سرویس: اخبار شهرضا ۰۸:۰۰ - پنج شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۳

معاون فنی و اجرایی جهاد کشاورزی شهرضا:

عدم توجه به توصیه کارشناسان ، سبب خسارت به کشاورزان شده است

معاون فنی جهاد کشاورزی شهرضا گفت: به موقع عمل نکردن و فراگیرنشدن مبارزه با آفات وده‌ها دلیل دیگرموجب خسارت‌های ناخواسته به مزراع و کشاورزان شهرستان شده است.

محمد مهدی ابوالحسنی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرضانیوز با اشاره به برگزاری جلسه هماهنگی بر شیوه ارائه مشاوره و نظارت برعملیات کنترل آفات توسط شبکه مراقبت اظهار کرد: به منظور مراقبت ویژه و ارائه خدمات کارشناسی و شناسایی و اعمال مراقبت برای مبارزه با آفات نشست‌های مشترک شرکت‌ها و دفاتر خدمات مشاوره و کلنیک‌های گیاه پزشکی در شهرستان برگزار شده است.
وی افزود: در این نشست‌ها موارد مربوط به روش‌های مبارزه علمی با انواع آفات و اعلام هشدارها بیان شده و شیوه مبارزه با آفات نباتی به کارشناسان اعلام گردیده است.
معاون فنی و اجرایی جهاد کشاورزی شهرضا گفت: از طریق شبکه مراقبت کارشناسی به دنبال کاهش خسارت آفت و مبارزه به موقع با آفات از جمله سن در مزارع گندم و جو هستیم.
 وی از عموم کشاورزان خواست با استفاده از اطلاعات و تجارب خود و توجه به توصیه‌های کارشناسان شبکه مراقبت و با سرکشی به موقع به باغت و مزارع هوشیاری لازم را داشته باشند و به محض مشاهده هرگونه آفتی مراتب را از طریق شبکه گسترده مراقبت اطلاع راسانی تا به موقع اقدام شود.
ابوالحسنی بیان کرد: ما به دنبال تولید محصول سالم و عاری از سموم شیمیایی هستیم و تلاش خواهیم کرد با کمک مردم و کارشناسان و هوشیاری خوب زارعان دفعات  سم پاشی را  کاهش داده و از کشاورزان می خواهیم به توصیه های کاشناسی و راهنمایی ما توجه کنند.
وی بیان کرد: کشاورزان در خرید سموم و شیوه و زمان استفاده با کارشناسان ناظر و گیاه پزشکان مشورت کنند تا خسارت ناخواسته به مزارع وارد نشود.
 معاون فنی و اجرایی جهاد کشاورزی شهرضا افزود: سرخود عمل کردن و به موقع عمل نکردن و فراگیر نشدن مبارزه و ده‌ها دلیل دیگر موجب خسارت‌های ناخواسته به مزراع و کشاورزان ما شده است و لذا انتظار داریم کشاورزان با همراهی با ما آفات را آسوده تر شناسایی کرده و به موقع مبارزه کنند.
وی تصریح کرد: امسال دارای  بیش از ۲ هزار هکتار کشت گندم و ۳۳۰۰ هکتار کشت جو هستیم که برنامه ریزی لازم برای سرکشی از این مزارع جهت مبارزه اصولی و به موقع علیه آفت سن انجام گرفته است .
 

همچنین بخوانید:

یک دیدگاه برای “عدم توجه به توصیه کارشناسان ، سبب خسارت به کشاورزان شده است”

  1. حمدالله رضائی گفت:

    باسلام و خسته نباشید و تشکر از درج اخبار و اطلاع رسانی به اطلاع مردم شریف می رساند که کلنیک های گیاهپزشکی در سطح شهر و کارشناسان محلی در روستاها آماده ارائه خدمات و مشاور خوب شما برای داشت بهتر باغ و مزارعو… هستند با آنها ارتباط برقرار نمایید تا مزرعه و کارگاه تولیدی و گاوداری و مرغداری و گلخانه و..خود را بهتر اداره نمایید و شاهد کسب در آمد بیشتر شما باشیم.

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.