سرویس: فرهنگی ۱۶:۰۰ - شنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۳

کاروان سرزمین برادری به‌دنبال تقویت همدلی در کشور است

دبیر اتحادیه امت واحده گفت:ایده اولیه راه‌اندازی کاروان این بود تا با سفر به استان‌هایی چون کردستان گامی در جهت تقویت همدلی بین اقوام و مذاهب مختلف برداریم.

به گزارش شهرضانیوز، سید سلیم غفوری شامگاه جمعه در نشست با اصحاب رسانه استان کردستان با اشاره به سفر کاروان “‌سرزمین برادری” به استان فرهنگی کردستان اظهار داشت: ایده اولیه راه‌اندازی سفرهای این کاروان این بود که جمعی از نخبگان میهمان استان کردستان شوند تا با توجه به ترکیب قومی و مذهبی مردم این استان گامی در جهت تقویت همدلی بین اقوام و مذاهب مختلف در سراسر کشور برداریم.

وی درباره توطئه‌های مخرب گوناگون علیه کشور گفت: در سال‌های اخیر خیلی‌ها تلاش کردند قومیت‌های ایرانی را در برابر سایر مردم کشور قرار دهند که این امر هیچ‌گاه محقق نشد.

دبیر اتحادیه بین‌المللی امت واحده با ابراز “بسیاری از موضوعاتی که ما آن را مشکل می‌دانیم ساخته و پرداخته اذهان‌مان است” تصریح کرد: اگر به‌عنوان بخشی از مردم ایران بتوانیم برخی فاصله‌ها را کم کنیم آن‌گاه می‌توانیم بسیاری از موضوعاتی را که احساس می‌کنیم مشکل است به‌آسانی حل کنیم.

وی با بیان اینکه کاروان در روزهای اخیر با گفت‌وگوهای انجام شده با اقشار مختلف مردم از طیف‌ها و صنوف گوناگون توفیقات اولیه‌ای به دست آورده، گفت: در سفر اخیر برخی فضا‌های کاذب شکسته شد و یکی از اهداف اولیه سفر که برقراری ارتباط بود محقق شد اما روشن است که همه اهداف سفر کاروان در یک جلسه محقق نمی‌شود.

غفوری با اشاره به گفت‌وگوی اعضای کاروان با صنوف مختلف افزود: در جلسه امشب هم تلاش شد تا شنونده نظرات اصحاب رسانه استان به‌عنوان کسانی که از برخی مشکلات جامعه و مردم آگاه هستند، باشیم.

وی با اظهار اینکه تشکل امت واحده یک سازمان مردم‌نهاد است، خاطرنشان کرد: اعتقاد همه دوستان ما این است که برای رسیدن به اهداف مشخص شده در ابتدای راه هستیم و برای رسیدن به اهداف مشترک باید فارغ از فضاهای رسمی به فرهنگ‌سازی در جامعه اقدام کنیم.

دبیر اتحادیه بین‌المللی امت واحده با ذکر برخی فعالیت‌های اتحادیه بین‌المللی امت واحده عضویت در کاروان شکست حصر غزه را یادآور شد و گفت: صرف ورود کاروان به غزه برای مردم آن منطقه روحیه‌بخش بود و کارکرد کاروان هم در همین حد بود.

وی به فعالیت دیگری از سازمان مردم‌نهاد امت واحده برای سفر به سوریه با عنوان «زائران صلح» در روزهای ابتدایی سال ۹۳ اشاره کرد و افزود: از آنجا که کاروان در تعامل با مردم سوریه نظر مردم را جویا شد پیام کاروان این بود که به دنیا اعلام کند که مشکل سوریه باید توسط سوری‌ها حل شود و در این راه موفقیت‌های خوبی به دست آمد.

غفوری گسترش رفت و آمدها را ضروری دانست و گفت: کارهایی که در قالب سفرهایی این‌چنین انجام می‌شود با کارهای دستوری متفاوت بوده و برای نتیجه گرفتن مطلوب، هم به استمرار کار و هم زمان کافی نیاز است.

وی خاطرنشان کرد: اعضای این کاروان امیدوارند سفر آنها گام اولیه‌ای برای تقویت برادری در کشور به‌ویژه بین برادران شیعه و سنی در مناطق مختلف ایران اسلامی باشد.

دبیر اتحادیه بین‌المللی امت واحده گفت: این سفر را گام اولیه‌ای می‌دانیم تا شناخت از مناطق غیر مرکزنشین افزایش یابد و نتیجه کار توسعه، آبادانی و پیشرفت هرچه بیشتر ایران‌زمین باشد.

منبع: تسنیم

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.