سرویس: اقتصادی ۱۵:۰۰ - پنج شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۳

بر اساس یک بررسی

آلمان و اروپا در دهه‌های آینده وزن اقتصادی خود را شدیداً از دست می‌دهند

بر اساس یک بررسی با عنوان آلمان و اروپا در مقایسه‌های جهانی در دهه‌های آینده وزن اقتصادی خود را به‌شدت از دست داده و رتبه اقتصادی آن‌ها در دنیاپایین می‌آید.

به گزارش شهرضانیوز، به نقل از روزنامه “هندلز بلات” آلمان بر اساس نتیجه بررسی “جهان در سال ۲۰۵۰” آلمان و اروپا در مقایسه‌های جهانی همچنان وزن اقتصادی خود را از دست می‌دهند.

بر این اساس آلمان و اروپا در دهه‌های آینده در مقایسه جهانی شدیداً وزنه و قدرت اقتصادی خود را از دست می‌دهند.

بر اساس بررسی شرکت چندملیتی “پرایس واتر هاوس کوپرز” با عنوان “جهان در سال ۲۰۵۰” که روز چهارشنبه در فرانکفورت منتشر شده است، در حالی که اروپا در حال حاضر با آلمان (رتبه پنجم)، فرانسه (رتبه هشتم) و انگلیس (رتبه دهم) هنوز هم قبل از آسیا و از قدرتمندترین مناطق در رتبه‌بندی ده اقتصاد عالی دنیا محسوب می‌شود، در سال ۲۰۵۰ تنها بزرگترین اقتصاد اروپا بین ده رتبه نخست اقتصادهای عالی دنیا باقی می‌ماند.

بر اساس این بررسی آلمان در سال ۲۰۵۰ به رتبه دهمین اقتصاد عالی دنیا و پشت نیجریه که به‌عنوان اولین کشور آفریقایی به گروه بالا صعود می‌کند قرار می‌گیرد.

“نوربرت وینکل یوهان” از اعضای هیئت مدیره  شرکت چندملیتی “پرایس واتر هاوس کوپرز” در آلمان در این باره اظهار داشته است: پیش‌بینی‌های ما آشکارا نشان می‌دهد که اروپا در مقایسه جهانی همچنان وزن اقتصادی خود را از دست می‌دهد. مرکز قدرت جهانی همچنین در آینده به‌سمت آسیا متمایل می‌شود.

بر این اساس چین از نقش خود به‌عنوان بزرگترین قدرت اقتصادی دنیا دفاع کرده و ایالات متحده آمریکا تا سال ۲۰۵۰ توسط هند به رتبه سوم اقتصاد جهانی تنزل پیدا خواهد کرد. قبل از نیجریه (رتبه نهم) نیز اندونزی، برزیل، مکزیک، ژاپن و روسیه قرار خواهند گرفت.

اقتصاددانان ارشد شرکت “پرایس واتر هاوس کوپرز” برای این پیش‌بینی یک رشد میانگین اقتصاد جهانی حدود سه درصد در هر سال را مبنا قرار دادند که آلمان بر اساس این پیش‌بینی تنها حدود ۱٫۵ درصد رشد اقتصادی در سال خواهد داشت. با توجه به تحولات جمعیتی از حدود سال ۲۰۲۰ رشد اقتصادی تقریباً در بسیاری از نقاط دنیا کاهش پیدا می‌کند. همچنین رشد اقتصادی آلمان هم متوقف خواهد شد و این کشور باید خود را برای تحولات مشابه آنچه ژاپن در حال حاضر تجربه می‌کند آماده کند.

منبع: تسنیم

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.