سرویس: اخبار شهرضا ۱۲:۲۵ - چهارشنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۳

در ایام نوروز صورت می گیرد

اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی در شهرضا

سرپرست مرکز بهداشت شهرضا گفت: طرح بازرسی مرکز بهداشت شهرضا ویژه ایام نوروز برای نظارت بیشتر بر مراکز اقامتی، هتل ها، رستوران ها، تهیه و توزیع مواد غذای در شهرضا آغاز شد.

سید حجت‌الله موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرضانیوز اظهار کرد: برنامه بسیج سلامت نوروزی مرکز بهداشت شهرضا همه ساله از یک اسفندماه لغایت ۱۵ فروردین ماه ۹۴ با حضور فعال بازرسان بهداشت محیط در دو شیفت صبح، عصر و ایام تعطیل با اولویت کنترل و نظارت بر مراکز تهیه و توزیع و فروش و مواد غذایی و اماکن عمومی از جمله هتل‌ها ، اماکن بین راهی انجام می‌شود.
وی گفت: این طرح باهدف حفظ و ارتقاء سطح سلامت جامعه و مسافران نوروزی و ایمنی آب و مواد غذایی در سطح عرضه به منظور کاهش و کنترل بیماریهای مرتبط با آب و مواد غذایی اجرا می‌شود.
سرپرست مرکز بهداشت شهرضا افزود: واحد مهندسی بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرضا با استفاده از کلیه تجهیزات و پرسنل فنی بهداشت محیط طرح بسیج سلامت نوروزی را از ابتدای اسفند ماه آغاز و تا پایان طرح ۱۵ فروردین سال ۱۳۹۴ ادامه می‌دهند.
وی با اشاره به اینکه در شیفت صبح، عصر با اعزام اکیپ‌های بارزسی از کلیه مراکز تهیه و توزیع و فروش مواد غذایی و اماکن عمومی حساس در سطح شهرستان اعم ازشهر و روستا اقدام به نظارت و بازرسی می‌کنند، تصریح کرد: در این طرح که با هدف حفظ و ارتقای سطح سلامت همشهریان و مهمانان نوروزی اجرا می‌شود کلیه شرایط بهداشتی، بهداشت مواد غذایی، بهداشت فردی، ابزار و لوازم کار و رعایت نظافت و پاکیزگی مراکز و اماکن فوق الذکر مورد بررسی قرار می گیرد.
موسوی بیان کرد: در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی بویژه در حیطه مواد غذایی و هرگونه استفاده از افزودنی های غیر مجاز، تقلب و یا سوء استفاده در عرضه مواد غذایی که منجر به تهدید و به خطر افتادن سلامتی شهروندان شود ضمن ارجاع به مراجع قضایی مکان آنها پلمب و از ادامه فعالیت آنها جلوگیری خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: نظارت بر اماکن بین راهی و اماکن عمومی از قبیل هتل ها، مسافرخانه، پارک ها، مراکز اقامتی مسافران نوروزی و کمپینگ‌های نوروزی نیز در اولویت‌های تیم های بازرسی است که ضمن کنترل شرایط بهداشتی این قبیل مراکز از آب مصرفی نیز نمونه برداری و ارسال به آزمایشگاه انجام خواهد شد.
سرپرست مرکز بهداشت شهرضا اظهار کرد: با آروزی سلامتی برای کلیه شهروندان و مهمانان نوروزی در کلیه ایام سال همت، تلاش و کوشش بازرسان بهداشت محیط در طول شبانه روز به منظور حفظ و ارتقاء سطح سلامت و امنیت غذایی سطح شهرستان خواهد بود و با حداکثر توان با متخلفان مواد غذایی برخورد و اجازه نخواهند داد افراد فرصت طلب خدشه ای به سلامت شهروندان و مهمانان نوروزی وارد کند.
وی بیان کرد: از کلیه هموطنان درخواست می شود ضمن رعایت کامل اصول بهداشتی خصوصاً در زمان خرید مواد غذایی و ایام مسافرت نهایت دقت را در حفظ سلامتی خود و خانواده ها داشته باشند و در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی مراتب را به شماره تلفن ۱۴۹۰ اطلاع دهند .

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.