شهرضا نیوز

۳۰۰  تن گوجه فرنگی از یک واحد گلخانه ای در شهرضا برداشت شد

کدخبر: 58170
۱۳۹۳/۱۰/۲۱ در ساعت ۱۷:۳۹

عبدالرضا تاکی در گفتگو با خبرنگار شهرضانیوز گفت: شهرستان شهرضا از شهرستان‌های مستعد در حوزه کشاورزی است و همه ساله شاهد تولید محصولات بسیار مهمی در این منطقه هستیم.

تاکی اضافه کرد: با توجه به خشکسالی های چند سال اخیر، توسعه کشت گلخانه‌ای تاثیر به‌سزایی در ارتقای تولید محصولات کشاورزی در  این شهرستان و کاهش مصرف آب در بخش کشاورزی داشته است.

وی با بیان اینکه در سال جاری ۱۲ هکتار از اراضی شهرستان به کشت گوجه فرنگی اختصاص یافته است افزود: در این راستا ۲۵ واحد گلخانه ای در زمینه کشت و برداشت گوجه در شهرضا فعالیت می کنند.

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان شهرضا گفت: از مهرماه سال زراعی جاری تاکنون حدود ۳۰۰ تن محصول گوجه فرنگی سالم از یک واحد گلخانه ای این شهرستان برداشت شده است.

تاکی افزود: این مقدار محصول از سطح ۵/۳ هکتار (۳۵۰۰مترمربع ) به دست آمده است.

وی با اشاره به اینکه در تولید این مقدار محصول هیچگونه سم آفت کش یا ضدبیماری استفاده نگردیده است و مبارزه با آفات و بیماریها بطور بیولوژیک انجام شده است گفت: کشاورزان این شهرستان از استفاده هرگونه موادی که باعث زودرس شدن گوجه فرنگی می شود خودداری می کنند.

تاکی اضافه کرد: محصول گوجه فرنگی این شهرستان علاوه برمصرف داخلی به بازارهای بعضی از استانهای کشور از جمله اصفهان و تهران و مقداری از آن به کشورهای آسیای میانه و دبی صادر گردیده است.

وی در پایان گفت: افزایش کیفیت محصولات کشاورزی و بهره‌وری بیشتر کشاورزان مد نظر این اداره قرار دارد و تاکنون به توفیقات خوبی نیز رسیده‌ایم.