سرویس: اخبار شهرضا ۰۱:۲۶ - سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۳

رئیس کتابخانه‌های عمومی شهرضا خبر داد

کسب مقام دوم امانت کتاب در کشور از سوی کتابخانه علامه طباطبایی شهرضا

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرضا گفت: احراز رتبه دوم امانت کتاب در کشور برای کتابخانه علامه طباطبایی نشان از مراجعات اعضا به کتابخانه‌ها است.

به گزارش شهرضانیوز، فاطمه پورخاقان در جلسه کمیته نهضت مطالعه مفید شهرستان شهرضا با اشاره به ‌آمار مقایسه‌ای بین سال‌های ۸۸ که اداره کتابخانه‌ها به صورت مستقل کار خود را آغاز کرد، اظهار کرد: در سال ۸۸، تعداد عضو ۳ هزارو ۳۳۴ نفر و در سال ۹۳، ۷هزارو ۵۲۳ نفر رسیده است که رشد ۲۲۵ درصد داشته است.

وی با بیان اینکه تعداد نسخه کتاب در سال ۸۸، ۴۷ هزار و ۲۷۶ نسخه کتاب و در سال ۹۳، ۱۲۵ هزار جلد کتاب که رشد ۲۶۴ درصدی داشته است، گفت: امانت یکساله کتاب در سال ۸۸، ۱۲ هزار و ۳۵۶ نسخه کتاب و در سال ۹۳، ۸۱ هزار و ۲۳۰ نسخه کتاب بوده که رشد ۶۵۷ درصدی داشته است.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرضا با بیان اینکه زیربنای کتابخانه‌ها در سال ۸۸، ۲ هزار و ۶۸۶ متر مربع بوده و در سال ۹۳، ۶ هزار و ۶۶۵ متر مربع است، تصریح کرد: دز سال ۸۸ تعداد کتابخانه‌ ۴ باب و امروز ۱۳ باب که ۳۵۰ درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه اعتبارات تملک دارایی در سال۸۸، ۱۳ میلیون و در سال۹۳، ۴۵ میلیون تومان است، افزود: شناسنامه عمرانی کتابخانه‌های عمومی شهرستان با کمک دانشجویان معماری عضو کتابخانه تهیه شده است.

پورخاقان با اشاره به اینکه انجمن خیران کتابخانه ساز فعالیت خود را آغاز کردند و مراحل ثبت آن در حال انجام است، گفت: انجمن خیران کتابخانه ساز جلساتی را تاکنون برگزار کردند که نتایج مثبتی دنبال داشته است و خیران کمک‌هایی در زمینه‌های مختلف به کتابخانه کرده‌اند.

وی با اشاره به راه‌اندازی کافی‌نت در کتابخانه عمومی اسفرجان و جذب نیروی روستایی این کتابخانه نهادی، بیان کرد: بیش از ۵ هزار جلد کتاب از طرف عموم به کتابخانه اهدا شده که حدود ۲ هزار نسخه از ان از سوی مرحوم دکتر امینی بوده است.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرضا با اشاره به اهدای هزار نسخه کتاب از بخش مبادله شهرستان به راه‌اندازی بخش دفاع مقدس در دانشگاه آزاد، ندامتگاه و مدارس، اظهار کرد: کتابخانه‌های مشارکتی به قفل نمایه مدیریت کتابداری مجهز شدند و در این راستا کتابداران آموزش دیده‌اند.

وی با اشاره به افتتاح کتابخانه روستایی قصرچم و تجهیز نمودن آن توسط خیر افزود: در راستای جذب بودجه تملک دارایی به منظور تکمیل کتابخانه منظریه که در گزارش بسیج سازندگی حدود ۴۵ درصد کار پیشرفت داشته است پیگیری شده است.

پورخاقان با اشاره به نصب تابلوهای راهنمای شهری توسط شهرداری برای کتابخانه‌های شهری و روستایی گفت: در نیمه نخست سال ۱۵ میلیون تومان از محل نیم درصد شهرداری شهرضا جذب شده است.

وی با اشاره به پیگیری و مکاتبه با فرماندار جهت راه‌اندازی کتابخانه در محل سروستان در فاز ۳ و ۴ بیان کرد: از ظرفیت بسیج به منظور کمک در آماده سازی و شاداب سازی کتابخانه استفاده کرده‌ایم.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرضا با اشاره به راه‌اندازی بخش کودک در تمام کتابخانه های شهرستان، افزود: احراز رتبه دوم امانت کتاب در کشور برای کتابخانه علامه طباطبایی نشان از مراجعات اعضا به کتابخانه‌ها است.

وی با اشاره به تعامل با بخشداری و دهیاری‌ها جهت راه‌اندازی کتابخانه در روستاهای فاقد کتابخانه مانند کهرویه، مهیار و امامزاده علی‌اکبر، خاطرنشان کرد: زمینی متعلق به شرکت نفت در پشت کتابخانه علامه طباطبایی (ره) است که در حال مذاکره هستیم که به کتابخانه عمومی علامه الحاق شود.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.