سرویس: اخبار شهرضا ۰۹:۵۲ - سه شنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۳

مدیر کمیته امداد شهرضا:

۵۷ درصد مددجویان کمیته امداد شهرضا زنان سرپرست خانوار هستند

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان شهرضا گفت: زنان سرپرست خانوار تحت پوشش کمیته امداد این شهرستان ۵۷ درصد جمعیت مددجویان شهرستان را شامل می شوند.

علی محمد کاظمزاده در گفتگو با خبرنگار شهرضانیوز افزود: ۲ هزار و ۶۰۲ خانوار شامل ۴ هزار و ۶۱۷ نفر تحت پوشش کمیته امداد شهرستان شهرضا قرار دارند که از خدمات امداد این کمیته بهرمند هستند.
کاظمزاده اضافه کرد: ۵۷ درصد مددجویان کمیته امداد شهرستان شهرضا را زنان سرپرست خانوار تشکیل می دهند که ۳ هزار و ۲۲۵ نفر را شامل می شود.
وی گفت: این زنان سرپرست خانوار شامل زنان مطعلقه، متارکه، زندانی، زنانی که شوهر آنها فوت کرده و زنان بد سرپرست می شود.
کاظمزاده افزود: هنگامی که در جامعه زنان بی سرپرست می شوند علاوه بر مشکلات معیشتی دچار دیگر مشکلات نیز می شوندکه دستگاه های متولی باید به این امر رسیدگی کنند.
مدیر کمیته امداد شهرستان شهرضا با بیان اینکه این گروه جزء لایه های پنهان جامعه هستند و باید زمینه های شغلی و مخارج زندگی آنان تامین شود گفت: این کمیته در زمینه اشتغال بانوان سرپرست خانوار کلاس های آموزشی تابلو فرش، فرش ، سفره آرایی ، خیاطی ، آرایشگری برگزار کرده است.
کاظمزاده افزود: مستمری ماهیانه، درمان رایگان، آموزش مهارت زندگی، وام اشتغال و کارگشایی به این افراد داده می شود.
وی اضافه کرد: در زمینه آموزش در کانون پیروان ولایت این کمیته ۱۱۷ نفر در زمینه های تابلو فرش ، فرش، سفره آرایی و دوخت های سنتی آموزش دیده اند.
کاظم زاده در پایان گفت: ۵۴ نفر تحت پوشش کمیته امداد این شهرستان در زمینه آموزش های بلند مدت خود اشتغالی نیز آموزش دیده اند و کل مبالغ هر آموزش ۹۰۰ هزار تومان می باشد که به صورت بلاعوض در اختیار این افراد قرار گرفته است.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.