سرویس: اخبار شهرضا ۰۳:۰۴ - سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۳

شهردار شهرضا مطرح کرد

کاهش۷۰ درصدی صدور پروانه ساختمانی به سبب افزایش نرخ بیمه/ ایجاد موزه شهرضا در کارخانه تاریخی نوین

شهردار شهرضا گفت: افزایش نرخ بیمه سبب شد ۷۰ درصد تقاضاهای صدور پروانه ساختمانی از سوی مالکان کاهش یابد که با توجه به اعتراضات انجام شده و پیگیری‌های نمایندگان مردم در مجلس‌ با تغییراتی همراه بوده است.

محمد هویدا در گفت‌وگو با خبرنگار شهرضانیوز با بیان اینکه لایحه بودجه پیشنهادی سال ۱۳۹۴ شهرداری تقدیم شورای اسلامی شهر شد، اظهار کرد: بودجه پیشنهادی ۴۵۰ میلیارد ریالی شهرداری در سال ۹۴ به شورا ارائه شد تا پس از بررسی و تصویب به شهرداری ابلاغ شود.

اختصاص سهم ۷۸ درصدی بودجه سال ۹۴ به بخش عمران شهری
وی با اشاره به اختصاص سهم ۷۸ درصدی بودجه سال ۹۴ به بخش عمران شهری که معادل ۳۵۰ میلیارد ریال از کل بودجه پیشنهادی است گفت: ۲۲ درصد مابقی بودجه نیز سهم جاری بودجه پیشنهادی است که قرار است در دو بخش اداری و شهری تقسیم شود و امیدواریم با همدلی و همراهی مسئولان شهر و شهرستان و اعضای شورای اسلامی شهر بودجه پیشنهادی محقق و شاهد عمران و آبادانی شهر باشیم.
شهردار شهرضا با اشاره به لایحه بودجه پیشنهادی دولت به مجلس در راستای کمک به سازمان شهرداری‌های کشور در حوزه خدماتی شهرهایی که زیر صد هزار نفر جمعیت دارند بیان کرد: با توجه به وضعیت اقتصادی شهرداری شهرضا و نیز شهرداری هائی که به لحاظ درآمدی هم ردیف این شهرداری هستند و در تامین بودجه سالیانه وابسته به درآمدهای ناپایدار هستند امیدواریم با تلاش نمایندگان مجلس این رقم به شهرهای زیر دویست هزار نفر نیز اختصاص پیدا کند.
وی با بیان اینکه پروژه‌های اجرایی سطح شهرستان شهرضا در بخش عمرانی و با ماهیت فرهنگی اجرا می‌شوند، اظهار داشت: مجموعه فرهنگی اختصاصی بانوان شهرضا کلنگ‌زنی شده و بر اساس رویکرد شهرداری در شورای دوره چهارم که توسعه فضاهای فرهنگی در سطح شهر و ایجاد محیطی اختصاصی برای بانوان شهر به شمار می‌رود، احداث می‌شود.
هویدا افزود: از دیگر پروژه‌های عمرانی فرهنگی، فرهنگسراهای اسلام آباد، پاسداران و سروستان است که همه آنها در راستای رویکرد فرهنگی شورای اسلامی دور چهارم شهر شهرضا به آنها پرداخته شده است.
وی گفت: شهرداری توافقاتی با راه و شهرسازی داشته که زمینی با یک قیمت نازل در اختیار شهرداری قرار گیرد تا براساس ضوابط به مزایده بگذارد و از طریق درآمد حاصله به بحث پروژه مصلای نماز جمعه ورود پیدا کند.
شهردار شهرضا با اشاره به کاهش شدید تقاضاهای دریافت پروانه ساختمانی به سبب افزایش و تغییر نرخ بیمه کارگران بیان کرد: افزایش نرخ بیمه سبب شد ۷۰ درصد تقاضاهای صدور پروانه ساختمانی از سوی مالکان کاهش یابد که با توجه به اعتراضات انجام شده و پیگیری‌های نمایندگان مردم در مجلس‌ با تغییراتی همراه بوده است.
وی با بیان اینکه بازسازی ناوگان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری در سال ۹۴ در دستور کار قرار شهرداری شهرضا است، تصریح کرد: در سال ۹۳، بازسازی ناوگان اتوبوسرانی شهرداری شهرضا با اعتباری بیش از ۱۰ میلیارد ریال در سال ۹۳ انجام شد و ناوگان نوسازی و بهسازی شد.
هویدا با بیان اینکه بیش از ۳۵۰ هزار متر کوچه و معابر خاکی در شهرضا وجود دارد، اظهار کرد: سال ۹۳ به نام نهضت آسفالت در شهرداری نام‌گذاری شده و بیش از ۱۰۰ هزار متر مربع از معابر روکش آسفالت شد.

تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام سطح شهر در اولویت شهرداری شهرضا
وی با بیان اینکه تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام سطح شهر در اولویت شهرداری قرار گرفته است، افزود: فاز دوم عملیات اجرایی ساخت خیابان اردیبهشت آغاز شده است.
شهردار شهرضا با بیان اینکه خیابان برج عسگر توافقات آزاد سازی در بخش مسکونی انجام و در بخش تجاری عملیات ساخت این خیابان به زودی آغاز می‌شود، اظهار داشت: توافقات آزادسازی خیابان امام علی(ع) آغاز شده و تا اواخر اردیبهشت ماه سال ۹۴ فاز اجرایی آن آغاز می‌شود.

