سرویس: اخبار شهرضا ۱۱:۵۱ - پنج شنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۳

مدیر کمیته امداد شهرضا مطرح کرد:

ایجاد بیش از ۳۴۰ فرصت شغلی در کمیته امداد شهرضا

رئیس کمیته امداد شهرستان شهرضا گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون برای بیش از ۳۴۰ نفر از افراد زیر پوشش این نهاد شغل ایجاد شده است.

علی محمد کاظم زاد در گفتگو با خبر نگار شهرضا نیوز گفت: در زمینه خودکفایی خانواده های زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) که دارای شغل یا مهارتی نیستند کلاس های آموزشی ایجاد اشتغال برگزار می شود که پس از استعداد یابی شخص بر اساس استعدادشان آموزش داده می شود.
کاظم زاد با بیان اینکه در مباحث مختلف آموزشی هزینه آموزش های داده شده تا مبلغ ۹۰۰ هزار تومان است که به افراد زیرپوشش پرداخت می شود افزود: برگزاری کلاس های آموزشی قالی بافی، گل دوزی، پرورش دام ، پرورش بلدرچین ، آرایشگری و آموزش های فنی و حرفه ای از جمله آموزش های داده شده به افراد زیر پوشش این نهاد است.
وی اضافه کرد: برای ایجاد شغل هایی که افراد می توانند از کمیته امداد تسهیلات دریافت کنند سرانه پرداختی بر اساس نوع و رشته شغلی متفاوت بوده و از سقف ۵۰ میلیون ریال تا ۳۰۰ میلیون ریال می باشد.
کاظم زاد گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۴۵ طرح اشتغال به این نهاد معرفی شد که تاکنون ۸۵ درصد طرح ها تحقق پیدا کرده است و بیش از ۳۴۰ نفر صاحب شغل شده اند.
رئیس کمیته امداد شهرستان شهرضا با اشاره به اشتغال زنان سرپرست خانوار زیر پوشش این نهاد گفت: زنان سرپرست خانوار که برای آنها اشتغال ایجاد شده و از خدمات امداد در زمینه بیمه تامین اجتماعی بهرمند شده اند ۲۷۷ نفر می باشند و ۱۱۳ نفر نیز از تسهیلات اشتغال امداد استفاده کرده اند.
کاظم زاد تعداد زنان سرپرست خانوار زیر پوشش این نهاد که از خدمات درمانی تامین اجتماعی بهرمند هستند را ۱۴۷ نفر عنوان کرد و گفت:چکاپ سالمندان در روستاها، بهداشت دهان و دندان و بهداشت فردی از جمله آموزش های درمانی به افراد زیر پوشش این نهاد است.
وی افزود: در سال جاری تسهیلات اختصاص یافته برای ایجاد شغل های فنی ۱۵۰ میلیون ریال و در زمینه توسعه شغل ۱۰۰ میلیون ریال بوده که به نیازمندان زیر پوشش و اقشار آسیب پذیر جامعه پرداخت شده است.
کاظم زاد در پایان گفت : تسهیلات اشتغال پرداخت شده برای ایجاد شغل از سوی این نهاد با سود ۲ درصد و تسهیلات بانکی با سود ۴ درصد بوده که در زمینه های مختلف به متقاضیان داده شده است.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.