سرویس: اخبار شهرضا ۱۴:۱۲ - شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۳

راهپیمایی و همایش هوای پاک زندگی سالم در شهرضا برگزار شد+تصاویر

به مناسبت ۲۹ دیماه روزجهانی هوای پاک صبح امروز راهپیمایی وهمایش هوای پاک زندگی سالم به همت اداره محیط زیست شهرستان شهرضا با همکاری کانون های فرهنگی تربیتی محدثه و منظریه برگزار شد.

به گزارش شهرضانیوز، در این راهپیمایی که با حضور بیش از ۱۰۰ دانش آموز برگزار شد دانش آموزان با سر دادن شعار هوای پاک زندگی سالم خواستار کاهش آلودگی های زیست محیطی از جمله استعمال دخانیات صنایع و وسایل نقلیه شدند.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان شهرضا در حاشیه این راهپیمایی درگفتگو با خبرنگار شهرضا نیوز به اهمیت داشتن محیطی سالم و هوایی پاک اشاره کرد و گفت: این راهپیمایی و همایش به منظور آشنایی دانش‌آموزان با آلاینده‌های هوا مانند‌ خودروها، صنایع، کارخانه‌ها و بهینه‌سازی مصرف انرژی صورت گرفته است.

مهدی رضا فتحی افزود: یکی ازنعمت های بسیار بزرگی که پروردگار به همه انسان ها ارزانی داشته آب وهوای پاک است وآب وهوای سالم درادامه حیات انسان ها وموجودات زنده بسیار مهم وتاثیرگذار است.

فتحی اضافه کرد: استفاده ازهوای پاک ومحیط زیست سالم حق همه مردم است وباید با همکاری مسئولان و مردم به‌ویژه دانش آموزان بستری برای پیشگیری از آلودگی های زیست محیطی فراهم شود.

وی گفت: بسیاری از بیماری ها و مشکلاتی که امروزگریبانگیر انسان ها شده ناشی از هوای ناسالم است واین امر نه تنها بر سلامت انسان ها، بلکه بر روی همه موجودات اثرات مخرب برجای می گذارد.

فتحی با بیان اینکه شهرستان شهرضا خوشبختانه از لحاظ جغرافیایی و زیست محیطی از شهرهای پاک و آب و هوای سالم و بدون آلایندگی زیستی است اضافه کرد: دانش آموزان می توانند با دریافت آموزش های لازم و انتقال این آموخته ها به خانواده و جامعه، درمسیر داشتن هوای پاک قدم های موثری را بردارند.

گفتنی است در این راهپیمایی وهمایش ، دانش آموزان با در دست داشتن پلاکاردهایی با شعار هوای پاک ، زندگی سالم ؛ آلودگی دشمن زندگی؛ آلودگی هوا را جدی بگیرید و هوا را آلوده نکنید از مدارس خود حرکت و با حضور در دبیرستان شهید رجایی و کشیدن نقاشی با موضوع هوای پاک بر اهمیت و ضرورت هوای پاک تاکید و خواسته های خود را به گوش مسئولان رساندند.

havaye-paak-1 havaye-paak-2 havaye-paak-3 havaye-paak-4 havaye-paak-5 havaye-paak-6 havaye-paak-7 havaye-paak-8 havaye-paak-9 havaye-paak-10 havaye-paak-11 havaye-paak-12 havaye-paak-13 havaye-paak-14 havaye-paak-15

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.