سرویس: اخبار شهرضا ۰۱:۵۱ - چهارشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۳

معاون امور اراضی اداره کل منابع طبیعی اصفهان:

۳۵۰ هزار اصله نهال در بین اقشار مختلف مردم استان توزیع شده است

معاون امور اراضی و حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان گفت: در هفته منابع طبیعی سال جاری ۳۵۰ هزار اصله نهال در بین اقشار مختلف مردم استان توزیع شده است.

داریوش سعیدی در مراسم جشن درخت کاری که به مناسبت هفته منابع طبیعی باحضور جمعی از مسئولان و دانشجویان در ساختمان جدید دانشگاه پیام نور شهرستان شهرضا برگزار شد در گفتگو با خبرنگار شهرضانیوز با اشاره به اینکه هفته منابع طبیعی در سال جاری با شعار منابع طبیعی با مردم و برای مردم آغاز شده است گفت: انتخاب این شعار به خاطر نقش و تاثیر مردم در حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست است.

سعیدی افزود: مردم با کاشت نهال علاوه بر اینکه دین خود را به طبیعت و منابع طبیعی ادا می کنند از محیط زیست و منابع طبیعی نیز حفاظت می کنند.

سعیدی با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای حفاظت از عرصه های منابع طبیعی استان گفت: طی سال های گذشته با تشکیل یگان حفاظت از منابع طبیعی که از سال ۸۵ شکل گرفت اقدامات مناسبی در راستای پیشگیری از تصرف و تخریب اراضی صورت گرفته است.

وی افزود: در حال حاضر مانیتورینگ حفاظت از منابع طبیعی در استان در حال اجرا است که تشکل های گشتی در حین مراقبت و کنترل در عرصه های منابع طبیعی هستند.

معاون امور اراضی و حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گفت: از سال ۱۳۸۵ تاکنون حدود ۱۵۰۰ کیلومتر طول کمربند حفاظت در عرصه های منابع طبیعی استان ایجاد شده است که بالغ بر ۴۵۰ هزار هکتار از عرصه های منابع طبیعی در این راستا حفاظت و مراقبت شده اند.

سعیدی افزود: در حال حاضر این سازمان کمبربند حفاظتی با عنوان کمربند حفاظت سبز را در دستور کار دارد که اولین پروژه آن در هفته منابع طبیعی در یکی از شهرستان های استان با مشاررکت خیرین و مردم کلید خواهد خورد.

وی گفت: در هفته منابع طبیعی سال جاری ۳۵۰ هزار اصله نهال به همت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان در این استان در بین اقشار مختلف مردم توزیع شده که در طول هفته منابع طبیعی کشت می شود.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.