلهای ماست که به اذن خدا هرجایی اراده کند حضور پیدا می کند برای اینکه اعتقاد به جهاد دارد و به دنیا وابسته نیست.

در ادامه آیت الله قرهی با ذکر خاطره ای از آیت الله بهجت و تاکید بر جایگاه جهادگران دفاع مقدس نزد علمای اسلام گفت: وقتی یکی از رزمندگان به شهادت رسیده بود، آمدند و از آیت الله بهجت سوال کردند که شهید وصیت کرده که لباس خاکی جبهه را درون کفنش قرار دهند. آیت الله بهجت در این مورد گفتند که هیچ عیبی ندارد. چون این شهید می خواهد در حالی خدا را ملاقات کند که اثری از جهاد در او باشد.

وی با اشاره به روایتی از حضرت رسول گفت: اگر کسی بمیرد و فردای قیامت خدا را ملاقات کند و اثری از جهاد در او نباشد خللی در او هست.

مؤسس حوزه علمیه امام مهدی(عج) با تاکید بر اهمیت جهاد گفت: در زمان حضرت رسول (ص)، مردی برای عبادت از میان مردم بریده بود و به سمت کوه رفت. وقتی به حضرت نبی (ص) این موضوع را گفتند. ایشان، این فرد را از این کار منع کردند و فرمودند که هر کسی یک روز در جبهه های جنگ در هر مکانی سر کند برایش بهتر از این است که چهل سال عبادت مقبوله داشته باشد.

قرهی با اشاره به ریشه های شکل گیری داعش و طالبان در منطقه گفت: داعش و طالبان و امثال این ها تراشیده دست وهابیت هستند و وهابیت بازوی یهود است. سران اینها وقتی مجروح می شوند در تلاویو و حیفا درمان می شوند. علنا نتانیاهو اعلام می کند که این داعشی ها سربازان صلح ما هستند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه سردمداران داعشی ها مسلمان نیستند ادامه داد:  خشکه مقدسانی که بد جلوه دهنده دین هستند دنبال سردامدارانی افتادند که مسلمان نیستند و از صهیونیست ها فرمان می گیرند. تلاش صهیونیستها برای این است که با امثال داعش تصویر بدی از دین اسلام را نشان دهند و همین که مسلمانان را به جان هم بیاندازند.

وی با تاکید به این که رشد اسلام در غرب باعث هراس سیاستمدارانش شده است افزود: در اروپا و آمریکا پیشرفت اسلام روز افزون است به طوریکه یکی از همین غربی ها ۱۵ سال پیش در مصاحبه با مجله فیگارو گفته بود که با این وضع پیشرفت اسلام در غرب و آمریکا بدانید در نیم قرن دیگر، زوال حکومت های غربی و آمریکا را خواهیم دید.

برجی: افغانستانی ها در همه جای دنیا به عنوان مدافعین جهان اسلام حضور دارند

در ادامه این مراسم رضا برجی مستند ساز در مورد حضور در افغانستان با حاضران افغانستانی صحبت کرد. برجی در ابتدای صحبتهایش گفت: من بالای ۱۰۰ کشور در دنیا سفر کردم ولی یک چیزی در افغانستان دیدم که هیچ وقت من را رها نکرد.

وی با اشاره به سالهای حضورش در افغانستان افزود: زمانی که من به افغانستان رفتم هنوز شوروی در افغانستان حضور داشتند. جالب است که اولین استانی که در افغانستان آزاد شد، استان بامیان بود کمتر در رسانه ها به آن پرداخته می شود. بامیان با رهبری استاد شهید مزاری آزاد شد. اما شهید مزاری در مظلومیت رسانه ای است. افغانستانی ها باید استاد شهید مزاری را از محاق تاریکی بیرون بیاورند.

این مستند ساز جبهه انقلاب اضافه کرد: افغانستان دنیایی از کار است که باید برای آن انجام داد اما از آن غافل هستیم. من هرجایی و در هر میدانی رفتم برداران افغانستانی را دیدم. در زمان جنگ بوسنی هم یک تیپ افغانستانی بود. حضور افغانستانی ها به عنوان مدافعین جهان اسلام در همه جا مطرح است و هرجایی که در دنیای اسلام اتفاق می افتد و به اسلام حمله می شود افغانستانی حضور دارد. حالا هم به اینجا رسیده است که عزیزانی از آنها در سوریه به شهادت رسیدند.

منبع: تسنیم

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.