سرویس: دسته‌بندی نشده ۱۴:۰۰ - شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۳

یک منبع میدانی سوری خبر داد:

ارتش سوریه در آستانه آزادسازی بزرگ‌ترین پایگاه تروریست‌ها در ریف‌لاذقیه

یک منبع میدانی سوری توضیح داد ارتش سوریه در آستانه آزادسازی بزرگ‌ترین پایگاه گروه‌های تروریستی مسلح در ریف شمالی ‌لاذقیه قرار دارد.

نیروهای ارتش سوریه دامنه عملیات خود در ریف شمالی لاذقیه را گسترش داده و در اولین گام موفق شدند، تپه استراتژیک «دورین» و بخش غربی شهرک «دورین» را آزاد کنند که خط اول دفاعی گروه‌های مسلح در این منطقه به شمار می‌آید.

یک منبع نظامی سوری در این خصوص تاکید کرد که ارتش سوریه با پوشش آتش یگان توپخانه و نیروی هوایی این کشور موفق شد، تپه استراتژیک دورین و شهرک دورین را پس از درگیری‌های شدید با گروه‌های تروریستی آزاد کند.

وی درباره این عملیات توضیح داد که ارتش سوریه عملیات آزادسازی تپه دورین را با حملات سنگین توپخانه‌ای ارتش این کشور از چندین محور و پرواز جنگنده‌های نیروی هوایی و هدف‌گیری مواضع و تجمعات گروه‌های تروریستی آغاز کرد، تا در همان ابتدای امر مواضع دفاعی گروه‌های مسلح منهدم شود و راه را برای آزادسازی تپه دورین و به دنبال آن شهرک دورین هموار کند.

این منبع میدانی سوری افزود: پس از آزادسازی تپه و شهرک دورین مرحله دوم عملیات ارتش سوریه در این منطقه آغاز شد که بر تاکتیک غافلگیری استوار بود، چون گروه‌های تروریستی مستقر در این منطقه اصلا انتظار گشوده شدن جبهه‌ای جدید از سوی ارتش سوریه را نداشتند.

منبع مذکور گفت: در این مرحله ارتش سوریه اقدام به تثبیت و تحکیم مواضع خود در مناطق آزاد شده کرد و پس از آن عملیات هدف گرفتن مقرها و تجمعات گروه‌های تروریستی در محور «دورین – سلمی» را آغاز کرد تا به موازات آن دیگر یگان‌های ارتش سوریه عملیات خود در محور «کنسبا» را با هدف ممانعت از رسیدن کمک‌های نظامی به گروه‌های مسلح از منطقه «جبل الاکراد» کلید بزنند و ارتباط گروه‌های تروریستی در این منطقه را قطع کنند.

این منبع میدانی سوری ادامه داد: جدای از تاکتیک غافلگیری، ارتش سوریه در این عملیات خود از تاکتیک دور زدن دشمن از پشت خطوط دفاعی نیز استفاده کرد که آزادسازی سریع شهرک و تپه دورین را موجب شد، دو نقطه‌ای که گروه‌های تروریستی از آنها برای حملات موشکی و خمپاره‌ای خود علیه شهر لاذقیه استفاده می‌کردند.

این منبع آگاه سوری تاکید کرد: با آزادسازی تپه و شهرک دورین، شهرک «سلمی» به عنوان بزرگ‌ترین و مهمترین پایگاه «جبهه النصره» و دیگر گروه‌های تروریستی در ریف شمالی لاذقیه در تیررس آتش یگان توپخانه ارتش سوریه قرار می‌گیرد و در عرف نظامی منطقه‌ای سقوط کرده شمرده می‌شود.

وی ادامه داد:‌ هم اکنون درگیری‌های شدیدی در منطقه «کفر دبله» جریان دارد که بطور کامل مشرف به شهرک سلمی است و دروازه ورود به این شهرک از محور شمالی آن شمرده می‌شود.

شهرک سلمی بزرگ‌ترین و مهمترین پایگاه گروه‌های تروریستی در ریف شمالی لاذقیه است و گروه‌های مسلحی مانند آزادگان شام، جبهه النصره، جنبش شام الاسلام و غیره در آن مستقر هستند و از این شهرک اقدام به حملات موشکی و خمپاره‌ای علیه شهر لاذقیه می‌کنند.

منبع: فارس

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.