شهرضا نیوز

آمادگی ایران برای ارائه کمک‌های انسان‌دوستانه به آوارگان میانماری/ابراز نگرانی از ادامه درگیری‌ها

کدخبر: 5883
۱۳۹۲/۰۴/۱۲ در ساعت ۲۰:۴۱

به گزارش نسل بیدار، سومین دور گفت‌وگوهای سیاسی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اتحادیه میانمار با حضور سید عباس عراقچی و«زین یاو» معاونان وزرای خارجه ۲ کشور صبح امروز (چهارشنبه) در شهر نایپیداو پایتخت میانمار برگزار شد.

طرفین در این نشست ضمن بررسی آخرین تحولات سیاسی، منطقه‌ای و بین‌المللی در خصوص همکاری‌های دو کشور در زمینه‌های انرژی، تجارت، همکاری‌های علمی و فناوری و ریاست آتی میانمار بر آسه‌آن‌ نیز گفت‌و‌گو و تبادل‌نظر کردند.

عراقچی معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه در این دیدار ضمن تشریح سیاست‌های اصولی کشورمان در خصوص تحولات جهان اسلام، مراتب عمیق نگرانی مقامات، مجامع و مردم مسلمان کشورمان را نسبت به تداوم درگیری‌های مذهبی بین بوداییان و مسلمانان به طرف میانماری اعلام و ضرورت اتخاذ اقدامات مناسب برای رفع این مظالم و حل و فصل نهایی آن از سوی دولت میانمار را مورد تأکید قرار داد.

معاون وزیر خارجه آمادگی کشورمان را برای ارائه کمک‌های انسان‌دوستانه بیشتر و تلاش به منظور ارتقای شرایط سخت معیشتی آوارگان مسلمان میانماری اعلام کرد.

در همین رابطه قرار است معاون وزیر امور خارجه کشورمان با وزیر امور مذهبی میانمار نیز دیدار و در رابطه با آخرین تحولات، شرایط و وضعیت آوارگان مسلمان میانماری گفت‌وگو و رایزنی کند.

دیدار با وزیر امور خارجه میانمار و مقامات وزارتخانه‌های انرژی، برق و مجلس نمایندگان این کشور نیز از دیگر برنامه‌های عراقچی در سفر به میانمار است.

گفت‌وگوهای سیاسی بین جمهوری اسلامی ایران و میانمار به صورت دوره‌ای و هر دو سال یک بار در پایتخت‌های دو کشور برگزار می‌شود.

منبع : فارس