سرویس: بین الملل ۱۰:۰۲ - سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۳

کری ۲۴ اسفند در لوزان سوئیس با ظریف دیدار می‌کند

وزارت امور خارجه آمریکا از سفر جان کری به لوزان سوئیس در ۲۴ اسفند برای دیدار با ظریف خبر داد.

به گزارش شهرضانیوز به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزارت امور خارجه آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد که “جان کری” روز ۱۵ مارس (۲۴ اسفند) به لوزان سوئیس سفر خواهد کرد تا در آنجا با همتای ایرانی خود دیدار کرده و به ادامه مذاکرات هسته‌ای بپردازند.

مذاکرات هسته‌ای میان ایران و گروه ۱+۵ هفته پیش در مونتروی سوئیس پیگیری شد. این مذاکرات در سطوح مختلف بین مقامات ایرانی و آمریکایی آغاز شد.

هیأت‌های مذاکره کننده ایرانی و آمریکایی با هدایت محمدجواد ظریف و جان کری گفتگوهای هسته‌ای مونترو، سوئیس،‌ را به پیش بردند.

پس از پایان مذاکرات مونتروی سوئیس جان کری وزیر خارجه آمریکا گفت که شکاف‌های مهمی هنوز در مذاکرات هسته‌ای با ایران باقی مانده است.

از سوی دیگر “محمدجواد ظریف” وزیر امور خارجه ایران در مصاحبه با شبکه آمریکایی “ان‌بی‌سی نیوز” گفته بود که ایران و ۱+۵ به توافق هسته‌ای بسیار نزدیک شده‌اند.

پس از مذاکرات مونتروی سوئیس وزرای خارجه آمریکا، آلمان، انگلیس و فرانسه در پاریس درباره مذاکرات هسته ای با ایران دیدار کردند.

کری نیز پس از مذاکرات در سوئیس به عربستان سفر کرد و  در دیدار با “سعود الفیصل” وزیر خارجه عربستان گفت: ما برای عدم دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای تلاش می‌کنیم، به اینجا آمده‌ام تا کشورهای خلیج فارس را در جریان گفتگوهای هسته‌ای قرار دهم. هنوز شکاف‌های جدی در گفتگوهای ما با ایران برای توافق هسته‌ای وجود دارد. مقداری پیشرفت در این گفتگوها داشتیم. ما تلاش می‌کنیم تا نشان دهیم برنامه هسته‌ای ایران صلح‌آمیز است.

وزیر خارجه آمریکا افزود: توافق هسته‌ای با ایران به عدم اشاعه سلاح‌های هسته‌ای کمک می‌کند. ایرانی‌ها قبل از بازگشت به مذاکرات باید پاسخ‌های مشخصی بدهند. نتایج مذاکرات با ایران برای کل جهان پیامدهایی خواهد داشت. ما پایبندیم برخی مسائل با ایران از جمله حمایت این کشور از تروریسم را بررسی کنیم.

منبع: تسنیم

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.