سرویس: اخبار شهرضا ۰۸:۵۹ - شنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۳

مدیر کمیته امداد شهرضا:

۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال زکات در شهرضا جمع آوری شده است

مدیر کمیته امداد شهرستان شهرضا گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال زکات در این شهرستان جذب و ۷۰ درصد منابع پیش بینی شده تحقق پیدا کرده است.

علی محمد کاظم زاد در گفتگو با خبرنگار شهرضا نیوز گفت: زکات به عنوان واجب الهی تکلفی فردی و اجتماعی بوده که در آیات قرآن در کنار نماز ذکر شده است.
کاظم زاد افزود: با فرهنگ سازی جامع و گسترده زکات، این فریضه الهی به طور کامل در شهرستان شهرضا احیا شده و مردم فهیم و نوعدوست شهرستان مبالغ قابل توجهی زکات از ابتدای سال جاری تاکنون پرداخت نموده اند.
وی با اشاره به اینکه زکات دریافتی در کمترین زمان ممکن هزینه می‌شود اضافه کرد: زکات واجب بیشتر در زمینه پروژه های عمرانی و درمانی و زکات مستحبی در زمین های معیشت فقرا ، خرید مسکن ، تهیه جهیزیه و کمک به اقشار نیازمند هزینه می شود.
کاظم زاد تعهد شهرستان شهرضا در تأمین زکات در سال جاری را ۸ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال زکات در این شهرستان جذب و ۷۰ درصد منابع پیش بینی شده تحقق پیدا کرده است.
رئیس کمیته امداد شهرستان شهرضا گفت: در طرح محسنین ۱۵حامی در این شهرستان همکاری می کنند که در این طرح حمایت معنوی یک حامی از یک خانواده عائله مند می باشد که شخص به خانواده هایی که تعداد جمعیت به خصوص دختران در آن زیاد هستند خدمات حمایتی ارائه می دهد.
کاظم زاد افزود: نهادینه شدن فرهنگ پرداخت زکات در جامعه ثمرات زیادی در راستای بهبود وضعیت اقتصادی و تقویت معیشت افراد بی بضاعت و اقشار آسیب پذیر جامعه دارد.
وی با اشاره به اینکه زکات پرداختی مردم شهرستان شهرضا در سال ۹۲ بیش از ۵ میلیارد ریال بود افزود: توجه به مستضعفان در دین اسلام از اهمیت بالایی برخوردار است که پرداخت زکات نیز در این راستا نقش مهمی دارد.

همچنین بخوانید:

یک دیدگاه برای “۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال زکات در شهرضا جمع آوری شده است”

  1. حمدالله رضائی گفت:

    باسلام خدا قوت و آرزوی برکت به خود فرد و خانواده پرداخت کنندگان زکات و حقوق الهی و تشکر از برنامه ریزیان و دست اندر کاران .
    اگر بشود دولت برای دریافت سهم خداوند به اندازه نصف تلاش برای وصول مالیات از حقوق بگیران وقت بگذاردو ماورین وصول را هم در یابید و تشویف قلم خرد را نیز در دستور قرار دهید.

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.