سرویس: اجتماعی ۲۰:۰۰ - یکشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۳

مدیرمسئول نشریه مهرنامه محروم شد

شعبه ۷۹ دادگاه کیفری استان تهران مدیرمسئول نشریه مهرنامه را به سه‌میلیون تومان جزای نقدی بدل از یک سال حبس و دو سال محرومیت از فعالیت مطبوعاتی محکوم کرد.

به گزارش شهرضانیوز، سید محمود علیزاده طباطبایی وکیل مدافع مدیرمسئول نشریه مهرنامه در گفت‌وگو با تسنیم با اعلام این خبر «شعبه ۷۹ دادگاه کیفری استان تهران مدیرمسئول نشریه مهرنامه را به سه‌میلیون تومان جزای نقدی بدل از یک سال حبس و دو سال محرومیت از فعالیت مطبوعاتی محکوم کرد.» اظهار داشت: امروز (یکشنبه) ۲۶ بهمن ماه با مراجعه به شعبه دادگاه، حکم صادره را دریافت کردم.

وی اتهام موکلش در این پرونده را «انتشار مطلب از گروه‌های منحرف به‌نحوی که تبلیغ به‌نفع آنان باشد» عنوان کرد و گفت: دادگاه معتقد است نشریه مهرنامه با انتشار گفت‌وگوهایی از احسان نراقی، فرزین وحدت، سید حسین نصر، احمد اشرف و تورج اتابک گروه‌های منحرف را تبلیغ کرده است.

علیزاده طباطبایی افزود: حکم صادره از زمان ابلاغ به‌مدت ۲۰ روز قابل تجدید نظر است و به‌طور قطع به این رأی اعتراض خواهیم کرد.

دادگاه رسیدگی به پرونده مدیرمسئول نشریه مهرنامه ۲۱ دی ماه برگزار شد که هیئت منصفه مطبوعات متهم را در عناوین اتهامی، مجرم شناخت و مستحق تخفیف در مجازات ندانست.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.