عملیات اجرایی طرح فاضلاب شهرضا تا پایان سال آغاز می‎شود
وی با اشاره به طرح فاضلاب شهرستان شهرضا و اجرای آن در سطح شهرستان اظهار داشت: جلسه‌ای با وزیر نیرو در زمینه تکمیل پروژه فاضلاب شهری برگزار و قرار شد در قالب قرارداد، در قبال مشارکتی که شهرداری در این پروژه دارد، پساب استحصال شده در اختیار شهرداری باشد که مدل مالی آن در استان مراحل نهائی را دنبال می‌کند.
هویدا افزود: امیدوار هستیم تا پایان امسال طرح فاضلاب به امضا برسد و بتوانیم براساس قولی که از بانک شهر گرفته‌ایم، مدارک و مستندات را ارائه کرده و وارد عمل شویم.
وی با بیان اینکه در زمینه انتقال مشاغل مزاحم به مجتمع صنایع کارگاهی اقدامات خوبی انجام شده است، گفت: در این راستا تعدادی از مشاغل مزاحم منتقل شدند، اما تعداد قابل توجهی هم هنوز در شهر مانده‌اند که زمین دریافت کرده اما به سبب کمبود امکانات، در بحث انتقال مشکلاتی را داریم.
شهردار شهرضا تصریح کرد: در زمینه شبکه برق، آسفالت و جدول‌کاری و معابر اقداماتی انجام شده و برنامه‌هایی را برای امسال در نظر داریم که سال آینده هم تکرار می‌شود.
وی بیان کرد: برای انتقال مشاغل مزاحم شهری به صنایع کارگاهی امیرکبیر دو مشکل بزرگ وجود دارد، نخست بحث تامین آب است که با توجه به شیبی که در منطقه وجود دارد، مشکل را حاد کرده است.
هویدا افزود: مشکل دیگر موضوع تامین گاز منطقه است که اداره گاز رقمی بیش از ۲ میلیارد تومان را اعلام کرده که در آن محل ایستگاه احداث شود و بعد از آن لوله کشی شبکه گاز انجام شود.
وی با اشاره به نهضت آسفالت در شهرضا خاطرنشان کرد: ۴۰۰ تا ۴۵۰ میلیارد ریال اعتبار لازم است تا بتوان وضعیت آسفالت معابر شهر تغییر پیدا کند.
شهردار شهرضا افزود: تأمین این هزینه با توجه به بودجه محدود شهرداری شهرضا نیازمند توجه دولت است و امیدواریم در این زمینه از مساعدت‌های جاری وزارت کشور بی بهره نباشیم.
وی با بیان اینکه معضلات ترافیکی یکی از بزرگترین مشکلات روزمره مردم شهرضا است، خاطرنشان کرد: در حوزه ترافیک شهری شهرضا تاکنون تصمیمات مقطعی زیادی گرفته شده است اما بر اساس آخرین رایزنی‌ها در صحن شورای ترافیک شهرستان قرار شد تا طرح جامع ترافیک شهرضا تا پایان تیرماه سال ۹۴ تدوین و به تصویب این شورا برسد.
هویدا با اشاره به جانمایی محل جدید آرامستان شهرضا در زمینی به مساحت ۵۰ هکتار گفت: پس از اتمام مراحل واگذاری زمین این محل به شهرداری در یک پروسه زمانی دو تا سه ساله شاهد بهره برداری از آن هستیم.
وی بیان کرد: تملک ۱۰۰درصدی کارخانه نوین و تبدیل آن به مجموعه بزرگ فرهنگی شهرضا در دستور کار شهرداری و شورای اسلامی شهر قرار دارد و علی رغم توقیف این محل از سوی ۱۶ دستگاه اجرایی شهرداری مصمم به تمکل آن است.
شهردار شهرضا تصریح کرد: در محل کارخانه نوین موزه شهرضا و سالن اجتماعاتی با ظرفیت ۳ تا ۴ هزار نفر ایجاد می‌شود.

ساختمان نخستین خانه امید در سطح اصفهان در شهرضا احداث می‌شود
وی با اشاره به احداث نخستین خانه امید در سطح استان در شهرضا اظهار داشت: در راستای تأمین امکانات رفاهی، آموزشی، تفریحی و فرهنگی بازنشستگان در شهرضا با پیگیری‌های کانون بازنشستگان کشوری شهرستان در سال ۱۳۸۶ از سوی شهرداری زمینی به مساحت ۲۰۰۰ متر مربع در مجاورت ضلع شرقی پارک ملت جهت احداث ساختمان خانه امید واگذار شد.
هویدا افزود: پس از پیگیری‌های لازم از سوی کانون بازنشستگان کشوری شهرستان، با تصویب شورای اسلامی شهر پروانه ساختمان به صورت کاملا رایگان از سوی شهرداری صادر شد و در نهایت کلنگ این ساختمان در تیر امسال به زمین زده شد.
وی بیان کرد: این مجموعه از تاریخ ۲۰ بهمن ماه امسال با بازدید کارشناسان و پیمانکاران سازمان بازنشستگی وارد فاز اجرائی شده است.
شهردار شهرضا تصریح کرد: بر اساس برآورد کارسناسان این سازمان ۱۵ ماه فرصت جهت احداث و تکمیل بنا لازم دارد و امکانات ورزشی، کتابخانه، کافی شاپ و سالن اجتماعات، از جمله خدماتی است که از سوی این مجموعه به صورت رایگان در اختیار بازنشستگان قرار می‌گیرد.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.