سرویس: اخبار شهرضا ۱۶:۱۲ - جمعه ۲۸ آذر ۱۳۹۳

امام جمعه شهرضا:

حرمت ۲۸ ماه صفر، در شب یلدا حفظ شود/جامعه امروز ما نیاز به خدمت هم نوعان نسبت به یک دیگر دارد

امام جمعه شهرضا گفت: امسال شب یلدا مصادف شده با رحلت پیامبر اکرم(ص) و دهه آخر ماه صفر بنابراین در مهمانی‌ها حرمت این دهه حفظ شود.

به گزارش شهرضانیوز، حجت‌الاسلام سیف‌الله یعقوبی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرضا در مسجد صدیقه طاهره(س) اظهار داشت: به فرموده امام صادق(ع) کسی که در راه برطرف ساختن نیاز برادران دینی خود قدم بردارد مانند کسی است که سعی بین صفا و مروه دارد.
وی افزود: جامعه امروز ما نیاز به خدمت هم نوعان نسبت به یک دیگر دارد و اگر کمک کنند بسیاری از مشکلات اقتصادی و مادی برطرف می‌شود.
امام جمعه شهرضا افزود: امروز خیریه‌ها در توان‌شان نیست که یک نیازمند را از نظر تغذیه، تحصیل، دانشگاه و آموزش و پرورش اداره کنند.
وی بیان کرد: مردم باید از اموال‌شان خوب استفاده کنند و کسانی که تمکن مالی دارند و قرض‌الحسنه‌ها با ارائه تسهیلات مردم را کمک کنند.
حجت‌الاسلام یعقوبی با بیان اینکه تقوا این است که انسان هم برای خود و هم برای دیگران خیر بخواهد گفت: در این تنگنای اقتصادی که همه جهان را فرا گرفته است و ما هم برخوردار شده‌ایم اگر همه به هم کمک کنند مشکلات حل می‌شود.
وی با اشاره به اینکه خدواند استعداد تربیت را در وجود انسان نهاده است و در همه موجودات عالم تنها تربیت در وجود انسان قرار داده شده است افزود: این استعداد تا اندازه‌ای بر روی انسان اثر دارد که می‌تواند از یک انسان ساده خوش استعداد یک انسان کامل و خوش اخلاق و با ایمان کامل بسازد که کار انبیای الهی همین بوده است.
امام جمعه شهرضا تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب جامعه را بر حفظ و قرائت قرآن در همه سطوح سفارش می‌کنند بنابراین آموزش‌و پرورش، اوقاف، ارشاد اسلامی و حوزه‌های علمیه در تمام ابعاد و زمینه‌ها باید به قرآن روی بیاوردند.
وی افزود: بر روی نسل جوان باید بسیار کار کرد همانطور که امروز دشمن در ابعاد مختلف بر روی استعدادها، ذهن و هوش نسل جوان ما کار می‌کند.
حجت‌الاسلام یعقوبی با تأکید بر اینکه مردم دین و مذهب را پشتیبانی می‌کنند، خاطرنشان کرد: امام(ره) زمینه را با نامه، سخنرانی و جلسات تدریس فراهم کردند که وقتی خبرنگار از امام(ره) سئوال کردند شما با چه نیرویی می‌خواهید حاکمیت را به دست بگیرید امام(ره) فرمودند، با مردم.
وی با اشاره به طرح تحول سلامت بیان کرد: طرح تحول وزیر بهداشت طرح بسیار خوبی بود که همه آن را پذیرفتند و زبانزد خاص و عام است.
امام جمعه شهرضا تصریح کرد: همه وزرای کشور باید در حیطه وظایف خود مانند وزری بهداشت چنین طرح‌هایی را ارائه دهند تا مشکلات جامعه حل شود.
وی با اشاره به آغاز هفته وقف تصریح کرد: سنت حسنه وقف سابقه بسیاری دارد از قبل از اسلام و در همه ممالک مردم عقیده‌مند هستند برای بعد از زندگی دنیا برای کمک به مردمی بابی باز باشد.
