سرویس: اخبار شهرضا ۱۶:۰۸ - یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۳

معاون عملیات آتش‌نشانی شهرضا خبرداد:

کاهش ۷۰ درصدی آتش سوزی در منازل شهرضا

معاون عملیات آتش‌نشانی شهرضا گفت: با ارائه آموزش‌های لازم و اعمال قانون نصب کپسول آتش‌نشانی در منازل، آتش‌سوزی در منازل ۷۰ درصد کاهش داشته است.

به گزارش شهرضانیوز، ابراهیم علی اکبری در جلسه کمیته جامعه ایمن شهرستان شهرضا با ارائه گزارش عملکرد کمیته پیشگیری از حوادث منزل اظهار کرد: منازلی که می‌خواهند پایان ساخت اخذ کنند باید از سوی سازمان آتش‌نشانی موارد ایمنی ساختمان بررسی شود.
وی با بیان اینکه نصب کلیدهای نشت گاز و کپسول اطفای حریق در منازل اجباری شده است گفت: امسال موفق شدیم با ارائه آموزش‌های لازم و اعمال قانون نصب کپسول آتش‌نشانی در منازل، آتش‌سوزی در منازل را به ۷۰ درصد کاهش دهیم.
معاون عملیات آتش‌نشانی شهرضا با اشاره به حوادث چرخ گوشت گفت: با آموزش‌های مکرر در مکان‌های عمومی امسال نسبت به سال گذشته با کاهش حوادث چرخ گوشت در شهرستان روبرو بودیم.
وی با بیان اینکه ساختمان‌های کمیسیون ماده ۱۰۰ نیز برای صدور پایان ساخت باید به آتش‌نشانی مراجعه کنند، بیان کرد: برای بالا بردن ایمن ساختمان‌های سه طبقه به بالا نقشه آن قبل از اجرا باید در سازمان آتش‌نشانی ارائه شود تا نکات ایمنی در ساختمان رعایت شود تا برای اخذ پایان ساخت با مشکل روبه‌رو نشود.
علی اکبری با اشاره به چهارشنبه آخر سال گفت: در سال‌های گذشته آتش زدن لاستیک‌های مستعمل باعث سلب آسایش مردم شده بود که با تماس با آتش‌نشانی خواهان خاموش کردن آن بودند.
وی افزود: سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهرضا با استقرار در ایستگاه‌ها در روزهای پایانی سال به ویژه چهارشنبه آخر سال، حافظ جان شهروندان است.
معاون عملیات آتش‌نشانی شهرضا با بیان اینکه کارشناسان این سازمان با حضور در مدارس مختلف شهرستان، آموزش‌های لازم را به دانش آموزان ارائه می‌کنند، افزود: برای پیشگیری از آتش‌سوزی‌های احتمالی، عوامل شهرداری باید لاستیک‌های مستعمل را جمع آوری کنند.
وی گفت: بیشتر اقدامات و مأموریت ماموران آتش نشانی در این روز مهار آتش‌های ناشی از سهل انگاری برخی از شهروندان است که ما سعی داریم با فراهم‌سازی صحیح اقدامات پیشگیرانه، اینگونه آتش‌سوزی‌ها را به حداقل برسانیم.
علی‌اکبری بیان کرد: امسال ۴ دستگاه ماشین آتش‌نشانی در سطح شهر برای خاموش کردن آتش مستقر است و ضرورت دارد در کنار هر خودرو عوامل انتظامی نیز حضور داشته باشند.
وی با دعوت از شهروندان به رعایت اصول ایمنی افزود: به منظور ایمنی بیشتر در شب چهارشنبه آخر سال از آتش زدن لاستیک خوداری کنند.
معاون عملیات آتش‌نشانی شهرضا با اشاره به نقش والدین در جلوگیری از اتفاقات ناخوشایند چهارشنبه سوری گفت: والدین باید نظارت بیشتری بر رفت و آمد و کنترل لوازم شخصی فرزندان خود در این ایام داشته باشند.
وی بیان کرد: شهروندان در صورت بروزهرگونه حریق یا حادثه، با شماره تلفن ۱۲۵ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی و ۱۱۵مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی تماس گرفته و مراتب را با ذکر نوع حادثه و نشانی دقیق اطلاع دهند.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.