سرویس: سیاسی ۱۸:۰۰ - دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۳

ناطق نوری در تبریز:

مذاکرات هسته‌ای با پیشنهاد آمریکا آغاز شده است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: این مذاکرات به‌پیشنهاد آمریکا آغاز شده چون این کشور مذاکره و برقراری رابطه با ایران را بهتر از رابطه با چندکشور عربی می‌داند.

حجت الاسلام علی‌اکبر ناطق نوری  شامگاه امروز  امروز در جلسه شورای اداری آذربایجان شرقی با اشاره به سلطه استکبار آمریکا بر اکثر کشورهای جهان اظهار داشت: ایران اسلامی از همان ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ایران در برابر ابرقدرت‌های شرق و غرب ایستاده و این ایستادگی هزینه دارد که ملت ایران در طول مدت انقلاب این هزینه‌ها را پرداخت کرده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: تحریم‌های سنگین علیه ملت ایران تحمیل شده است و شما مسئولان در چنین شرایطی مسئولیت قبول کرده‌اید و البته این روند فشار بر ملت ایران در هشت سال دفاع مقدس به اوج خود رسید.

وی ادامه داد: بیش از ۳۰ سال تحریم سخت بر ملت ایران تحمیل شده و اگر این تحریم‌ها نبود ملت ایران پیشرفت زیادی می‌کرد هرچند که با این تحریم‌ها نیز پیشرفت زیادی کرده‌ایم.

ناطق نوری با انتقاد از کسانی که عملکرد جمهوری اسلامی ایران را زیر سؤال می‌برند، گفت: نگویند انقلاب چه‌کار کرده است، این عزتی که انقلاب به ملت ایران بخشید و غرب را با این عزت‌مندی عصبانی کرده است.

رئیس دفتر بازرسی رهبر معظم انقلاب اسلامی تصریح کرد: مردم ایران با وجود تحمیل‌ها و فشارها مقاومت و تحمل خوبی دارند و با حضور خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن با تحمل مشکلات و شرایط کشور اهداف دشمن را نقش بر آب می‌کنند.

وی گفت: کاهش شدید قیمت نفت در شرایطی که کشور دارای ثبات و آرامش است با هدف خاصی صورت می‌گیرد و ملت ایران این اهداف و برنامه‌های دشمن را تحلیل می‌کنند.

ناطق نوری اظهار کرد: حضور مردم در صحنه نباید مسئولان را به‌اشتباه بیندازد که مردم مشکلی ندارند، بلکه مردم با وجود مشکلات اقتصادی در صحنه دفاع از نظام حاضر می‌شوند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام  گفت: مردم از مسئولان احترام می‌طلبند و مسئولان باید برای مردم شخصیت و احترام قائل شوند ولی متأسفانه برخی مسئولان با انتصاب در سمت مدیریتی رفتار خود را نیز عوض می‌کنند.

وی افزود: شرایط بودجه‌ای کشور مطلوب نیست و همین که دولت بتواند بودجه‌های جاری را تأمین کند و حقوق کارکنان را پرداخت کند کار بزرگی انجام داده است.

ناطق نوری بدهی‌های سنگین دولت به پیمانکاران و پروژه‌های ناتمام را میراث دولت گذشته دانست و گفت: در اواخر دولت گذشته ۵۰۰هزار نفر استخدام شدند و علاوه بر این بدهی‌های سنگین به اکثر پیمانکاران وجود دارد و در چنین شرایطی قیمت نفت نیز بسیار کاهش یافته است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در این شرایط که از نظر مالی وضع دولت خوب نیست، می‌توانند با خوشرویی و اخلاق با مردم برخورد کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه مذاکرات هسته‌ای به‌خواست ایران اسلامی نبوده است، گفت: این مذاکرات به‌پیشنهاد آمریکا آغاز شده و علت این پیشگامی در مذاکره از سوی آمریکا به‌علت ایستادگی ایران در برابر فشارها و جنگ و ابتکار سیاسی ایران در منطقه بوده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مذاکرات هسته‌ای با آمریکا از اواخر دولت قبل و از عمان آغاز شده است.

ناطق نوری گفت: آمریکا مذاکره و برقراری رابطه با ایران را بهتر از رابطه با چند کشور  عربی ناتوان می‌داند چرا که این کشورها دارای قدرت چندانی در منطقه نیستند و برای آمریکا بهتر است که با قدرت اول منطقه از در صلح وارد شوند.

رئیس دفتر بازرسی رهبر معظم انقلاب گفت: علم رهبری و اراده ایشان در زمینه مذاکره با آمریکا وجود دارد و ایشان هوشمندانه این مذاکرات را مدیریت می‌کند و مذاکره کننده‌ها نیز در مراحل مختلف با ایشان مشورت و رهنمودگیری می‌کنند.

وی یادآور شد: ضلع دیگر مذاکرات گروه‌های تندرویی هستند که مذاکرات را بی‌فایده می‌دانند و وجود این افراد تندرو خود یک نعمت است و در خود آمریکا هم این گروه‌های تندرو و مخالف مذاکره وجود دارد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: هنر تیم مذاکره کننده این باید باشد که از شرایط فشار این گروه‌های تندرو به‌عنوان اهرمی در مذاکرات استفاده کنند.

منبع: تسنیم

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.