حجت‌الاسلام یعقوبی با بیان اینکه همه مساجد کشور وقف خدا است، گفت: در اسلام و بعد از آمدن پیامبر(ص) سنت حسنه وقف امضا شد و پیامبر اکرم مسجد النبی را وقف کردند.
وی با بیان اینکه در تمام ممالک اسلامی وقف اجرا می‌شود افزود: در مملکت ما به خاطر محبت‌ها و اعتقادات باطنی ملت ایران که محب آل محمد هستند بیشتر وقف‌ها برای اهل بیت(ع) است.
امام جمعه شهرضا بیان کرد: وقف برای امام حسین(ع)، امیرالمؤمنین، حضرت زهرا(س) صاحب‌الزمان(عج) حوزه‌های علمیه و احیای قرآن از جمله وقف‌های رایج در کشور است.
وی با اشاره به اینکه در هر شهری تا صحراهای اطراف آن موقوفات وجود دارد، اظهار داشت، در زمان ستم شاهی بسیاری از وقف‌ها به فروش رفت و برای آن سند صادر شد که بعد از پیروزی انقلاب بخشی از آن برگردانده شد.
حجت‌الاسلام یعقوبی گفت: مردم اگر متوجه مالی شدند که وقف است باید آن را به اداره اوقاف بازگردانند، یکی از راه‌های رزق حلال رعایت موقوفات است.
وی با اشاره به اینکه بسیاری از بیمارستان‌ها و مدارس ما وقف است، کم جایی را پیدا می‌کنید که وقف نباشد بیان کرد: امروز تمام موقوفات در مسیر احیای دین اسلام، قرآن و ولایت صرف می‌شود.
امام جمعه شهرضا با بیان اینکه بقاع متبرکه قطب فرهنگی هستند، اظهار داشت: امامزاده شاهرضا(ع) یکی از امامزادگان معروف است که هر هفته بیش از ۵ هزار زائر را پذیرا است و نذورات آن صرف خود امامزاده و اطراف آن می‌شود.
وی با تسلیت فرا رسیدن ایام رحلت پیامبر اکرم(ص)، امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا(ع) بیان کرد: پیامبر اکرم برای هدایت جامعه بسیار تلاش کردند و جامعه را از شرک و گمراهی نجات دادند.
حجت‌الاسلام یعقوبی گفت: شب یلدا بهانه‌ای خوبی است که خانواده‌ها دور هم جمع شوند و انس و دوستی خانواده‌ها را تحکیم ببخشند اما باید سنت‌های اسلام در این شب به خوبی رعایت شود.
وی افزود: امسال شب یلدا مصادف شده با رحلت پیامبر اکرم(ص) و دهه آخر ماه صفر بنابراین در مهمانی‌ها حرمت این دهه حفظ شود.
امام جمعه شهرضا تصریح کرد: در جامعه‌ای که ما زندگی می‌کنیم وحدت کلمه همراه با رهبری بسیار مهم است بنابراین جراید، خبرنگاران و کسانی که قلم به دست دارند همه باید از وحدت حرف بزنند.
وی با اشاره به مراسم باشکوه اربعین در جوار حرم امام حسین (ع) گفت: زیارت اربعین امسال به عنوان بزرگ‌ترین اجتماع جهانی معرفی شد و دنیا تعجب کرد که بعد از گذشت ۱۴۰۰ سال یک اجتماع ۲۰ میلیونی به عشق امام حسین(ع) گردهم آیند.
حجت‌الاسلام یعقوبی با محکوم کردن کشتار دانش‌آموزان در پاکستان اظهار داشت: خوی وحشیانه فرقه و گروه تروریستی طالبان که توسط آمریکا و رژیم صهیونیستی بنیان گذاشته شد، جنایات زیادی را در کشتن انسان‌ها داشته است.
وی بیان کرد: این بار بدون منطق بشری و با خوی حیوانی ۱۴۰ دانش‌آموزان مظلوم و بی‌گناهی توسط طالبان نشانه گرفته شدند و خانواده‌های بسیاری را داغدار کردند.
امام جمعه شهرضا خاطرنشان کرد: القاعده و طالبان دست پرورده آمریکا هستند و گروه منفور داعش که در عراق با اره سر می‌برد، زائیده این دو گروه است.

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.