سرویس: اخبار شهرضا ۱۲:۴۹ - سه شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۳

مدیر کل آموزش و پژوهش استانداری اصفهان:

رویه های سازمان یونسکو باید در فعالیت های فرهنگی ایران قدرت بیشتری یابد

مدیر کل آموزش و پژوهش استانداری اصفهان گفت: باید به رویه های سازمان یونسکو در فعالیت های فرهنگی کشورمان بیش از پیش قدرت بخشیده و از آنها استفاده کنیم.

به گزارش شهرضانیوز، پژمان اسماعیلی در حاشیه مراسم جشنواره روستایی بازیهای بومی محلی که در منطفه نمونه گردشگری روستای اسفرجان شهرستان شهرضا برگزار شد گفت: لازمه توسعه ملی توسعه اقتصادی است و در تجدید حیات دفتر آموزش و پژوهش استانداری اصفهان تاکید بر این شد که رویه های آموزشی و پژوهشی باید بر اساس یک رویکرد و معیار مشخصی حرکت کنند و برگزاری جشنواره های روستایی با چنین هدف پژوهشی و آموزشی شکل می گیرد.
اسماعیلی افزود: قاعدتا عواملی که باعث شادابی ملت ایران می شود حرکت های بکر فرهنگی است که ریشه در تاریخ و جریان های مذهبی ما از جمله بازی های بومی محلی دارد و استفاده از ظرفیت های مجامع بین المللی در این حرکت برای ما اهمیت بسیاری دارد.
وی گفت: سازمان یونسکو با توجه به نقش ذاتی نسبت به فعالیت های فرهنگی که در کشورها برعهده دارد می تواند نقش اساسی خود را در این زمینه ایفا کند.
اسماعیلی با بیان اینکه منطقه نمونه گردشگری اسفرجان در کریدور شمال به جنوب کشور قرار دارد اضافه کرد: در این راستا شهرستان های شهرضا ، سمیرم و دهاقان به عنوان یک محور فعالیتی برای برگزاری جشنواره های بازی های بومی محلی در سه حوزه بازی های بومی محلی ، اکو توریسم و صنایع دستی در نظر گرفته شده است.
مدیر کل آموزش و پژوهش استانداری اصفهان گفت: می توان با رویه های آموزشی و پژوهشی به رفتارهای سنتی سمت سو داد و به همین خاطر روستای اسفرجان را که دارای پیش زمینه های تاریخی، فرهنگی و همراه با نظام انقلابی ایران بوده به عنوان یکی از نقاط مهم و اثر گذار در این زمینه در نظر گرفته شده است.
وی افزود: باید رویه های سازمان یونسکو را در فعالیت های فرهنگی کشورمان قدرت و قوت بیشتری بخشید و از آنها استفاده کنیم.
اسماعیلی در پایان گفت: اعتلای ایران و انقلاب اسلامی از مسیر وابستگی به ملت ها خواهد گذشت و اندیشه های ناب و علمی را در جریان روستایی باید دنبال کرد که ناب ترین و سالم ترین جریان انقلابی ما خواهد بود و قاعدتا آن چیزی که اتفاق خواهد افتاد باعث تحرک نظام اقتصادی فرهنگی منطقه خواهد شد.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.