سرویس: اخبار شهرضا ۱۳:۰۱ - پنج شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۳

رئیس اداره بهزیستی شهرضا:

۲۵ مهدکودک تحت نظارت بهزیستی شهرضا فعالیت می‌کنند

رئیس اداره بهزیستی شهرضا گفت: تعداد ۲۵ مهد کودک به صورت خصوصی تحت نظارت اداره بهزیستی شهرضا فعالیت می‌کنند.

محمدعلی صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرضانیوز با اشاره به طرح مصون سازی کودکان مهدهای کودک و پیش دبستانی اظهار داشت: نوآموزان مهد کودک‌ها و پیش دبستانی‌های امروز، شهروندان آینده هستند و آموزش به افراد در این سنین با هدف مجهز شدن آنها برای مبارزه با اعتیاد و سایر آسیب‌ها ضروری است.
وی افزود: باید با فرهنگ سازی و آموزش کودکان در سنین پایین، قدرت تاب آوری و نه گفتن را در آنان تقویت کنیم.
رئیس اداره بهزیستی شهرضا گفت: در حال حاضر طرح مصون سازی کودکان مهدهای کودک و پیش دبستانی در ۲۰ مهدکودک شهرستان شهرضا اجرا می‌شود و هزار کودک تحت نظارت این طرح هستند.
وی با بیان اینکه تعداد ۲۵ مهد کودک به صورت خصوصی تحت نظارت این اداره فعالیت می‌کنند، تصریح کرد: ۴ مهدکودک آن متعلق به مناطق روستایی و بقیه که تعداد ۲۱ واحد است در مناطق شهری هستند.
صادقی با اشاره به اینکه در مهدهای روستایی، طرح یک وعده غذای گرم به صورت رایگان با اعتبارات این سازمان جهت ۱۰۸ نفر کودک به صورت روزانه اجرا می شود افزود: مهدهای مختلف براساس برنامه غذایی که با همکاری کارشناسان تغذیه تهیه شده در قالب ناهار روزانه جهت این کودکان برنامه ریزی می‌شود.
وی بیان کرد: نظارت در این مهدها اعم از بحث ساختمان، مسایل بهداشتی و آموزش بر عهده کارشناسان این اداره و برخی از کارشناسان استانی و کشوری است.
رئیس اداره بهزیستی شهرضا با بیان اینکه بر اساس رعایت و رسیدن به کیفیت مطلوب کلیه مهدهای کودک در سطح شهرستان یک ستاره، دو ستاره هستند گفت: ۱۱ مهدکودک یک ستاره، ۵ مهدکودک دو ستاره و تعدادی از آنها در آستانه سه ستاره شدن در شهرستان هستند.
وی با بیان اینکه سه مهدکودک در شهرستان مجهز به دوربین مدار بسته هستند، اظهار داشت: ۲۵ مهدکودک خصوصی تحت نظارت بهزیستی بیش از ۱۲۸۰ کودک شهری و بیش از ۱۰۰ کودک روستایی را تحت پوشش قرار داده‌اند.

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.