سرویس: اخبار شهرضا ۱۳:۱۱ - چهارشنبه ۰۳ دی ۱۳۹۳

فرماندار شهرضا:

نقش شورای شهرستان در حل مشکلات شهرضا بسیار تأثیرگذار است

فرماندار شهرضا گفت: شورای اسلامی شهرستان شهرضا می‌تواند در تمام وجوه شهر و شهرستان دخیل باشد و مشکلات فرهنگی، اقتصادی را رسیدگی و پیگیری کند.

به گزارش شهرضانیوز، سیدرضا عقدایی در جلسه شورای اسلامی شهرستان که با هدف بررسی ظرفیت‌های حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها در حل پایدار مسائل شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: شورای اسلامی شهرستان شهرضا می‌تواند در تمام وجوه شهر و شهرستان دخیل باشد و مشکلات فرهنگی، اقتصادی را رسیدگی و پیگیری کند.
وی افزود: دو قشر دانشجو و روحانیون در قبل از انقلاب و بعد از انقلاب در جامعه بسیار تأثیرگذار هستند و بعد از گذشت ۳۵ سال از انقلاب، دنیا پذیرفته است که در لوای دین می‌توان جوامع را تغییر داد.
فرماندار شهرضا بیان کرد: بعد از گذشت ۳۵ سال از انقلاب، آثار آن در جهان مشهود است، انقلاب اسلامی در ابتدای راه است اما اثرگذاری آن در کوتاه مدت در کشورهای عربی اتفاق افتاده است.
وی بیان کرد: روحانیت نقش ویژه‌ای در کل دنیا دارد و در جمهوری اسلامی ایران روحانیت شیعه نقش بسیار مهمی دارند.
عقدایی با بیان اینکه مشکلات اقتصادی مهمترین مشکل در بخش فرهنگی است افزود: نباید بین حوزه و دانشگاه کوچک‌ترین فاصله‌ای به وجود آید و روحانیت باید در حوزه‌های فرهنگی وارد شوند.
وی با بیان اینکه پویایی جامعه نخبگان چه در حوزه و چه در دانشگاه نقش مهمی در رشد سیاسی، اجتماعی و فرهنگی جامعه دارد گفت: بحث حوزه و دانشگاه باید تحلیل گرایانه و با بیان موضوعات تاریخی و جوانب آن مورد نقد و بررسی قرار گیرد .

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.